Oldřišov v důležitém utkání porazil Albrechtice 1:0

Nejtěsnějším vítězstvím 1:0  skončilo první jarní utkání Oldřišova. Bílomodří se vedení ujali na konci první půle zásluhou přesné trefy Wichy. Do konce zápasu se stav již nezměnil a Oldřišov si tak na své konto připisuje veledůležité tři body.

Úvodní minuty střetnutí patřili domácímu celku, který měl herní převahu, ale do žádné vážnější šance se nedostal. V sedmé minutě zahrával po faulu na Patrika Žídka přímý kop Blahetka, ale jeho technická střela mířila doprostřed branky. O pět minut později našel Michal Jadrný přesným centrem Wichu, který prodloužil míč na Patrika Žídka. Ten ale z úhlu trefil pouze bránícího hráče Albrechtic.

Hosté se poprvé osmělili ve 25. minutě, ale centrovaný míč do pokutového území nenašel žádného z hráčů Albrechtic. Po půlhodině hry zahrával zkrácený roh Jan Žídek a jeho střílený centr k tyči málem překvapil brankáře hostů Hekeru. Deset minut před poločasovým hvizdem na poslední chvíli zablokoval Vojtěch Jadrný střelu z jednoho z hostujících hráčů.

Nejdůležitější moment utkání přinesla 37. minuta. Patrik Žídek našel na hranici pokutového území osamoceného Wichu, který přízemní střelou poslal Oldřišov do vedení – 1:0. Posledním momentem prvního poločasu byla střela Uličky, která ale neměla potřebnou razanci.

Po hodině hry se v dobré příležitosti objevil Utěšený, ale míč si nezpracoval ideálně a tak mu jej obránci Albrechtic odkopli do bezpečí. Oldřišovský středopolař se v další šanci objevil o dvě minuty později, avšak netrefil branku hostů.

V 65. minutě se do dobré pozice dostal Pardy, ale trefil pouze gólmana hostů Hekeru. Dvacet minut před koncem duelu se po rohovém kopu dostal k hlavičce Jan Žídek, jeho pokus však mířil na břevno hostující branky.

Albrechtice s ubíhajícím časem zvýšili tempo hry, dvanáct minut před koncem musel nebezpečný centr mířící do pokutového území odvracet Jan Žídek. Minutu před koncem zápasu mohlo být vyrovnáno, ale obránce Goj spálil největší šanci Albrechtic, když z dobré pozice poslal míč několik decimetrů vedle Hlaváčkovy svatyně.

Domácí si tak jednobrankové vedení udrželi až do závěrečných momentů utkání a do tabulky si připisují velmi cenné tři body.

Oldřišov – Albrechtice 1:0 (1:0)

Branka: 38. Wicha

Sestava Oldřišova: Hlaváček – Jadrný V., Hartoš, Ulička, Blahetka – Jadrný M., Žídek J., Utěšený (81. Samson), Wicha (48. Šamárek) – Pardy (73. Hahn), Žídek P.