Deník: Moravan slaví první vítězství na jaře

První vítězství na jaře slaví oldřišovský Moravan. Na domácím trávníku už pod vedením staronového kouče Jaroslava Samsona porazil Český Těšín 2:1, a to i bez potrestaného útočníka Šamárka, kterého výborně nahradil mladý Lukáš Samek.

Moravan začal dobře. Ve 4. minutě už vedl 1:0, mezi střelce se zapsal Samek. Na začátku druhého dějství pak bylo v Oldřišově ještě veseleji, když tečovaná střela Vladana Gračanina skončila za zády bezmocného brankáře.

„Soupeř se také snažil, místy nás i přehrával,“ řekl trenér Jaroslav Samson. V 54. minutě už to mohlo být 3:0, Samek svůj brejk ale do gólu nedotáhl. „Hosté mohli ještě i vyrovnat, měli dvě velké šance. Nám se ale utkání podařilo zvládnout i díky velmi obětavému výkonu, a to je pro další boje důležité. Věřím, že nám toto vítězství pomůže,“ řekl Samson.

Oldřišov – Český Těšín 2:1 (1:0)
Branky: Samek, Gračanin – Pliska, 67 diváků
Oldřišov: Hlaváček – Villaschek, Strouhal, Ulička, Blahetka – Pardy – Jadrný, Wicha, Gračanin, Hanke (40. Rádek) – Samek (87. Samson)