sc-pustapolom.wz.cz: Konečně tři body

Článek ze stránek Pusté Polomi k zápasu P. Polom – Oldřišov.

První vítězství mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího slavit naši fotbalisté – a to vítězství zcela zasloužené. Po celé utkání byli fotbalovější a ta spousta šancí … Již v 10.minutě dostal do vedení naše mužstvo Honza Horník po přihrávce Martina Šmída – 1:0. V 19. minutě zvyšoval Radim Šmíd po pěkném centru Petra Kremzera – 2:0. Ale ihned po dvou minutách hosté z Oldřišova snížili z penalty – 2:1. O tři minuty později se na branku řítil osamocený Martin Šmíd – nemířil přesně a míč skončil v zámezí. Ve 30. minutě opět Martin Šmíd, opět sám na brankáře, tentokráte se jej snažil přehodit, ale znovu se branky nedočkal. Ve 33. minutě se po akci Martina Šmída a Tomáše Štefka dostal míč k Honzovi Horníkovi a ten neměl problém skórovat – 3:1. Ve 39. minutě se po chybě hostujícího obránce dostal do pokutového území Petr Kremzer a dobíhající obránce musel faulovat. Pokutový kop si nachystal Lukáš Poštulka a s jistotou zvýšil – 4:1. Do konce poločasu šel ještě dvakrát sám na brankáře Honza Horník, ale ani jednou nedokázal dostat míč za záda hostujícího brankáře. Druhý poločas jsme nezačali nejlépe. Po centru do pokutového území hosté snížili, běžela 49. minuta – 4:2.

Poté se do šance dostal vrchní spalovač Martin Šmíd, ale v dobré pozici netrefil míč. Sám na brankáře šel i Petr Kremzer, ale gólman jej mírným faulem vytlačil z dobré pozice. V 56. minutě se dostal do šance Honza Horník, ale jeho střela byla zblokována, k míči se dostal Tomáš Štefek a střelou z hranice pokutového území zvýšil na – 5:2. Hned o minutu později šel sám Martin Šmíd, ale ani tentokrát nedal v dobré pozici branku. V 65. minutě po faulu v pokutovém území odpískal rozhodčí nepřímý kop, k němu se postavil Martin Fico, ale nepochopitelně zkoušel dloubáček, což překvapilo snad všechny přítomné na stadiónu. Tento pokus neměl naději na úspěch a tak stav zůstal nezměněn. V 76. minutě střílel osamocený Honza Horník, ale přestřelil. Zanedlouho šel sám na branku Martin Šmíd, jeho pokus brankář vyrazil, ale pro dobíhajícího Petra Kremzera nebyl problém dorazit míč do opuštěné branky – 6:2.

Závěr utkání byl přehlídkou zahozených šancí, kdy zejména ta od Davida Schlossarka byla 1000%. Tolik šancí, co jsme si dnes vypracovali, to už fanoušci v Pusté Polomi dlouho nepamatují. Faktem je, že defenzíva Oldřišova byla mizerná. Snad jsme si nechali nějakou tu branku do Háje ve Slezsku.

Branky: 2x Horník, Šmíd R., Poštulka, Štefek, Kremzer
ŽK: Milan Mikulenka, Jan Horník
Sestava Pusté Polomi: Minařík – Poštulka, Šmíd R., Fico, Poltier – Štefek (83.Valošek), Hradský M., Mikulenka, Kremzer (87.Raška) – Šmíd M., Horník (79.Schlossarek)