Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Lazce nadále tápou

Po nerozhodném poločasu se lazce na počátku druhé půle ujaly vedení. Oldřišov ale třemi góly skóre obrátil.

Nedělní zápas mezi Mokrými Lazci a Oldřišovem nabídl velice zajímavou podívanou. Hodně emocí vzbudila již 8. minuta, kdy domácí Wojnar vyškolil několik obránců a Pavel Galvas se zblízka nemýlil – 1:0. Nutno ovšem dodat, že celá akce notně zaváněla ofsajdem. Ve 23. minutě Pavel Galvas opět předvedl vynikající kopací techniku, protože balon z trestňáku nádherně zakroutil přes zeď – 2:0. Poté si však Mokré Lazce vybraly slabší chvilku, což neměly dělat. Domácí výběr nejprve hned po rozehrávce soupeře ze středového kruhu zachránila tyčka, míč se pak přes Michala Jadrného dostal k Bořuckému a ten pohotově napnul síť – 2:1. Oldřišov viditelně ožil, jenže příležitosti Bořuckého a Michala Jadrného vyzněly do ztracena. Teprve krátce před přestávkou načechral Brunclík do šestnáctky nadýchaný centr a Bořucký se krásně položil do voleje – 2:2. Šokující obrat měl na noze Dřizgevič, který zakončoval po drzém průniku Brunclíka, ale gólman Šehovič se tentokrát vyznamenal.

Nástup do druhé půle ovšem hostům hodně zhořkl. Šimeček napřáhl z více než třiceti metrů a dalekonosným projektilem zaskočil brankáře Minarčíka – 3:2. Vyrovnání se snažil zařídit Michal Jadrný, jenže opakovaně selhal. Oldřišov se tak radoval až v 64. minutě. Po standardní situaci Pflegera zaváhal ve vzduchu Šehovič a Brunclík se výtečně zorientoval ve vápně – 3:3. Za pár vteřin ale Šehovič napravil svou předchozí hrubku, když zlikvidoval tutovku Michala Jadrného. Mokré Lazce zpytovaly svědomí v 69. minutě, neboť Wojnar po centru Blahetky těsně minul šibenici. Další hořkou pilulku domácí spolkli v 73. minutě. Košňovský fatálně namazal Patrikovi Žídkovi, který si všiml rozběhnutého Bořuckého a ten chytrým lobem zkompletoval hattrick – 3:4. Útočný koncert pokračoval v 79. minutě. Pavel Galvas svůj přímák cpal do šibenice, ale Minarčík balon zázračně vyškrábl na břevno. O pět minut později bylo definitivně vymalováno. Dřizgevič rozehrál nakrátko roh, Brunclík poslal míč do malého vápna, kde ve vzduchu kraloval Žídek – 3:5.

Ohlasy k zápasu

FK Sokol Mokré Lazce

Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: : „Do utkání jsme výborně vstoupili, když jsme brzy vstřelili dva góly. Pak jsme bohužel byli nekoncentrovaní, což soupeř okamžitě potrestal. Po přestávce už nám docházely síly, protože bez pořádného tréninku a přáteláků to prostě dělat nejde. Pořád dostáváme strašně laciné branky. Tohle nám bere vítr z plachet. Zápas s Oldřišovem jsme si prohráli úplně sami.“

Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Stejně jako před týdnem jsme pokazili začátek zápasu, když jsme brzy prohrávali dvougólovým rozdílem. Pak jsme se naštěstí vzpamatovali a ještě do přestávky jsme dokázali vyrovnat. Nástup do druhé půle nám sice znovu nevyšel, ale kluci se nepoložili. Postupně jsme přebírali aktivitu a zaslouženě jsme otočili skóre. Tři body z venku jsou vynikajícím výsledkem. Štve mě pouze naše velká marodka.“

zdroj: fotbalunas.cz