Oldřišov zachraňoval remízu

Oldřišov – Hlubina. V Oldřišově na sebe narazili dva někdejší účastníci 1. A třídy, jejichž výkony ani po postupu do Krajského přeboru neztrácejí lesk. Bořuckého hoši potřebují získávat body hlavně na domácí půdě, takže proti Hlubině chtěli navázat na předchozí výhru s Brušperkem.

Oldřišov zpytoval svědomí hned v úvodu, kdy Matěj Žídek minul poloprázdnou kasu soupeře. Hosté naopak z první vážnější šance udeřili, protože futsalový reprezentant Rodek mazácky proměnil sólový nájezd – 0:1. Vyrovnání měl opakovaně na noze Bořucký, jenže evidentně si nenazul střelecké kopačky. Stoprocentní tutovku poté zavraždil i hostující Klíma a dorážející Rodek rozezvonil tyčku. Posledně jmenovaný seřídil mířidla ve 40. minutě, kdy převzal míč na hraně ofsajdu a po hokejovém blafáku zvyšoval na poločasových 0:2.

Domácí ovšem nerezignovali a navíc jim vyšlo střídaní. Čerstvý Fišer se nejprve postavil k nadějnému přímáku a balon z hranice šestnáctky zakroutil nádherně do šibenice – 1:2. Za dalších sedm minut Fišer opět radostně pumpoval pěstí do vzduchu. Po dlouhém pasu Janíka totiž Fišer přesprintoval svého strážce a zařídil celkem spravedlivou remízu 2:2. “Zápas se musel divákům líbit, protože se hrálo ve velkém tempu. Obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svou stranu. Klidně jsme mohli vyhrát, ale vzhledem k průběhu utkání bod bereme,” pravil oldřišovský vedoucí Tomáš Lavický.

Zdroj: REGION OPAVSKO