Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

“B” tým opět neprohrál

V sobotu naše “B” mužstvo nastoupilo v Bolaticích proti místnímu “Béčku” a z vyrovnaného utkání si přivezlo bod. Díky časové kolizy s utkáním “A” mužů a absenci některých hráčů doznala oldřišovská sestava opět několika změn, a třeba takový Jan Gletník nastoupil letos v mistrovském utkání vůbec poprvé.

Na domácích hráčích bylo hned od začátku vidět, že rozhodně nechtějí dát body zadarmo, a do zápasu vstoupili velice aktivně. Jako první, ale zahrozil tým z Oldřišova. Jiří Gletník skvělým míčem za obranu vyzval k centru na pravé straně hrajícího R. Šturmu, jež následně vybídl ke skórování M. Lacka. Ten se sice ocitl na chvíli sám s míčem před brankářem, avšak ten jeho pokus vychytal, a stav se tedy neměnil. Poté měly Bolatice mírnou územní převahu, často přečíslily hosty z Oldřišova ve středu hřiště, a plné nohy práce tak měla stoperská dvojice. Celkově však oldřišovská obrana pracovala velice dobře, a k šanci se Bolatice dostaly až ve 20. minutě. To po dlouhém autovém vhazování míč propadl ve vápně až k domácímu hráči, ten však na míč těsně hlavou nedosáhl a hostující branku tak neohrozil.

Ač domácí měli míč na kopačkách více, Oldřišov byl rozhodně nebezpečnější.  Kolem 26. minuty mířilo z pravé strany do pokutového území Bolatic několik nebezpečných centrů, avšak ty svého adresáta nenašly, a hráči Oldřišova tak výrazněji domácího brankáře nezaměstnali. Když běžela 34. minuta, měl Oldřišov další slibnou příležitost. Míč ve středu hřiště získal Jiří Gletník, jež následně míčem za obranu uvolnil S. Výtiska.  Ten postupoval mírně ze strany, a tak místo zakončení hledal ve vápně ještě lépe postaveného spoluhráče, toho však nenašel, a domácí si mohli oddychnout. Poté se oběma týmům naskytla možnost zahrávat několik standartních situací, avšak žádná k výraznějšímu ohrožení té či té branky nevedla.

Ke konci poločasu hráči Bolatic ještě zvýšili aktivitu. Prvním varováním byla standartní situace domácích z 43. min. Centr z pravé strany se po hlavičkovém souboji ve vápně dostal k osamocenému útočníkovi Bolatic. Ten však, díky skvělému zákroku P. Hlaváčka, z bezprostřední blízkosti neuspěl. V nastaveném čase první půle už Oldřišov takové štěstí bohužel neměl. Ve středu hřiště měl domácí hráč dostatek času a prostoru, aby vyslal z osmnácti metrů prudkou přízemní střelu na bránu Oldřišova. Hostující brankář P. Hlaváček dokázal už jen tuto střelu pouze ztlumit, a brance nezabránil. Po prvním poločase tak Bolatice vedly 1:0.

Do druhého dějství tedy vstoupil Oldřišov s jasným cílem, vyrovnat a poprat se o vítězství. A to na hře bylo hodně znát. V 49. min. Jiří Gletník uvolnil přihrávkou ve vápně S. Výtiska, ten však trefil pouze boční síť. O pár chvil později na sebe upozornili i domácí. To když po rychlé rozehrávce P. Hlaváčka ztratil míč před velkým vápnem R. Šturma, a hráči Bolatic se tak naskytla skvělá příležitost zvýšit vedení. Naštěstí pro Oldřišov, domácí hráč zpanikařil, a jeho střela skončila nad bránou.

Poté Oldřišov domácí tým zatlačil. Měl územní převahu, dobře kombinoval a bolatické mužstvo se jen těžko dostávalo za polovinu. Vyvrcholením tlaku byla akce z 65. minuty, to Oldřišov zamknul domácí ve vápně, kde se míč dostal ke střídavšímu L. Kašparčíkovi, jež jej posunul na Jiřího Gletníka, který s přehledem rozvlnil síť domácích. Oldřišov tak vyrovnal na 1:1.

S tím se ale Oldřišov nespokojil, a o pár minut později mohl jít do vedení. Stoper Jan Gletník dlouhým nákopem poslal do úniku M. Lacka, ten vybíhavšího bolatického brankáře střelou po zemi překonal, ale poté míči v cestě stála ještě tyč, a skóre se tudíž neměnilo. A brankou neskončila ani dalekonosná střela, kterou vyslal kolem 70. minuty Jan Gletník. Brankář domácích skvělým zákrokem míč vytěsnil na roh, po němž se k hlavičce dostal L. Strouhal. Ta bohužel skončila nad bolatickou svatyní.

V následujících minutách byl Oldřišov rozhodně aktivnější, a šla vidět snaha strhnout vítězství na svou stranu, ale výraznější šanci již nepřišla, a tak utkání skončilo 1:1.

Naše „B“ mužstvo se rozhodně za výkon nemusí stydět. Velice dobře fungovala obrana. Zejména krajní obránce R. Kalo, měl na levé straně plné nohy práce s domácí ofenzívou, a vedl si dobře. A stoperská dvojice Oldřišova byla také velice vytížená, neboť musela čelit spoustě centrům do vápna, a také přerušovat slibné protiútoky domácích. Kde měl Oldřišov trochu rezervy, byl určitě střed hřiště, kde hlavně v prvním poločase Bolatice dominovali, a často docházelo k přečíslení ve středu pole. A taktéž útok v prvním poločase moc defenzívě Oldřišovu nepomáhal, neboť se příliš nedařilo vepředu vyhrávat osobní souboje, a podržet tak míč na svých kopačkách. Velice dobrým tahem od trenéra M. Mikolajského bylo rozhodně nasazení L. Kašparčíka, který po nástupu na hřiště hru oživil, a nakonec i nahrál na vyrovnávací branku.

Troufám si říct, že utkání bylo celkově docela pohledné. Nechyběla bojovnost, bylo k vidění několik hezkých kombinačních akcí, a zápas měl celkově náboj. Kaňkou na zápase byl rozhodně výkon rozhodčího. Nechci říci, že třeba Oldřišovu nebo Bolaticích vyloženě ublížil, spíše celkově kazil fotbal, ale to je samostatná kapitola. Na závěr už bych jen podotknul, že k vítězství měl rozhodně blíže oldřišovský tým, avšak chybělo trochu toho tíženého štěstí k zisku všech třech bodů.

Bolatice „B“ – Oldřišov „ B“ 1:1 (1:0)

branky Oldřišova: Jiří Gletník

sestava Oldřišova: P. Hlaváček – P. Pardy, L. Strouhal, Jan Gletník, R. Kalo – R. Šturma, Jiří Gletník, M. Steuer, M. Lacko – P. Lokoč (L. Kašparčík), S. Výtisk

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 28. 5. 17:00

  Oldřišov – Vřesina

 • Minulý zápas

  3:0

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook