Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Oldřišovský “B” tým ztratil body

Již před zápasem bylo všem jasné, že náš „B“ tým nečeká zrovna lehké utkání. Horký aspirant na titul Vřesina, přijela do Oldřišova s cílem urvat všechny body, a vrátit se tak zpět na čelo tabulky. Zápas bohužel ukázal, jako moc vážně to Vřesina s postupem myslí. Oldřišov ale rozhodně nechtěl dát kůži lacino, a v sestavě obohacené o hráče z „A“ mužstva, chtěl hosty pořádně potrápit.

A vstup do utkání tomu rozhodně odpovídal. Hned v 3. minutě se domácí dostali do obrovské šance, když Šamárek vybídl ke skórování Samsona. Ten bohužel tváří v tvář brankáři neuspěl. Poté měl Oldřišov stále převahu, a Vřesina se do útočení příliš nehrnula. V 17. minutě však ukázala v čem je její síla. Oldřišov zahrával roh, k míči se však dostali hosté, a ti se rychlím protiútokem, na tři přihrávky, dostali až před brankáře Hlaváčka, kde se útočník hostů nemýlil a poslal Vřesinu do vedení 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, avšak přišel další trest. Po pravé straně se hosté dostali opět do „brejku“, a následný přízemní centr prošel na druhou stranu až k osamocenému hráči Vřesiny, který s přehledem navýšil vedení hostů na 0:2.

Oldřišov tak dostal pořádnou facku, po které byl pochopitelně otřesen, a začal tak pomalu kupit chyby. Dostat zpět do hry, a pokropit tak Oldřišov živou vodou mohl ve 27. minutě opět Samson. To když z pravé strany Šturma našel centrem Šamarka, který sklepnutím připravil „gólovku“ pro již zmíněného záložníka domácích, který však šanci nevyužil. Poté Vřesina začala těžit z chyb domácích, vypracovala si dvě jasné brankové příležitosti, jež obě vychytal oldřišovský brankář Hlaváček.

Na konci poločasu měl Oldřišov další příležitosti snížit. Nejprve Gračanin vyslal skvělý pas z hlouby pole na Samsona, jež se bohužel nepřesným zpracováním dostal mimo střelecký úhel. A poté se ještě Šamárek po vyhraném souboji dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, avšak hostující brankář měl štěstí a míč jej doslova trefil.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Začátek druhé půle přinesl opět aktivitu domácích. Kombinací po pravé straně se do vápna dostal Gračanin, který si vykoledoval penaltu, jež následně sám proměnil, a snížil tak na 1:2. Toho kdo poté čekal honbu za vyrovnáním, však hosté okamžitě zchladili pořádně ledovou vodou. Oldřišov ve snaze vyrovnat otevřel obranu, a toho Vřesina dalším skvěle zahraným protiútokem využila, a navýšila své vedení opět o dvě branky. Stav byl 1:3.

A to byl klíčový moment utkání. Následná snaha vyrovnat byla křečovitá, Oldřišov kazil přihrávky, prohrával osobní souboje, a to uvolněným hostům vyhovovalo. V 58. minutě po nedorozumění v obraně, dlouhý míč za obranu propadl až k hráči Vřesiny, jež zachoval chladnou hlavu a zvýšil vedení na 1:4. O deset minut později se uvolnění hosté kombinací dostali do vápna za obranu Oldřišova a přidali další branku. Vřesina tak vedla již 1:5.

Oldřišovu se pochopitelně nedařilo, a tak si Vřesina vypracovávala další příležitosti. Jednou vykopával míč z brankové čáry P. Pardy, poté opět hosty vychytal Hlaváček. V 80. minutě přišla další ztráta míče domácích, díky níž se hosté dostali do rychlého protiútoku, jež zastavil až penaltovým faulem P. Pardy. Hostující exekutor se nemýlil a navýšil vedení Vřesiny na 1:6.

V samotném závěru hosté z Vřesiny polevili, a tak se Oldřišovu ještě povedlo zkorigovat skóre. Nejprve trestný kop Samsona z 40-ti metrů netečován propadl až za záda hostujícího brankáře, a o pár chvil později namířil L. Kašparčík svou střelu z hranice velkého vápna od tyče do sítě, a upravil tak skóre na 3:6. Poté se ještě k hlavičce po rohu dostal J. Gletník, ta však skončila těsně nad, a stav utkání se tak již neměnil.

Kdybych měl zápas shrnout, tak bych řekl, že zejména v prvním poločase Vřesina vyučovala produktivitu a jednoduchost. Protiútoky Vřesiny byly ukázkové. Pomocí dvou tří přihrávek se dokázali hráči Vřesiny dostat až před branku, kde s chladnou hlavou šance proměňovali.

Jestli někdo stojí za vyzdvihnutí tak to byl rozhodně domácí brankář Hlaváček, který svými zákroky zabránil většímu přísunu branek, a jen potvrdil, že Oldřišov má špičkovou dvojici brankářů a jejich tzv. „točení“ je rozhodně ku prospěchu věci. Skóre by také vybízelo hanit obranu Oldřišova, avšak tento zápas ukázal, že defenzíva není jen o samotné obraně. Ano obránci chybovali, ale také je nutno podotknout, že ve snaze vyrovnat jim záložní řada moc nepomáhala. Zejména levá strana byla často dosti odkrytá a docházelo zde k přečíslení. Popravdě rozhodně více jsem čekal od krajních záložníků. Útoků, které by se podařilo vést po stranách, bylo oproti minulým zápasům rozhodně méně. A to byla rozhodně škoda. Celkově nad ofenzívou Oldřišova určitě panují smíšené pocity. Oldřišov si dokázal vypracovat několik slibných šancí, za což rozhodně zaslouží pochvalu, avšak fotbal je o gólech a ty bohužel nedal.

Kdyby Oldřišov využil nějakou šanci v prvním poločase, mohl pomýšlet na bodový zisk, avšak na kdyby se nehraje. Inkasovaných, nelichotivých 6 branek bych pak přičítal na vrub jisté ztrátě koncentrace a motivace, jež byla díky průběhu utkání logická. Když hrajete, snažíte se, ale dostáváte branky, otřese to s vámi, a chyby a nepřesností poté přicházejí sami, nemluvě o ztrátě „chuti“ do zápasu.

No doufejme, že se náš „B“ tým z porážky rychle oklepe, a dá vítězstvím v příštím kole zapomenout na tento nevydařený zápas.

Oldřišov „B“ – Vřesina 3:6 (0:2)

branky Oldřišova: V. Gračanin, M. Samson, L. Kašparčík

sestava Oldřišova: P. Hlaváček – P. Pardy, L. Strouhal (M. Lacko), J. Gletník , R. Kalo – R. Šturma, M. Samson, J. Gletník, P. Lokoč – J. Šamárek (L. Kašparčík), V. Gračanin