Oldřišovský “B” tým ztratil body

Již před zápasem bylo všem jasné, že náš „B“ tým nečeká zrovna lehké utkání. Horký aspirant na titul Vřesina, přijela do Oldřišova s cílem urvat všechny body, a vrátit se tak zpět na čelo tabulky. Zápas bohužel ukázal, jako moc vážně to Vřesina s postupem myslí. Oldřišov ale rozhodně nechtěl dát kůži lacino, a v sestavě obohacené o hráče z „A“ mužstva, chtěl hosty pořádně potrápit.

A vstup do utkání tomu rozhodně odpovídal. Hned v 3. minutě se domácí dostali do obrovské šance, když Šamárek vybídl ke skórování Samsona. Ten bohužel tváří v tvář brankáři neuspěl. Poté měl Oldřišov stále převahu, a Vřesina se do útočení příliš nehrnula. V 17. minutě však ukázala v čem je její síla. Oldřišov zahrával roh, k míči se však dostali hosté, a ti se rychlím protiútokem, na tři přihrávky, dostali až před brankáře Hlaváčka, kde se útočník hostů nemýlil a poslal Vřesinu do vedení 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, avšak přišel další trest. Po pravé straně se hosté dostali opět do „brejku“, a následný přízemní centr prošel na druhou stranu až k osamocenému hráči Vřesiny, který s přehledem navýšil vedení hostů na 0:2.

Oldřišov tak dostal pořádnou facku, po které byl pochopitelně otřesen, a začal tak pomalu kupit chyby. Dostat zpět do hry, a pokropit tak Oldřišov živou vodou mohl ve 27. minutě opět Samson. To když z pravé strany Šturma našel centrem Šamarka, který sklepnutím připravil „gólovku“ pro již zmíněného záložníka domácích, který však šanci nevyužil. Poté Vřesina začala těžit z chyb domácích, vypracovala si dvě jasné brankové příležitosti, jež obě vychytal oldřišovský brankář Hlaváček.

Na konci poločasu měl Oldřišov další příležitosti snížit. Nejprve Gračanin vyslal skvělý pas z hlouby pole na Samsona, jež se bohužel nepřesným zpracováním dostal mimo střelecký úhel. A poté se ještě Šamárek po vyhraném souboji dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, avšak hostující brankář měl štěstí a míč jej doslova trefil.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Začátek druhé půle přinesl opět aktivitu domácích. Kombinací po pravé straně se do vápna dostal Gračanin, který si vykoledoval penaltu, jež následně sám proměnil, a snížil tak na 1:2. Toho kdo poté čekal honbu za vyrovnáním, však hosté okamžitě zchladili pořádně ledovou vodou. Oldřišov ve snaze vyrovnat otevřel obranu, a toho Vřesina dalším skvěle zahraným protiútokem využila, a navýšila své vedení opět o dvě branky. Stav byl 1:3.

A to byl klíčový moment utkání. Následná snaha vyrovnat byla křečovitá, Oldřišov kazil přihrávky, prohrával osobní souboje, a to uvolněným hostům vyhovovalo. V 58. minutě po nedorozumění v obraně, dlouhý míč za obranu propadl až k hráči Vřesiny, jež zachoval chladnou hlavu a zvýšil vedení na 1:4. O deset minut později se uvolnění hosté kombinací dostali do vápna za obranu Oldřišova a přidali další branku. Vřesina tak vedla již 1:5.

Oldřišovu se pochopitelně nedařilo, a tak si Vřesina vypracovávala další příležitosti. Jednou vykopával míč z brankové čáry P. Pardy, poté opět hosty vychytal Hlaváček. V 80. minutě přišla další ztráta míče domácích, díky níž se hosté dostali do rychlého protiútoku, jež zastavil až penaltovým faulem P. Pardy. Hostující exekutor se nemýlil a navýšil vedení Vřesiny na 1:6.

V samotném závěru hosté z Vřesiny polevili, a tak se Oldřišovu ještě povedlo zkorigovat skóre. Nejprve trestný kop Samsona z 40-ti metrů netečován propadl až za záda hostujícího brankáře, a o pár chvil později namířil L. Kašparčík svou střelu z hranice velkého vápna od tyče do sítě, a upravil tak skóre na 3:6. Poté se ještě k hlavičce po rohu dostal J. Gletník, ta však skončila těsně nad, a stav utkání se tak již neměnil.

Kdybych měl zápas shrnout, tak bych řekl, že zejména v prvním poločase Vřesina vyučovala produktivitu a jednoduchost. Protiútoky Vřesiny byly ukázkové. Pomocí dvou tří přihrávek se dokázali hráči Vřesiny dostat až před branku, kde s chladnou hlavou šance proměňovali.

Jestli někdo stojí za vyzdvihnutí tak to byl rozhodně domácí brankář Hlaváček, který svými zákroky zabránil většímu přísunu branek, a jen potvrdil, že Oldřišov má špičkovou dvojici brankářů a jejich tzv. „točení“ je rozhodně ku prospěchu věci. Skóre by také vybízelo hanit obranu Oldřišova, avšak tento zápas ukázal, že defenzíva není jen o samotné obraně. Ano obránci chybovali, ale také je nutno podotknout, že ve snaze vyrovnat jim záložní řada moc nepomáhala. Zejména levá strana byla často dosti odkrytá a docházelo zde k přečíslení. Popravdě rozhodně více jsem čekal od krajních záložníků. Útoků, které by se podařilo vést po stranách, bylo oproti minulým zápasům rozhodně méně. A to byla rozhodně škoda. Celkově nad ofenzívou Oldřišova určitě panují smíšené pocity. Oldřišov si dokázal vypracovat několik slibných šancí, za což rozhodně zaslouží pochvalu, avšak fotbal je o gólech a ty bohužel nedal.

Kdyby Oldřišov využil nějakou šanci v prvním poločase, mohl pomýšlet na bodový zisk, avšak na kdyby se nehraje. Inkasovaných, nelichotivých 6 branek bych pak přičítal na vrub jisté ztrátě koncentrace a motivace, jež byla díky průběhu utkání logická. Když hrajete, snažíte se, ale dostáváte branky, otřese to s vámi, a chyby a nepřesností poté přicházejí sami, nemluvě o ztrátě „chuti“ do zápasu.

No doufejme, že se náš „B“ tým z porážky rychle oklepe, a dá vítězstvím v příštím kole zapomenout na tento nevydařený zápas.

Oldřišov „B“ – Vřesina 3:6 (0:2)

branky Oldřišova: V. Gračanin, M. Samson, L. Kašparčík

sestava Oldřišova: P. Hlaváček – P. Pardy, L. Strouhal (M. Lacko), J. Gletník , R. Kalo – R. Šturma, M. Samson, J. Gletník, P. Lokoč – J. Šamárek (L. Kašparčík), V. Gračanin