Deník: Hradec – Oldřišov 4:0

V rámci krajského přeboru se proti sobě v regionálním derby střetly dva týmy, které shodně okupují střed tabulky a vesměs si užívají klidný závěr ročníku. Tento zápas však nikoho klidným nenechal, jelikož přinesl množství branek a gólových příležitostí.

Úvod utkání byl spíše seznamovací a hráči si tak pomalu zvykali na soupeře a také na trávník, který byl sice velmi mokrý, ale hratelný. Po 19 minutách hry přišla první gólová situace, tu vymyslel a uskutečnil Martiňák, který po rohovém kopu našel hlavu Doseděla, a ten zamířil přesně k tyči – 1:0.

Ještě stojí za zmínku, že pár okamžiků před první brankou musel Pardy na brankové čáře odhlavičkovat pokus Štýbara. Poté měl své šance i Oldřišov, ale Utěšený ve chvíli, kdy chtěl zakončovat, podklouzl a Šamárek přestřelil bránu soupeře.

A podle pravidla nedáš – dostaneš, se zařídil opět domácí Martiňák, který pro fanoušky, jež neviděli první branku, zinscenoval reprízu, kterou mu pokazil pouze Doseděl, který tentokrát nemířil k tyči, ale rozvlnil síť uprostřed branky.

Hráči Oldřišova se už možná viděli v kabině, ale Hradec hrál až do samotného konce, což se mu také vyplatilo a ve 45. minutě si připsal Martiňák už svou třetí asistenci v zápase, když našel svým centrem na zadní tyči osamoceného Stanovského, a ten uzavřel brankový účet prvního poločasu.

„Do druhého poločasu už jsme chtěli jít s tím, že jsme spokojeni s výsledkem a nebudeme se nikam hnát a počkáme si na možné brejky,“ prozradil svou taktiku trenér Hradce Karel Štěpán.

Po čtvrt hodině hry se musel snad poprvé v utkání ukázat Řeháček, který zlikvidoval pokus Oldřišova o snížení náskoku. Všechny snahy však vzaly za své v 76. minutě, kdy hvězda utkání Martiňák našel opět Stanovského, ten si ve vápně počínal mazácky a jeho tým už vedl o čtyři branky a bylo vymalováno.

„Byl to z naší strany hodně nepovedený zápas, je velmi těžko by se mi hledali nějaké klady, snad možná jen to, že hráči slétnou zpět na zem a uvědomí si, že musí pracovat i nadále velmi tvrdě a svědomitě,“ říká trenér hostí Jaroslav Samson.

Opačné pocity měl po konci zápasu trenér Karel Štěpán: „Mám velkou radost, že jsme konečně začali využívat naší velké zbraně, kterou jsme paradoxně před tímto zápasem nemohli vůbec trénovat.“

autor: Petr Večeřa