Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Oldřišov porazil Bohumín 3:1

Domácí výběr sice po patnácti minutách hry prohrával, poté však Oldřišovští během deseti minut vstřelili hned tři góly. V druhém poločase tempo utkání mírně opadlo, přesto si domácí dokráčeli pro pohodlné tři body.

V osmé minutě se kolem domácí obrany obtočil Ciesarik, avšak jeho ránu zneškodnil Michalčík. O dvě minuty později se na druhé straně Šamárek zbavil protihráče a přihrál Hartošovi, ten však střelou z první netrefil branku Bohumína. Po čtvrthodině hry se hosté dostali do vedení. Aktivní Ciesarik dostal od spoluhráčů přesnou přihrávku a prudkou střelou poslal Bohumín do jednobrankového vedení.

Po chybě ve středu hřiště se ve 22. minutě do šance znovu řítil Ciesarik, ale vylámal si zuby na gólmanovi domácího celku Michalčíkovi. Po půlhodině hry se míč po rohovém kopu dostal k Pardymu, ten však z pěti metrů přestřelil branku hostů. Stejně neúspěšný byl o pár chvil později Šamárek. V 31. minutě utekl Patrik Žídek obraně Bohumína, v poslední chvíli byl ale zastaven Bajnarem, který po zásluze viděl červenou kartu.

Vyrovnávací branku přinesla 33. minuta. Jan Žídek našel milimetrovým centrem Patrika Žídka, který si doslova pohrál s obranou Bohumína a suverénně uklidil míč do sítě – 1:1. Pět minut před poločasovým hvizdem vybídl Patrik Žídek ke skórování Šamárka, a ten střelou k tyči poslal Oldřišov do vedení. Velmi vydařenou desetiminutovku domácího výběru zakončil minutu před poločasem znovu Šamárek, který za Šajerova záda hlavou dopravil nadýchaný centr z kopačky Patrika Žídka – 3:1.

V druhé půli tempo utkání opadlo, diváci však mohli vidět několik dobrých šancí ke skórování. V 56. minutě zahrával přímý kop Blahetka, avšak jeho pokus mířil mimo tři tyče. O pár chvil později z dálky střílel Hartoš, ale ani jeho rána do branky nesměřovala. Po hodině hry již překonaného gólmana Michalčíka zastoupil Hartoš, který hlavou odvrátil míč do bezpečí. V 64. minutě utekl obraně hostů Wicha, ale ani jeho šance v brance Bohumína neskončila. Dvacet minut před koncem zápasu minul míč v šestnáctce Oldřišova Vojta Jadrný, ale hosté nedokázali z dobré pozice trefit domácí branku. V 73. minutě se vydal do sólového úniku Gračanin, ale o pár centimetrů minul branku Bohumína. Ani ne o minutu později vyslal Šamárek do šance Patrika Žídka, ten však trefil gólmana hostů Šajera. Poslední příležitost utkání si vytvořili domácí fotbalisté, Vojta Jadrný poslal přízemní míč před branku hostů, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Zápas tak skončil výsledkem, který na světelné tabuli svítil už po prvním dějství.

Oldřišov – Bohumín 3:1 (3:1)

Branky: 33. P. Žídek, 40. a 44. Šamárek – 16. Ciesarik

Sestava Oldřišova: Michalčík – Jadrný V., Hahn, Žídek J., Blahetka – Hartoš (64. Gračanin) – M. Jadrný, Pardy (70. Samson), Wicha, Žídek P. (79. Kašparčík) – Šamárek