Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Oldřišovské “B” mužstvo si přivezlo tři body

V sobotu naše „B“ mužstvo vyhrálo na hřišti Bohuslavic, a drží se tak Vřesiny na špici tabulky. Hned zezačátku je nutno podotknout, že trenér M. Mikolajský neměl při skládání sestavy moc na výběr, několik hráčů chybělo, a tak nastoupili i nějací hráči „A“ mužstva.

Náš tým vstoupil do zápasu skvěle, domácí zamknul na své polovině, a do útoku je pouštěl jen velmi sporadicky. Již v 2. minutě měl velkou šanci M. Lacko, který střílel z hranice velkého vápna nad bránu. Naštěstí tato nevyužitá příležitost nemrzela, P. Žídek si z rohu narazil s M. Lackem, s míčem postupoval až do velkého vápna, odkud střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť, a dostal Oldřišov do vedení 1:0.

A to nemuselo být na úvod zápasu vše. Za pár chvil uvolnil opět aktivní P. Žídek do šance Jirku Gletníka, jež se snažil přelobovat brankáře, bohužel však neuspěl. V této části zápasu byla jasně vidět větší fotbalovost Oldřišova, jenž hru v poklidu kontroloval. Dvacátá minuta přinesla další příležitost hostů, poté co si na kolmici za obranu naběhl M. Lacko, ten však v tísni pálil nad. Na to se z následného protiútoku dostaly poprvé do šance také domácí Bohuslavice. Jejich příležitost však zmařil brankář A. Michalčík. Když probíhala 31. minuta, naskytl se Oldřišovu trestný kop ze slibné pozice k ohrožení branky. Zahrávání se ujal P. Hlaváček, jehož povedená prudká střela skončila jen těsně vedle.

Od té chvíle naše „B“ mužstvo jakoby polevilo, a do hry se tak začali více dostávat domácí. Velice nebezpečný byl útok, jež vedly Bohuslavice po pravé straně, a následný centr propadl až na hranici „šestnáctky“, odkud pálil domácí hráč naštěstí vedle. Následně o pár minut později musel A. Michalčík zasahovat proti tečované střele Bohuslavic, a poslední příležitost měli domácí po trestném kopu z 40. minuty, který brankář pouze vyrazil před sebe, a nebezpečí tak musela následně zažehnat oldřišovská obrana. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro Oldřišov.

Následný vstup do druhé půle si hosté z Oldřišova určitě představovali jinak. Hned v 46. min. špatně vystoupil stoper Z. Čech, a domácím se tak otevřela oldřišovská obrana, za kterou se dostával do samostatného úniku útočník Bohuslavic, kterého skluzem zastavil náš levý obránce M. Steuer, a musel tak předčasně pod sprchy. Poté se Oldřišov zákonitě více zatáhl a čekal na šance k protiútokům. První se naskytnul v 56. min., kdy se do příležitosti dostal P. Hlaváček, střela z hranice vápna se mu ale bohužel nepovedla, a brankáře Bohuslavic neohrozila. O pár chvil později z dalšího „brejku“ nebezpečně pálil z pravé strany P. Lokoč, jehož prudkou přízemní střelu však skvěle domácí brankář vychytal. Následný roh domácí odvrátili, ale odražený míč se dostal na kopačky Oldřišova, a ve velkém vápně se ocitl v šanci M. Lacko, který bohužel střílel jen do rukavic bohuslavického brankáře.

Následná 65. min. přinesla do zápasu spoustu emocí, a do řad domácích „fanoušků“ rozhodně velkou nespokojenost. Bohuslavice přečíslily naši obranu, a domácí hráč se tak dostal sám před A. Michalčíka, který jeho střelu vyrazil, a následně při odkopu odraženého míče se dostal do kontaktu s dalším dobíhajícím hráčem Bohuslavic. Ten se poté skácel na zem, a domácí se dožadovali penalty, avšak rozhodčí udělil hráči za simulování druhou žlutou kartu, a byl tak vyloučen.

Ač domácí rozhodně moc chtěli vyrovnat, o žádném soustavném tlaku nemohla být řeč. Ale i tak si pár šancí vytvořili, např. v 73. min. se středem hřiště dostali až před brankáře A. Michalčíka, který naštěstí pro oldřišovské „B“ mužstvo nebezpečí zažehnal. Následně na to mohl odpovědět druhou brankou Oldřišov, když P. Žídek vyslal do úniku na brankáře P. Hlaváčka, který ale střílel vedle. Toto zaváhání P. Hlaváček napravil v 82. min., kdy opět postupoval sám na brankáře Bohuslavic, tentokrát však volil přihrávku na lépe postaveného M. Samsona, před nímž již zívala prázdna brána, a Oldřišov tak zvýšil na 2:0.

Poslední příležitost změnit skóre měly ještě Bohuslavice, střelu směřující do růžku branky však zneškodnil A. Michalčík. Na úplném konci zápasu hřiště opět ovládly emoce, když po druhé žluté kartě po faulu na Jiřího Gletníka musel hřiště opustit další hráč domácích. Skóre se však již neměnilo, a utkání tak skončilo 0:2 pro Oldřišov.

Z individuálních výkonů nelze nevyzdvihnout brankáře A. Michalčíka, který udržel čisté konto, a několikrát Oldřišov podržel. A samozřejmě také P. Žídka, u něhož bylo jasně znát, že je tzv. „někde jinde“, a fotbalově ostatní převyšuje.

Celkově bylo utkání určitě zajímavé, i přes vyloženě ne-fotbalové letní počasí, hranné v dobrém tempu. První půlhodinu Oldřišov jasně dominoval, a troufám si říct, že kdyby se utkání „nezamotalo“ vyloučeními, tak oldřišovské „B“ mužstvo vyhraje v poklidu ještě vyšším rozdílem.

Bohuslavice „B“ – Oldřišov „B“ 0:2 (0:1)

sestava Oldřišova: A. Michalčík – M. Steuer, Z. Čech, Jan Gletník, R. Šturma – M. Lacko, P. Žídek (77. M. Samson), Jiří Gletník, P. Pardy – P. Hlaváček, P. Lokoč

branky Oldřišova: P. Žídek, M. Samson

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 11. 6. 17:00

  Oldřišov – P. Polom

 • Minulý zápas

  0:4

  Brušperk – Oldřišov

  naše branky: Bořucký 2, Píšala, Klinger

 • Krajský přebor

 • Náš facebook