Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Náš dorost se utkal s Hlučínem

Před zápasem našeho „A“ mužstva se na hlavním hřišti střetl náš dorost s Hlučínem „C“, a svedl s ním více než vyrovnaný boj.

Pod vedením Ondřeje Samka a Michaela Uličky šel náš dorost do zápasu s jasným cílem, vyhrát a připsat si tak tři body. A vstup do zápasu tomu také odpovídal. Hned ve 3. minutě poslal L. Samek krásný míč za obranu, ke kterému se dostal D. Šatka, bohužel si však útočník Oldřišova při postupu na bránu na střelu levou nohou nevěřil, a nežli si míč „našteloval“ na pravou, vracející se obránce Hlučína mu míč ukopl. Na to odpověděl Hlučín akcí z 15. minuty, kdy se dostal míč z pravé strany do pokutového území k hostujícímu útočníkovi, jehož následnou střelu vychytal domácí brankář Rychlý. Od té doby moc šancí k vidění nebylo. Hra byla vyrovnaná, hodně bojovná, hezké momenty střídaly zbytečné ztráty míče. Kolem 25. minuty Hlučín domácí přitlačil, když se dostal k sérii rohových kopů, avšak Oldřišov bránil důsledně, a zejména J. Glabasňa vyhrával většinu hlavičkových soubojů. V 32. min. záložník Hlučína střelou z dvaceti metrů ještě prověřil brankáře Rychlého, ten se však zaskočit nenechal. První poločas tak skončil 0:0.

O přestávce museli trenéři Oldřišova kvůli zranění provést další změnu, už druhé střídání v zápase, což se na hře zpočátku muselo projevit. Hlučín měl tak na začátku druhé půle převahu. V 53. min. prošel po pravé straně útočník hostí, jenž následně nahrával pod sebe na hranici pokutového území spoluhráči, který naštěstí střílel vedle. A o pár minut později opět hrozili hosté. Ti se dostali do rychlého protiútoku, hráč Hlučína postupoval do velkého vápna, kde mu skluzem skvěle vypíchl míč domácí stoper Svoboda, avšak odražený balón se dostal k dalšímu hostujícímu hráči, kterého v situaci 1 na 1 vychytal brankář Rychlý. A poté se ozvalo omšelé avšak nestárnoucí sportovní pravidlo „nedáš, dostaneš“. Kapitán L. Samek narýsoval krásnou přihrávku za obranu na M. Berka, jenž postupoval sám na brankáře, a nadvakrát dostal míč do sítě. Oldřišov se tak dostal do vedení 1:0.

Hlučínu tak už nezbývalo nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku. Vytvořili si tlak, Oldřišov nedokázal podržet v útoku dlouho míč, a bohužel přišlo vyrovnání. Hráč hostů se dostal s míčem na hranici pokutového území, ač obklopen hráči Oldřišova nikým neatakován měl dost prostoru zamířit po zemi k levé tyči a srovnat tak stav utkání na 1:1. A hned o dvě minuty později mohlo být ještě hůře. Hostující záložník vyslal míčem za obranu do samostatného úniku svého spoluhráče, který naštěstí mířil vedle. Oldřišov se poté snažil strhnout ještě utkání na svou stranu, bohužel se však k žádné vyložené šanci nedostal, a naopak otevíral vrátka k protiútokům. Rozhodující moment utkání přišel v 80. min., když Oldřišov nabídl Hlučínu trestný kop z pravé strany, odkud hostující hráč poslal míč ke vzdálenější tyči přesně do růžku branky, a nachytal tak domácího brankáře tzv. „na švestkách“. Následně už hrál Oldišov „vabank“, ale vytvořil si pouze jednu jakous takous příležitost. To v 88. min. přišel další míč za obranu na M. Berka, ten se však špatným zpracováním dostal ze střeleckého úhlu, a tak přihrával pod sebe D. Šatkovi, který bohužel branku netrefil. Další příležitost si už Oldřišov nevytvořil, a tak podlehl Hlučínu 1:2.

Kdybych měl vypíchnout výkon některých hráčů tak bych určitě zmínil J. Glabasňu, jenž hrál na pozici defenzivního záložníka. Dobře četl hru, zatahoval se na místo stopera, když se L. Samek vysunul, odebral spoustu míčů. Pro mě rozhodně vůdce týmů, který šel příkladem svým přístupem, když bojoval až do konce zápasu, a také umí zakřičet a zorganizovat si mladší spoluhráče. Až na pár chyb hrál velmi dobře stoper A. Svoboda, velmi pěkné momenty měl O. Fabián, který se nebál přejít přes protihráče. A samozřejmě nesmím opomenout kapitána L. Samka. To je jistota v obraně, a když se vydá dopředu, je mnohdy takřka nezastavitelný, často ukazuje, že je o třídu výše než ostatní. Co mi ale prostě nedá (dlouho jsem uvažoval, jestli to zmínit) je někdy jeho přístup ke hře. Ať se na mě nezlobí, ale prostě nelze, aby si kapitán, když spoluhráč ztratí na půlce míč 2 metry od něho a soupeř jde do rychlého protiútoku, začal spravovat štulpny a díval se, jak se soupeř prohání kolem něj, kor když to je za stavu 1:1 a je stoper, který se vytáhl. A to není jediný případ. L. Samek je skvělý hráč, velký talent, když jsem byl na zápase „B“ mužstva tak tam několik ostřílených „mazáků“ svým výkonem převyšoval, ale na svém přístupu musí hold zapracovat.

Celkově si dorost Oldřišova rozhodně nezasloužil prohrát, neboť byl více než rovnocenným soupeřem, a zápasu by více slušela remíza. Bohužel však fotbal není spravedlivý, tak doufejme, že v jiném zápase se to štěstí obrátí zase na naší stranu.

A neboť lidí co přišlo sledovat náš dorost, tuto neděli moc nebylo, tak bych chtěl na závěr ještě vybídnout ty, co nepřišli, aby příště na domácí zápas dorazili a podpořili naše dorostence.

Oldřišov – Hlučín „C“ 1:2 (0:0)

Sestava Oldřišova: Rychlý – Hřivňáč, Svoboda, Samek, Hluchník – Fabián, Glabasňa, Jurček (29. Paveska), Axmann (45. Moysevych), Berek, Šatka

Branky Oldřišova:

58. Berek

Tags:

Jeden komentář k “Náš dorost se utkal s Hlučínem”

 1. Marek Hluchník napsal:

  diky pato ze o nas pises …

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 25. 9. 15:30

  Oldřišov – D. Benešov

 • Minulý zápas

  1:3

  Oldřišov – Č. Těšín

 • Krajský přebor

 • Náš facebook