Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Oldřišovský “B” tým podlehl vysoko Sudicím

V sobotu naše „B“ mužstvo doma přivítalo tým Sudic, který byl bohužel nad jejich síly.

Jelikož poslední vzájemné měření sil vyznělo ve prospěch Oldřišova, očekávalo se minimálně vyrovnané utkání.  V minulém ročníku na jaře si náš „B“ tým odvezl ze Sudic tři body poté, co se o výhru 2:1 postaral dvěma góly M. Lacko. Bohužel, tento víkend nám to tým Sudic vrátil doslova i s úroky.

A přitom začátek vypadal rozhodně nadějně. Oldřišov měl míč častěji na kopačkách, útočil, dostal se k několika centrům ze stran, avšak žádnou šanci si nevytvořil. Poté postupně aktivita opadala a do hry se začali dostávat hosté. A ti rozhodně nelenili, neboť hned první šanci přetavili v branku. V 13. min. zahrávali trestný kop z levé strany, střelu, jež se stočila k přední tyči, stačil domácí brankář Kočí pouze vyrazit před sebe, a Sudice z následné dorážky poprvé skórovaly. Oldřišov se nestihl ani vzpamatovat a o minutu později hosté přidali další gól. Sudice poslaly z trest. kopu na půlící čáře dlouhý míč do vápna, který ve snaze odhlavičkovat poslal domácí stoper Lokoč neomylně pod břevno vybíhavšího Kočího.

Potom už se to s Oldřišovem takzvaně vezlo. V 18. min. ohrozil hezkou střelou bránu Sudic Jiří Gletník, avšak hostující brankář si poradil. To Sudice měly nabito ostrými, a o pár minut později udeřily znova. Hostující hráč zahrál roh na zadní tyč, kde Z. Čech neuhlídal nabíhajícího útočníka Sudic, který hlavou poslal svůj tým do vedení 3:0. A to běžela teprve 20. minuta utkání. Poté se Oldřišov snažil s výsledkem „něco“ udělat. Přišlo pár nebezpečných centrů, domácí útočník Hlaváček pěknou střelou vystrašil brankáře hostí, avšak branku se nepodařilo vsítit. To Sudice využily téměř každou šanci. V 35. min. potrestaly chybu domácího levého obránce, jenž nedokázal zpracovat míč, který tak propadl k hráči Sudic, ten zachoval chladnou hlavu a „nájezd“ na brankáře Kočího proměnil. Do konce poločasu ještě přišel centr Šturmy z levé strany, který však Hlaváček hlavičkou poslal mimo branku.  Do kabin se šlo tedy za stavu 0:4 pro hostující Sudice.

Kdo čekal po přestávce útočnou lavinu našeho „B“ týmu byl bohužel zklamán. Oldřišov možná měl balón více na kopačkách, ale ty posílaly pouze vysoké dlouhé míče, s kterými si hostující obrana lehce poradila. To když se v 58. min. dostal míč po zemi k domácímu Hlaváčkovi, a ten s ním přešel napříč hranicí velkého vápna, zvedl hlavu, a zamířil křížem k levé tyči, mohl se Oldřišov radovat ze snížení na 1:4. Domácím tak svitla naděje na alespoň vyrovnání, a další šance na sebe nenechala dlouho čekat. V 64. min. zahrával z pravé strany takový zkrácený roh L. Dubčák, který poslal prudký centr na přední tyč, kde bohužel L. Strouhal míč hlavou netrefil, ale naopak míč následně trefil útočníka Hlaváčka, od kterého se odrazil naneštěstí těsně mimo branku. O pár chvil později přišla další příležitost. Jiří Gletník se dostal za obranu a postupoval 1 na 1, domácím však v tomhle zápase nebylo přáno, a tak míč v brance neskončil. Domácí trenér M. Mikolajský pak poslal na hřiště tři nové hráče, kteří hru trochu oživili, ale k žádné vyložené šanci se Oldřišov už nedostal. Za to Sudice se do konce zápasu dostaly ještě do dvou „brejků“ z kterých zvýšily na 1:5 a 1:6. Zápas tímto výsledkem také skončil.

Co k zápasu říci? Oldřišov dostal za dvacet minut tři branky ze „standartek“ a bylo tzv. po zápase. Sudice se nikam nehnaly, čekaly na protiútoky, a domácí dohrávali zápas v křeči. Nejde říct, že by domácí zápas odchodili, to ne, snažili se, ale hold někdy jen snaha nestačí. Chyběla kvalita, a hlavně souhra. Hráči si často špatně nabíhali, přihrávky si dávali tzv. „do špeku“, vázla komunikace. Tréninky „B“ mužstva nenavštěvuji, ale účast na nich údajně není příliš velká, tudíž většinou se trénuje dohromady s „Ačkem“, a to se hold musí někde projevit. Nebudu to tady sáhodlouze rozebírat, jen vypíchnu třeba právě ty standartní situace. Bránění standartek, to je věc, která se dá natrénovat, ale hold když vám na trénink přijdou jen 3-4 hráči tak můžete trénovat max. házení autů, když to přeženu. Také nechci dělat z komára velblouda. Hold se prohrálo, jde se dál. Nezbývá než věřit, že příště to bude o něco lepší, a náš „B“ tým přiveze z Dobroslavic nějaké ty body.

 

Oldřišov „B“ – Sudice 1:6 (0:4)

sestava Oldřišova:

A. Kočí – R. Kalo, L. Strouhal, P. Lokoč, P. Pardy – L. Dubčák, Z. Čech, J. Gletník (66. O. Hanke), R. Šturma – M. Lacko (66. L. Samek), P. Hlaváček (66. L. Werner)

branky Oldřišova:

58. P. Hlaváček

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 25. 9. 15:30

  Oldřišov – D. Benešov

 • Minulý zápas

  1:3

  Oldřišov – Č. Těšín

 • Krajský přebor

 • Náš facebook