Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Dorost Oldřišova přivítal Zlatníky

Náš dorost v neděli před utkáním A mužstva změřil své síly s vrstevníky ze Zlatníků, a nevedl si vůbec špatně. 

Zlatníky byly před zápasem v tabulce jen o dva body před Oldřišovem, a tak by případná výhra našich dorostenců vedla k jakési šachové rošádě. Toho si byly vědomy oba celky, a tak se před utkáním čekal vyrovnaný boj. Opak byl však pravdou.

Domácí Oldřišov na Zlatníky doslova “vletěl” a v prvních minutách snad hosty ani nepustil za půlku. Již v 2. min. střílel po zemi k tyči Adrian Chalopinskij. Tento nedávno příchozí agilní útočník (nebo ofenzivní záložník) se trenérské dvojici O. Samek – M. Ulička rozhodně bude hodit. Ale zpět k zápasu. Když běžela teprve 6. min. padl první gól. Zmatkujícímu stoperovi hostů vypíchl míč L. Samek, kterému pak už nedělalo problém poslat svůj tým do vedení 1:0. Domací se tím ale nenechali ukolébat, a byli stále aktivní. Nejprve po centru z pravé strany mířil hlavou nad M. Samson, a o pár chvil později se po dalším centru dostal k odraženému míči ve vápně M. Paveska, jehož střelu však brankář vyrazil. Z následného rohu mířila jen těsně vedle hlavička L. Samka. Tatáž situace se opakovala v 17. min, kdy po rohu poslal míč hlavou nad opět L. Samek. A po chvíli, přišla další šance Oldřišova. Skvělým míčem za obranu vyzval J. Glabasňa ke skórování D. Šatku, ten však, trochu tísněn hostujícím obráncem, mířil vedle. Další možnosti ke skórování na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve sám postupoval na bránu A. Chalopinskij, avšak bránu netrefil, zanedlouho po rohu hlavičkoval L. Samek do břevna, a sérii šancí zakončil opět A. Chalopinskij, který při samostatném úniku trefil pouze brankáře Zlatníků. Tohle vše stihli dorostenci za pouhých 24. min.. Bylo jasné, že takovéto tempo nemohou udržet po celý poločas, a tak zhruba od te třicáté minuty se už tolik šancí neurodilo. Oldřišov měl stále územní převahu a Zlatníky moc nehrozily, avšak do poločasu už domácí žádnou branku nepřidali.

Druhý poločas se pak nesl v duchu konce toho prvního. Oldřišov se nehnal bezhlavě do útoku a spíše kontroloval hru. Ale stav 1:0 je vždy ošidný, a tak trenéři rozhodně nebyli jediní, kdo si přáli gólovou pojistku. Ta naštěstí přišla v 54. min., když  z hranice velkého výpna, vyslal přízemní střelu L. Samek, která hostujícímu brankáři nepochopitelně propadla, a míč doskákal do sítě. Oldřišov tak vedl 2:0. Poté hra probíhala v poklidném tempu. Dobré kombinace střídaly nepřesnosti na obou stranách, a tak už moc šancí nepřicházelo. Až 70. min. přinesla další oživení. Nejprve chyboval brankář Zlatníků, kterému opět vypadla střela, což však napravil skvělým zákrokem proti dorážce domácího Vlčka. A následně přišla největší šance Zlatníků, když domáci stoper A. Svoboda poslal malou domů aniž by sledoval pohyb brankáře Rychlého, který následně míč směřující do odkryté branky vykopával až těsně před čarou. Zápas zakončily nakonec symbolisticky dvě neproměněné šance Oldřišova. V 85. min. po rohu hlavičkoval těsně vedle J. Glabasňa a zápas uzavřel střelou do tyče D. Šatka. Oldřišov si tak připsal zasloužené tři body za výhru 2:0.

Oldřišov – Zlatníky 2:0 (1:0)

Sestava Oldřišova: R. Rychlý – M. Hluchník, A. Svoboda, L. Bielák, P. Kremser – D. Šatka, M. Samson, J. Glabasňa, M. Paveska – A. Chalopinskij, L. Samek

Branky: 2x L. Samek

Tags: , ,

2 Komentáře k “Dorost Oldřišova přivítal Zlatníky”

 1. Adam napsal:

  Páťo, klobouk dolů před tebou… luxusně napsaný článek…

 2. Patrik Novák napsal:

  Díky, pochvala vždy potěší 😉

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 11. 6. 17:00

  Oldřišov – P. Polom

 • Minulý zápas

  0:4

  Brušperk – Oldřišov

  naše branky: Bořucký 2, Píšala, Klinger

 • Krajský přebor

 • Náš facebook