Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Názory a komentáře: Oldřišov – Frenštát 7:0 aneb jak se rodilo nejvyšší vítězství v Krajském přeboru

V neděli se v Oldřišově přepisovala historie. Domácí tým porazil Frenštát p. R. vysoko 7:0 a dosáhl tak nejvyššího vítězství za celou dobu působení v Krajském přeboru (článek o zajímavých výsledcích v KP zde). Pojďme se tímto netradičním komentářem ohlédnout za nedělním střetnutím.

Rubrika Názory a komentáře vyjadřují vlastní názor autora článku a nemusí se shodovat s názorem celé redakce webu skmo.cz. Pokud máte svůj zajímavý postřeh k aktuálnímu dění, pošlete jej na e-mail tomas.lavicky@gmail.com a komentář bude uveřejněn.

S Frenštátem jsme se potkali nedávno, zápas se měl původně hrát koncem září, ale pro nezpůsobilý terén byl odložen na středu 13. října. Ve Frenštátu se trefil Šamárek a Utěšený, další šance jsme však zahodili a vyhráli tak pouze 2:0. Už tehdy na mě soupeř příliš nezapůsobil a dle mého názoru je zatím nejslabším týmem, se kterým jsme se letos potkali. To se ostatně potvrdilo i v neděli.

Vstup do utkání jsme měli parádní, už ve druhé minutě našel Blahetka na zadní tyči Utěšeného, který dopravil míč do sítě. O pár minut později se skóre měnilo znovu. Gračanin vybídl ke skórování Wichu a ten chytrou střelou k tyči poslal Oldřišov do dvoubrankového vedení. Poté tempo hry výrazně opadlo, za zmínku stojí snad jen 37. minuta, kdy byl po zásluze vyloučen hostující Skotnica a oslabil již tak zdecimovaný tým Frenštátu. Výhodu jednoho hráče v poli navíc o pár minut později využil Blahetka, který se z pozice obránce vydal na výlet, obešel stopera a poslal Oldřišov do již třígólového vedení.

Ani ve druhém poločase se brankostroj domácích nezastavil. Velkou zásluhu na tom má hráč utkání Vladan Gračanin, který pro své spoluhráče připravil hned pět gólů. Podruhé ve střetnutí se tak trefil Wicha, pátou branku vstřelil Šamárek. Trenérovi Oldřišova Bořuckému se povedl tah se střídajícím Samkem, který přidal šestý a sedmý gól do branky hostů. V tu dobu se už diváci ve slunečném odpoledni fotbalem vyloženě bavili a po závěrečném hvizdu mohli slavit historické vítězství svého týmu.

Věřím, že na nedělní zápas navážeme i ve středu, kdy zajíždíme k poslednímu zápasu tohoto roku do Čeladné, která se krčí s pouhými sedmi body na posledním místě tabulky Krajského přeboru.

Tomáš Lavický

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 19. 3. 15:00

  Oldřišov – Heřmanice

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook