Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jan Žídek: Jsem rád, že se nám podařilo dobrými výkony vynutit si respekt soupeřů

Před startem zimní přípravy jsem o rozhovor požádal jednu z opor oldřišovského týmu Jana Žídka. Jak je spokojený s dosavadním průběhem sezóny, jaké jsou jeho další plány nebo jaký je jeho oblíbený tým? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

1/ Honzo, jak by shrnul podzimní část sezóny? Oldřišov má za sebou sedmnáct utkání a se ziskem 23 bodů je na desátém místě. Jsi spokojený nebo si myslíš, že tým má na víc?

Vzhledem k průběhu podzimní části si myslím, že musíme být spokojeni. Samozřejmě, že jde vždycky uhrát víc bodů, ale první polovina podzimu se nám hodně nepodařila. Hlavní příčinu bych viděl v množství zraněných klíčových hráčů, bez kterých bylo atakování horních pater tabulky nemyslitelné! Hráči jako Vojta Jadrný, Paťa Žídek a Honza Šamárek, který se připojil později, jsou důležitými postavami týmu a nedokázali jsme je nahradit!

2/ S první otázkou souvisí i ta druhá.  Jaké bylo podle tebe naše nejpovedenější utkání na podzim? A taky, ve kterém tým nejvíce propadl? Osobně tipuju fantastický týmový výkon v utkání s Janovicemi, úplným opakem pak byl zápas v Bohumíně. Jak to vidíš ty?

Osobně bych mezi povedené zápasy zařadil první utkání s Čeladnou, dále pak utkání v Háji a tebou zmíněný zápas s Janovicemi, ve kterém jsme nebyli lepším týmem, ale všichni bojovali a jak se říká „ jezdili po zadku“ a tím jsme zápas vyhráli! Mezi nejnepovedenější bych zařadil domácí prohry s Opavou 2004 a Jakartovicemi, kdy jsme nehráli dobře a zaslouženě prohráli! Zápas v Bohumíně bych označil za smolný, protože jsme soupeře druhý poločas nepustili na naší půlku a doslova je drtili!!

3/ Kdo je podle tebe favoritem na postup do divize a kdo naopak sestoupí do 1. A třídy?

Tak o sestupujících je podle mě jasno, bude to Čeladná a Frenštát. O postup se pak poperou Krnov a Pustá Polom!  Ti hrajou nejhezčí fotbal, a proto je tipuju za favority Krajského přeboru.


4/ Oldřišov obdržel na podzim 32 gólů, což je třetí nejhorší bilance v Krajském přeboru (hůře jsou na tom jen Frenštát (42) a Čeladná (45)). Čím si to vysvětluješ?

Určitě je to velice nelichotivé, ale obrana je činností celého mužstva a to jsme první polovinu podzimu opravdu nezvládli! V druhé polovině jsme začali hrát pozorněji a na obdržených brankách a hře celkově to bylo hodně znát! V posledních 8 zápasech jsme dostali tuším 7 gólů a to je hodně slušná bilance!

5/ Na podzim máš, odehrálo nejvíce minut (1530), chyběl jsi tedy pouhých 17 minut. Který ze zápasů považuješ ze své strany za nejpovedenější?

Hlavně je to díky tomu, že se mi vyhýbalo zranění, to je důležité! Za nejpovedenější utkání bych zvolil první zápas s Čeladnou, ve kterém jsme po poločase prohrávali, a v druhém poločase udělal Jarda Samson fantastický tah a poslal mě do útoku. Tam jsme to s Paťou rozjeli 😮 a utkání otočili! Jinak každý zápas, kdy nedostaneme gól, je pro mě povedený!

6/ Pro hodně mladých fotbalistů z Oldřišova to jste právě vy – hráči A mužstva vzorem. Dal bys jim proto nějaké doporučení či radu, aby se v budoucnu dostali na stejnou úroveň jako ty, nebo tví spoluhráči?

Hlavní radu bych dal tu, kterou mi vždycky opakoval můj táta: „Nenech se otrávit, poctivě a tvrdě trénuj a všechno se ti vrátí! Trenér si toho chtě nechtě všimne a dá ti šanci!“ Touto radou jsem se já osobně vždycky řídil a jeho slova se mi vždycky potvrdili!


7/ Spekuluje se o tom, že jarní část sezóny strávíš v divizním Dolním Benešově. Můžeš tuto informaci okomentovat?

Pokud se kluby domluví, tak jarní část opravdu strávím v Dolním Benešově. Hlavně si chci dokázat, že na vyšší soutěž stále mám. Klub, zázemí a lidi, kteří tam pracují dobře znám a také proto odcházím právě do Dolního Benešova.

8/ Jak bys shrnul své působení v dresu Oldřišova?

Určitě v Oldřišově nadobro nekončím, takže nechci moc shrnovat, ale co se týče posledního 2 a půl roku, tak si myslím, že bych měl být spokojen. Jak s výsledky, tak s umístěními a co je hlavní, že se nám podařilo vynutit si dobrými výkony respekt soupeřů v Krajském přeboru. Což je výborná prezentace naší obce v celém kraji.

9/ Jsi znám jako velký fanda Realu Madrid. Bude Bílý balet letos ve Španělsku mistrem? A co vzkážeš fanouškům Barcelony? Mám na mysli třeba Vlada Gračanina, vašich slovních přestřelek na facebooku si nejde nevšimnout 🙂


Ano, Real Madrid zbožňuju už od dětství! 😮 Myslím si, že titul bude náš, ikdyž si to hodně lidí nemyslí, ale já tomu věřím! Co vzkázat fanouškům Barcy? Nechci tady psát sprostě, takže asi nic. Snad jen Hala Madrid blbouni! 😮 No jo, naše přestřelky nebyly jen na facebooku, ale hlavně na trénincích, někdy šlo už i o hádky, ale v pohodě! 😮

10/ A poslední otázka, máš nějaký vzkaz pro čtenáře stránek skmo.cz a fanoušky oldřišovského fotbalu?

Chtěl bych hlavně vzkázat fanouškům, ať nepřestávají fandit Oldřišovu ani v těch nejtěžších chvílích, kdy se nedaří, protože fotbal se hraje pro lidi a v Oldřišově o to víc! Podpora je třeba a každý je rád, když jí v zápase cítí!

Díky za rozhovor

Tomáš Lavický

Tags: ,

3 Komentáře k “Jan Žídek: Jsem rád, že se nám podařilo dobrými výkony vynutit si respekt soupeřů”

 1. Patrik Novák napsal:

  Skvělý rozhovor! Pochvala pro oba. A k Real vs Barcelona, je velkou nevýhodou pro Real, že Barcelona poté co na začátku dubna vypadne z Ligy mistrů s Arsenalem, se bude soustředit už jen na španělskou ligu 😀

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook