Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Deník: Jan Žídek: Potřeboval jsem novou motivaci

V krajském přeboru se hýbaly škatule. Především pro Oldřišov, kterému odešlo bratranecké duo Patrika a Jana Žídkových. I s druhým jmenovaným si povídala redakce Opavského deníku.

Dvě jména, dvě opory. O oldřišovských bratrancích je známo, že tvořili osu celého mužstva. Zimní pauza však všechno změnila. Patrik jde na půlroční hostování do Kravař a Jan na stejně dlouhou dobu do Dolního Benešova.

„Chtěl jsem si dokázat, že na vyšší soutěž ještě mám. V Oldřišově jsem trochu ztratil motivaci. Klub nechtěl nahoru a vždycky platilo: Hlavně nespadnout,“ konkretizoval svůj důvod k odchodu Jan Žídek. Po dvou a půl letech se tak s Patrikem vydají každý jiným směrem.

Na hřišti přitom byla jejich spolupráce skoro vyhlášená: „Patrik hrál v záloze zprava a já mu ze středu obrany předkládal kolmé pasy. Myslím si, že se to i dařilo.“ Jana Žídka třeba bývalý trenér Oldřišova Jaroslav Samson využíval také v útoku. Jemu samotnému však nejvíce vyhovuje post stopera.

„Byla to taková z nouze ctnost. V přípravácích a sem tam i v ligových utkáních jsem sem tam naskočil na hrotu. Od žáků jsem však kovaný stoper,“ potvrdil. Na stejné pozici dostává pravidelně příležitost i v Dolním Benešově.

Už nyní se dá skoro s jistotou tvrdit, že z toho čouhá základní sestava. „Hrál jsem ve všech přípravácích od začátku do konce. Snad jsem nezklamal,“ doufal Jan Žídek. Sám vyvrací, že jeho příchod by byl alternativou za přesun Robina Štefka do druholigového Hlučína: „Benešov mě kontaktoval co půl roku. Vždycky jsem si to nějak rozmyslel a zůstal v Oldřišově. Až teď jsem změnil názor.

Každopádně Robin do Hlučína odešel dřív, než se dohodlo mé hostování, takže to nehrálo žádnou roli.“

Celkem lehce se dá odhadnout, proč Žídek se železnou pravidelností benešovským nabídkám odolával. Oldřišov se pyšní rodinnou atmosférou a dobrým kolektivem: „Rodinná atmosféra zde byla opravdu patrná. Kluci, kteří přišli z Opavy, okamžitě zapadli. Všichni jsme byli kamarádi.“

Na pikantní bratranecký souboj v rámci divize ovšem již nedojde. Kravaře s Dolním Benešovem totiž vzájemný jarní duel předehráli. „Je to škoda. Těšili jsme se, že bychom mohli nastoupit proti sobě,“ deklaroval.

Jan Žídek si stále nechává otevřená zadní vrátka. Pokud by angažmá v Benešově nevyšlo podle jeho představ, vrátil by se zpět, avšak na druhou stranu by se nebránil prodloužení spolupráce. „Jestliže se nám bude dařit a pokud by mě v týmu chtěli i nadále, uvažoval bych o prodloužení. Nechci ale hovořit za Patrika, jestli by to měl stejně,“ vysvětloval.

Nyní již benešovský stoper rovněž tvrdí, že tyto odchody by v současné sezoně krajského přeboru neměly Oldřišov nijak ohrozit: „Myslím si, že kvalitních kluků tam je dost. Navíc nějací hráči ještě přišli. Z podzimu jsou body nahrány. Problémy se záchranou mít určitě nebude.“

Poslední otázka zněla: S jakým konečným umístěním v divizi by byli v Dolním Benešově spokojeni? „Máme cíl obsadit nejhůře páté místo. Snad se nám to i povede,“ zauvažoval pětadvacetiletý střední obránce Jan Žídek.

Zdroj: www.opavsky.denik.cz

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 19. 3. 15:00

  Oldřišov – Heřmanice

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook