Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Deník: Patrik Žídek: Chtěl jsem si vyzkoušet vyšší soutěž

Bratranci Patrik a Jan Žídkové jsou rozděleni. Jaro totiž nestráví v Oldřišově. Každý se vydal trochu jinou, chce se říci, divizní cestou. Zatímco Jan zamířil do Dolního Benešova, Patrik zkusil štěstí v Kravařích.

Redakce Opavského deníku tak po sobotním přípravném zápase Slezského FC s Kravařemi požádala druhého jmenovaného o rozhovor a byla úspěšná. „Dneska to bylo špatné,“ začal poněkud pesimisticky resumovat svůj výkon z duelu s Opavou Patrik Žídek.

Je pravda, že jeho tým prohrál vysoko 0:6, avšak abychom trochu ulehčili jeho lkání, těžko bychom v sobotu v kravařské sestavě hledali hráče, jenž by proti velmi silnému a ambicióznímu soupeři vynikal. 

Patriku, můžete se v krátkosti ohlédnout za zápasem? Po porážce 0:6 se nejspíš nebude hodnotit snadno.

V prvním poločase jsme nehráli špatně. Naopak ve druhém jako by přišlo uspokojení nebo něco takového. Následně trenér vyměnil pár hráčů. My, střídající jsme nepodali moc dobrý kolektivní výkon a nepodrželi vůbec balon. Jen se nakopávalo. Kluci ze Slezského jsou zkušenější. Působí ve vyšší soutěži. Uměli si to dát do nohy. Rychlými přechody do útoku trestali každé naše zaváhání.

Trenér Lukáš Černín vás nasadil do druhé půle za Kamila Bittu. Jste se svým výkonem spokojen?

Do rozjetého zápasu se nevstupuje lehce. Po fyzické stránce se cítím lépe, avšak potřebuji se rozehrát. Snad se mi příště bude víc dařit.

Abychom vše upřesnili, v Kravařích nejste dlouho. Během zimní přestávky vás měly na testech z Oldřišova. Dohodly se již oba kluby na vašem přesunu?

S Kravařemi je dohodnuto půlroční hostování. Předtím jsem vlastně půl roku nehrál fotbal. Následně jsem chtěl zkusit něco jiného. Můj bratranec a spoluhráč z Oldřišova Jan Žídek se přesunul do týmu Dolního Benešova. Na hřišti jsme si dokázali vyhovět. Odešel dobrý kamarád a skvělý hráč, který mi uměl připravovat šance. Chci se v Kravařích poprat o místo. Zatím to není nic moc. Věřím však, že se chytnu.

Na poli krajského přeboru šlo o jedno z nejpalčivějších témat zimy, protože vy společně s bratrancem Janem jste tvořili osu oldřišovského mužstva. Hovořil jste o bratrancově odchodu do Dolního Benešova. Znamená to, že kdyby se rozhodl zůstat v Oldřišově, zůstal byste také?

Takhle bych to neřekl. Je mi šestadvacet a chtěl jsem si vyzkoušet lepší fotbal. Respektive vyšší soutěž.

Mohou mít tyto odchody fatální dopad na výsledky Oldřišova ve druhé polovině sezony?

V Oldřišově je spousta jiných kvalitních hráčů. Vepředu třeba Jan Šamárek. Věřím, že kluci to bez nás zvládnou. Uvidíme, jak my s Honzou, jestli vydržíme v kádrech Kravař a Dolního Benešova, anebo se vrátíme zpátky. Po mých prozatímních výkonech v Kravařích jsem celkem zklamán. Neumím se do toho dostat.

Zkusme spekulovat. Dostanete se do základní jedenáctky?

Myslím si, že příležitost dostanu. Dneska to ovšem opravdu bylo špatné. Nemluví se mi o tom moc dobře.

Kravaře stejně jako Slezský FC mají po generálce. Příště už se jede naostro. Těšíte se na start jarní části divize?

Máme těžké rozlosování. Začínáme v Mikulovicích, pak nás čeká volno, protože Poruba nemůže hrát. Následně jedeme do Havířova, který vydatně posiloval. Za zmínku stojí například bývalý ligový hráč Miroslav Matušovič. Musíme se s tím porvat.

Poslední otázka. Kam až by mohly na jaře Kravaře dojít?

Máme zkušený tým. Kamil Bitta s Vladimírem Šotem hráli dlouho v Jakubčovicích. Střed divize je určitě reálný.

Zdroj: www.opavsky.denik.cz

 

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook