Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Daniel Hartoš: Každý, kdo dostane důvěru trenéra a oblékne modrobílý dres, by si to měl uvědomit a makat do poslední vteřiny za Moravan, za Oldřišov

Týden před startem jarní části Krajského přeboru přinášíme rozhovor s nejzkušenějším hráčem v  oldřišovském týmu Danielem Hartošem.

1/ Dane, vzpomeneš si, kolikátou zimní přípravu jsi letos absolvoval? A je to rok od roku horší nebo už to bereš jako rutinu?

Začal jsem v zimě roku 1985, takže 26. zimní příprava. Pokud se trošku udržuješ v kondici, tak se to dá zvládnout. I když rychlost už chybí, vytrvalost se dá natrénovat. Horší to je s motivací, která se u mě už pomalu vytrácí.

2/ Stejně jako Honzy Žídka se tě zeptám, jak hodnotíš podzimní část sezóny? Jsi s ní spokojen? A co očekáváš od jarní části?

Podzimní část hodnotím jako uspokojivou. Po velmi špatných devíti kolech (přičítám to těžkému losu a sérií zranění) jsme se zvedli a nakonec získali celkem solidních 23 bodů. Do jarní části se to může zdát dost, ale pozor! Odehráli jsme oba zápasy s Frenštátem a Čeladnou a ve zbývajících zápasech s ostatními mužstvy jsme získali pouhých 11 bodů. Takže si myslím, že nás určitě nečeká klidné jaro. A ještě do něj půjdeme oslabeni o Jendu a Patrika.

3/ Nejpovedenější zápas týmu na podzim? A tvůj osobně? Tipuji utkání v Háji ve Slezsku, ve kterém jsi vstřelil obě branky. Hlavě ta první dalekonosná střela byla z kategorie výstavních.

Výsledkově nejpovedenější určitě Frenštát (7:0) a Janovice (1:0), ale myslím si, že velmi dobře jsme hráli i s Pustou Polomí (1:1), i když tady by se mnou trenér hostí p. Baculiak asi nesouhlasil. 🙂 A utkání v Háji? Získali jsme venku 3 body a ještě k tomu v derby. Takže velká spokojenost. A ta dalekonosná střela? K tomu potřebuješ i kus štěstí, proto bych ji nepřeceňoval. I když, … byla to fakt paráda!

4/ Také jsi spolu s Alexandrem Godovským trenérem mladších žáků. Jak se dá časově skloubit práce, tréninky a zápasy A mužstva a ještě trénování malých fotbalistů?

Časově je to velmi náročné, ale jde to skloubit. Hlavně musíš mít podporu doma a tu já mám. Díky Zdeni.

5/ Kluci mají okolo 10 – 11 roků, dá se už v tom věku rozpoznat u někoho výrazný talent? A je někdo takový v našem týmu?

Talentovaný hráč (hráčka) se už i v takto mladém věku dá poznat (alespoň si to myslím). U nás to jsou všichni.

6/ Na zimních turnajích se mladším žákům velmi daří. Z posledních tří turnajů jste pokaždé přivezli pohár. Není škoda, že se to týmu nezapojuje více kluků z Oldřišova?

Ano, z posledních tří turnajů jsme přivezli poháry za třetí místa (jestli je to úspěch, ať posoudí jiní) a určitě bychom přivítali další kluky nejen do kategorie mladších žáků.

7/ Na hřišti tě diváci vidí hrát na plný plyn až do poslední vteřiny. Kde se bere tvoje nevyčerpatelná fyzická kondice?

Moje nevyčerpatelná fyzická kondice? Přijď se někdy podívat na trénink, když běháme. Myslím si, že to přehodnotíš. Ale v utkání je to hodně o vůli. Každý, kdo dostane v neděli důvěru trenéra a oblékne modrobílý dres, by si to měl uvědomit a nešetřit krokem. Makat do poslední vteřiny za Moravan, za Oldřišov.

8/ Na fotbalových hřištích si odehrál hodně sezón. Kdo je nejlepší hráč, se kterým jsi kdy hrál? Dá se to vůbec určit?

Tak to se nedá asi určit. V každé kategorii, v každém mužstvu, byli dobří hráči. Ať už v Kylešovicích, Štěpánkovicích, Opavě, na vojně v Hranicích, Kralupech, Krnově, Městě Albrechticích nebo Oldřišově. Ale alespoň tři jména řeknu: Kamil Vrba, Bohuš Keller a Roman Bořucký. A chtěl bych zmínit ještě jedno jméno – trenéra, který mě vedl v žácích a dorostu ve Štěpánkovicích – Pavel Obrusník (Bauman). S ním jsme zažili hodně pěkné chvíle, ať už při trénincích, zápasech nebo dovolených. Hodně nás toho naučil.

9/ Jak relaxuješ po náročných zápasech?

U mě už je náročný každý zápas a relaxace je asi pokaždé stejná. Dám si 2-3 pivka, někdy štamprli. Není to sice ideální, ale co, nehraji profesionálně, takže si to snad můžu dovolit.

10/ A poslední otázka. Máš nějaký vzkaz ať už pro čtenáře klubových stránek na internetu nebo i pro samotné diváky, kteří na naše utkání chodí?

Předem bych chtěl všem těm, co navštěvují naše zápasy, ať už doma nebo venku, moc poděkovat. A těch vzkazů a přání by bylo, ale stručně. Návštěvníkům našich skvělých internetových stránek přeji co nejvíce článků o úspěšných zápasech všech oldřišovských mužstev, zajímavé rozhovory, aktuality a doufám, že si najdou cestu i na naše zápasy. Divákům přeji studené pivo a teplé jídlo (to si myslím stačí). A našim fanouškům chci vzkázat: Fanděte, povzbuďte naše kluky, i když se nedaří. Ale hlavně, užijte si zápasy v župním (krajském) přeboru, protože si myslím, že to nebude dlouho trvat a bude se tady hrát úplně jiný přebor (budu jenom rád, když nebudu mít pravdu). Takže, ať je co nejvíce slyšet MORAVAN DO TOHO!

Děkuji za rozhovor.

Tomáš Lavický

 

Tags: ,

6 komentářů k “Daniel Hartoš: Každý, kdo dostane důvěru trenéra a oblékne modrobílý dres, by si to měl uvědomit a makat do poslední vteřiny za Moravan, za Oldřišov”

 1. Salam AFC napsal:

  Opět super článek!

 2. ara moris napsal:

  veliká pochvala pro oba!!! :o)

 3. Patrik Novák napsal:

  Hary to je prostě osobnost. Z vlastní zkušenosti musím obzvláště vypíchnout jeho přístup k mladším hráčům. Jeden z mála co poradí, co se nepovyšuje nad mladší, a když zkritizuje tak slušně, neřekne ti že si pi*a jako už jsem to u jiných viděl. Tak si ho alespoň pamatuju já.

 4. Michal J. napsal:

  Hary to je persona snad si jeho slova vememe k srdci a budeme bojovat uz v nedeli vsichni za moravan a udelame radost nasim fanouskum,skoda ze za nas nebojuje moc obec a jeji nekteri zastupitele…vic to ani netreba rozebirat kazdy vi o co jde.

 5. Patrik Z. napsal:

  Nezbyva než ze vším souhlasit,tím myslim přispěvky!V Oldřišově už nikdy nebude takovy hrač jako je ,,Hary,, a ,,Pelos.

  Patrik Novák:Plně souhlasím z tvym nazorem,jen si nemyslim,ze nikdo jiny z hracu nechtel pomoct vam ,,mladsim,,.Myslim ze sem se snazil i poradit,bohuzel mam jiny slovnik a neumel sem to podat nikdy tak slusne,jako treba ,,hary,,….Ale hracu kteri chteli mladym klukum poradit,bylo v Oldrisove a bude vzdycky vice.Nekdy to je spis o pristupu tech hracu,dochazka na trenink apd….Aspon tak to vidim Ja.

 6. Patrik Novák napsal:

  Patrik Z.-> Neříkám, že ostatní nechtěli, ale znát to moc nebylo. Ale to je na delší debatu, a tady se to nehodí více řešit. Akorát bychom ještě víc zaplevelili tenhle článek.

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  soutěže pozastaveny

 • Minulý zápas

  3:2

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook