Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Andreas Drastík: Děláme to hlavně pro děti

Článek z úterního vydání Deníku ohledně charitativní akce, kterou spolupořádal Andreas Drastík a který v jarní části sezóny oblékal dres Oldřišova. V článku je také zmínka o jeho působení v našem klubu. 

Kravařská charitativní akce na pomoc stacionáři Mraveneček v sobotu ukrojila jubilejní desátý ročník. Vrcholem programu se stala fotbalová exhibice mezi sportovními osobnostmi Opavska a starou gardou Slezského FC.

V sestavě prvně zmíněného celku si nešlo nepovšimnout bývalého rozhodčího a jednoho ze tří hlavních organizátorů akce – Andrease Drastíka: „Všechno je možná trochu na jedno brdo, ale děláme to pro děti. Malá změna je v tom, že jsme se snažili přizpůsobit opavským fanouškům. Proto nastoupila stará garda Slezského FC a basketbalisté nebo hokejisté z Opavy.“

I letos byly vytyčené mety hodně vysoko. Plánovaly se vybrat sta tisícové položky. „Chtěli bychom získat 300 000 Kč, čímž by se dohromady za deset let nashromáždila částka přesahující 1 500 000 Kč,“ poznamenal Andreas Drastík a jedním dechem dodal:

„Na této akci se vybírá dobrovolné vstupné. To však tvoří jen nepatrnou část výtěžku. Největší měrou se na všem podílí sponzoři, kteří posílají příspěvky buď na fotbalový svaz anebo rovnou Charitě. Jde o částky od 1 000 Kč až třeba po 40 000 Kč. Peníze putují na konto stacionáře Mraveneček, který za ně kupuje různé pomůcky pro postižené děti.“

Organizátorsky to podesáté klaplo. Realizační tým totiž opět utvořila osvědčená trojice, v níž samozřejmě figurovalo také Drastíkovo jméno. „Všechno se zařizovalo po telefonu. Pomáhal mi s tím Pavel Novotný a Petr Kašný. Jde o zaběhnutý systém. Sponzoři jsou solidní. Nemusí se přemlouvat,“ přibližoval. Do mužstva sportovních osobností bylo zapracováno několik zajímavých posil. Zejména z řad opavských basketbalistů.

Jmenujme například Jakuba Šiřinu. Nechyběli však ani současníci ze Slezského FC – Jaroslav Kolínek nebo Zdeněk Partyš. „Obdivuju všechny, protože každý z nich něco dokázal. Dostal se do ligy. Mně se to povedlo jako rozhodčímu, za což jsem taky rád,“ popisoval své dojmy Andreas Drastík.

Není to tak dávno, co právě ještě jako rozhodčí působil. Pak byl však svazem z rozhodcovského seznamu překvapivě vyškrtnut: „Už rok jako rozhodčí nefunguju. Má kauza se nijak neprobírala. Vedení svazu to asi sedí a nechce nic řešit. Patrně nemá zájem udržovat lidi, kteří se snaží udělat pro fotbal to nejlepší.“

Roční pauzu tedy využil jiným způsobem. Připojil se k fotbalistům rezervního týmu Oldřišova, které válí v áčkové skupině okresní trojky. „Přemluvili mě jenom na půl roku, protože měli málo kluků. Dále už za Oldřišov nejspíš hrát nebudu. Chtěl bych se soustředit na podnikovou kopanou,“ vysvětlil.

Naše redakce Andrease Drastíka na závěr poprosila, aby v krátkosti zhodnotil kravařskou akci: „Desátý ročník můžeme hodnotit kladně. Počasí vyjma jedné přeháňky vyšlo. Přišlo se podívat poměrně dost lidí, takže jsme spokojení.“

Zdroj: www.opavsky.denik.cz

 

 

 

 

Tags:

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 25. 9. 15:30

  Oldřišov – D. Benešov

 • Minulý zápas

  1:3

  Oldřišov – Č. Těšín

 • Krajský přebor

 • Náš facebook