Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Turnaj v Hněvošicích

Rubrika Názory a komentáře vyjadřují vlastní názor autora článku a nemusí se shodovat s názorem celé redakce webu skmo.cz. Pokud máte svůj zajímavý postřeh k aktuálnímu dění, pošlete jej na e-mail tomas.lavicky@gmail.com a komentář bude uveřejněn.

Pravidelným přispěvatelem do této rubriky bude trenér A mužstva Jaroslav Samson. 

Dnes si můžete přečíst jeho první příspěvek

Datum: 10. červenec 2011

Typ utkání: Turnajové

Místo: TJ Sokol Hněvošice

Soupeř:  Služovice

Výsledek: 2 : 1

Poločas: 2 : 0

Střelci branek:  Štalmach, Štefanovský

Komentář

První přípravné utkání v nové sezoně 2011/2012 se hrálo v rámci turnaje na 2 x 22 minut. V sestavě se objevili noví hráči, kteří připadají v úvahu pro letošní ročník a to Pica Jan,  Štefanovský Martin (oba FC Slavoj Bruntál) a Štalmach  Roman ( Světlá Hora). Soupeř ze Služovic nepřistoupil k tomuto turnaji zcela zodpovědně a k tomuto utkání přijel pouze s osmi hráči, takže jsme mu zapůjčili 3 naše fotbalisty Hlaváčka, Hankeho a Šuberta, všichni tři podali velice dobrý výkon. Naši chlapci se i přes velké teplo snažili o kombinační kopanou, bylo znatelné, že v této sestavě hráli poprvé, z čehož plynulo dosti velké množství nepřesností.

Soupeř: TJ Sokol  Hněvošice

Výsledek:  3 : 5

Poločas:   3 : 1

Střelci branek : 2‘ – Ulička, 9‘-Samson, 13‘-Bořucký

Komentář

Utkání jsme začali ve stejném duchu jako proti Služovicím, trošičku jsme změnili organizaci hry na 1-4-1-4-1  a byl v prvním poločase zcela jasně vidět výkonnostní rozdíl několika tříd. Brzy jsme se ujali vedení, kdy po ukázkové nahrávce Pícy se dostal do obrovské šance  Ulička a chladnokrevně proměnil – 1:0. Po 5 minutách ovšem bylo vyrovnáno, když v 7. minutě po dlouhém autovém vhazování a chybě brankáře domácí vyrovnali na 1 : 1. Netrvalo dlouho a v 9‘ minutě Píca zahrál velice precizně  standartní  situaci z pravé strany ze vzdálenosti asi 30 metrů, kdy stačilo Samsonovi jenom nastavit hlavu  bylo to 2 :1. Ve 12. minutě to již bylo 3:1, kdy se  individuální akcí prosadil v celém turnaji velice agilní Bořucký. Náš tlak pokračoval a v 15‘ byl zcela evidentně podražen  v pokutovém území  náš hráč Štefanovský, bohužel pan rozhodčí  v tomto momentě se také asi připravoval na další „máznutou sezonu“ a zcela evidentní zákrok  neposoudil jako nepovolený a všemi očekávaný  pokutový kop neodpískal. Poločas tedy skončil pro domácí lichotivým skórem 3:1. Druhý poločas začal ve stejném duchu a již 3‘ minutě byl opět v pokutovém území zcela evidentně sražen pronikající Bořucký, ale k překvapení všech opět ze strany rozhodčího hrobové ticho. Domácí přidali ve druhé části utkání  viditelně na důrazu a agresivitě a zejména zákrok na Villaschka  nepatřil do přípravného období, kam tento turnaj spadal. Na druhou stránku naši chlapci se s tím absolutně nedokázali vyrovnat, soupeř nás začal přehrávat ve všech směrech a byli jsme  v posledních 5 minutách utkání absolutně odevzdaní, nedůrazní, ostudní  až trapní a domácí byli v této fázi jednoznačně lepší  a těchto 5 minut jim stačilo k tomu, abychom odešli  z utkání s debaklem. Vše začalo v 16 minutě, kdy Samson zcela zbytečně ztratil míč na půlce hřiště, domácí okamžitě vyslali nahrávku za obranu, kde i když dle mého názoru v ofsajdové pozici čekal domácí útočník což v našem případě je zcela jisté, že nikdo z našich obránců není schopen rychlostně vyzrát na soupeře a bylo 2 : 3. Neuběhly ani 2 minutky, Hněvošice  vyslaly  dlouhý míč do prostoru  pokutového území, dobu letu bych přirovnal k době reklamy, kterou běžně vidíme v TV i přesto ani brankář a ani  jeden z trojice Villaschek, Samson, Blahetka  nebyl  schopný a  ani ochotný se k míči dostat a bylo z toho vyrovnání na 3 : 3. 19. druhého poločasu, nedůrazná hra Hankeho v prostoru pokutového území, ztráta míče a 3:4 a pak už jenom následoval hřebíček na 3:5. Závěrem : alibismus, nechuť , pomalost, nedůraz, nezodpovědnost nepatří a nebude patřit do našeho kolektivu.

Soupeř            :  Chlebičov

Výsledek         :  5 : 0

Poločas           :   2 : 0

Střelci branek :  7‘ – 1:0-   Lokoč

                            18‘ – 2:0 – Bořucký

                           30‘  – 3 : 0 – Štalmach

                           38‘   – 4 : 0 – Štalmach

                           41‘   – 5  : 0 – Hanke

Zhodnocení

Turnaj se hrál ve velice náročných klimatických podmínkách a ukázal mi ve své nahotě vše potřebné.

1. Turnaj jsme začínali se 6 náhradními hráči a končili jsme ho s jedním náhradním hráčem, během dvou krátkých utkání 5 zraněných hráčů!!!!!! Nikomu nevidím do myšlenek, ale to typické, když se nedaří, přijde problém, tak jsme najednou všichni zraněni a neochotni něco překousnout u některých hráčů bohužel opakovaně.

2. Pozitivum – Štalmach, Bořucký, Pica, Štefanovský, Žídek, Ulička

3. Negativum- Absolutně nezvládnutá koncovka s Hněvošicemi

Závěrem:

Chlapci, opakovaně a právem jsme kritizováni za hru obranné řady, bohužel v této fázi nemáme přirozené rychlostní typy ve svém kádru a ten, kdo má aspoň základní anatomické informace ví, že je  to sportovní činnost se kterou se fotbalista musí narodit a jde jen mírně, za předpokladu tvrdé práce zlepšovat. Když se k tomu přidá nedůraz ,splašenost, špatná orientace v prostoru a nezodpovědnost, tak z toho vyplývají takové příděly. Ovšem obranná i útočná fáze je výsledkem hry celého mužstva, takže ne pouze obrany. Bohužel od samé počátku působení SK Moravan v KP jsme vždy patřili k mužstvům s největším počtem obdržených  branek  v soutěži a pouze Jan Žídek byl schopen rychlostně stačit soupeřům. Já Vás ale nezatracuji, i přesto, že většina si myslí opak, věřím, že všichni pro to uděláme maximum, abychom nastávající situaci výrazně zlepšili. Pouze pravidelná účast na trénincích a poctivost může vést k této pro mě a věřím, že i pro vás, vytoužené metě.

Samson Jaroslav

trenér

Tags:

2 Komentáře k “Jaroslav Samson: Turnaj v Hněvošicích”

 1. ara moris napsal:

  Nezbývá než souhlasit Jardo…Ten Štalmach příjemné překvapení!!!

 2. Patrik Zidek napsal:

  Sam za sebe musim rict,ze taky neni jednoduche hrat takovy turnaj kde se hraje zapas,zachvilku dalsi….snad kazdemu se stane,ze ,,tvrdnou,, nohy….a nezvladnuty zapas s Hnevosicema uz mam uplne z hlavy,neni dulezity,ani trochu,navic ovlivnen okolnostmi,ale na to to nechci svadet,ja myslim ze sme svou kvalitu ukazali…….Spis myslim pozitivne a sem prijemne potesen z kluku ktere sme zkouseli…..Vsichni Štalmach,Štalmach,ale ja u vsech tech kluku videl chut hrat a to me tesi dvojnasob….pro me sou vsichni velmi prijemnym prekvapenim a budu jen nadsen,kdyz se podari dotahnout jejich prichod do Skmo……

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 28. 5. 17:00

  Oldřišov – Vřesina

 • Minulý zápas

  3:0

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook