Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: přátelské utkání s Břidličnou

Druhý příspěvek trenéra J. Samsona do rubriky Názory a komentáře. Tentokrát k přátelskému utkání Oldřišov – Břidličná 1:4 (0:2).

Datum: 24. červenec 2011

Typ utkání: přátelské

Místo:  SK Moravan Oldřišov

Soupeř:  Břidličná, I. B. třída

Výsledek:  1 : 4

Poločas:  0 : 2

Střelci branek: Pardy z pokutového kopu

Sestava:

————–Michalčík—————-

Blahetka – Pardy – Rádek – Lokoč

—————Samson—————–

Žídek – Utěšený – Šanda – Štalmach

————–Stefanovský—————

Střídání:  45. minuta –Kočí za Michalčíka

                  45. minuta-Hanke za Rádka

                   45. minuta – Vilashek za Lokoče

                  45. minuta  – Šubert za Samsona

                  70. minuta  – Samson za Utěšeného

První plnohodnotné přípravné utkání jsme sehráli se soupeřem, který hraje o dvě třídy níž, což bohužel nebylo hlavně v prvním poločase vidět. V naší hře bylo velké množství nepřesnosti, hra byla bez pohybu a zakončení. Už ve 2. minutě Michalčík špatně přečetl hru, pozdě vystartoval na míč, který směřoval za obranu, a tradičně z toho byla šance pro soupeře.  V 5. minutě po rohovém kopu Břidličné nedůrazné vyboxování míče ze strany našeho brankáře přímo na hlavu hostujícího hráče, který naštěstí míč neuklidil do brány. V 10. minutě se ke slovu dostal Moravan, kdy Utěšený poslal ideální nahrávku za obranu na Stefanovského, který ovšem v koncovce zaváhal. Následoval rohový kop Žídka na první tyč, kde se ovšem Samson zalekl a hlavou nezakončil. V 16. minutě se hosté ujímají vedení, kdy slabší střela asi z 18 metrů končí za zády Michalčíka 0:1. Ve 24. minutě se skóre měnilo podruhé, Samson nedůrazně odkopl míč na hranici 30 metrů od vlastní brány do bezpečí, hosté toho využili, poslali pěkný míč za obranu, kde Štalmach neuhlídal útočícího hráče, který z jedné trefil míč pod břevno a Michalčík byl bez šance –  0:2. Mezi 26. minutou až 41. minutou začala pracovat záložní řada a měli jsme několik slibných kombinací ovšem bez výsledného efektu, vyloženou šanci jsme si nevypracovali.

Druhý poločas se už hrál ze 70 procent na půlce hostů, ale chyběla nám finální přihrávka, kdy několikrát Žídek se pěkně dostal za obranu, ale závěrečná fáze byla zcela nulová.

Stačila chvilka nepozornosti v obraně a po sérii špeků mezi stopery a krajním obráncem se do vyložené šance dostal hostující útočník a bylo 0:3. Naše územní převaha pokračovala a výsledkem byl odpískaný pokutový kop po faulu na Žídka, který v 85. minutě proměnil Pardy 1:3. Skóre uzavřeli hosté v 88. minutě, kdy do té doby velmi dobře hrající Hanke zcela nesmyslně ztratil míč na hranici pokutového území a byla z toho 4. branka hostů.

Slovo trenéra:

„Břidličná hrála velice dobře a zaslouženě vyhrála, ovšem jsem přesvědčen, že výsledek není úplným vyjádřením průběhu utkání. V prvním poločase jsme měli 65 % zkažených nahrávek, což se samozřejmě muselo projevit na průběhu. Druhý poločas už byl výrazně lepší z naší strany.

Je třeba si uvědomit, že vše směřuje k tomu, abychom se připravili na první mistrovské utkání. Mužstvo se skládá za pochodu a poznává se, navíc dnes kromě Štalmacha nemáme ještě žádnou přestupovou jistotu, proto tento výsledek beru s rezervou a vidím zde i klady, například dobrá hra Pardyho na místě stopera, hra Šandy a Hankeho (do osudné chyby) v druhém poločase, aktivita Žídka, několik velice dobře zvládnutých situací běžeckých a herních ze strany Stefanovského.“

 

Čeká nás hodně práce, ale zvládneme to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jaroslav Samson

trenér

 

 

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 28. 5. 17:00

  Oldřišov – Vřesina

 • Minulý zápas

  3:0

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook