Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson – Přátelské utkání proti Kravařím

Další příspěvek trenéra J. Samsona do rubriky Názory a komentáře. Tentokrát k přátelskému utkání Oldřišov – Kravaře 1:4 (0:2).

Datum: 27. červenec 2011

Typ utkání: přátelské

Místo:  SK Moravan Oldřišov

Soupeř:  SK Kravaře – divize

Výsledek:  1 : 4

Poločas:  0 : 2

Střelci branek: 69. minuta Pardy z pokutového kopu

Sestava:

—————Michalčík————

—————-Pardy—————-

Villaschek —————-   Lokoč

Žídek- Ulička-Rádek- Blahetka

Šubert—-Utěšený—-Štalmach

 

Střídání: 45. minuta: Samson za  Rádka

67. minuta: Novák za Utěšeného

Na druhé přípravné utkání jsme si pozvali soupeře z vyšší soutěže – mužstvo SK Kravaře. Utkání se hrálo na vedlejší travnaté ploše, která byla velice pěkně připravená. Tomuto zápasu předcházel v úterý 26. 7. 2011 náročný trénink, který byl zaměřen na rychlostní vytrvalost, což se u některých hráčů v průběhu utkání projevilo, ať už na herním projevu nebo na zdravotním stavu, ale od toho je to přípravné období, abychom se do těchto fyzicky náročných situací dostávali. Navíc jsme poprvé nastoupili s jinou organizací hry, která klade větší důraz na agresivitu, pressing, aktivitu a myslím, že to kladně ovlivnilo utkání, které bylo rychlé s množstvím osobních soubojů, kdy jsme se častěji než v předcházejících utkáních dostávali do útočných kombinací, kterým zatím bohužel chybělo přesnější zakončení nebo hlavně finální nahrávka, na které musíme zapracovat. Bohužel jsme se opět nevyvarovali vlastních chyb, kterými jsme soupeři vlastně darovali dvoubrankové vedení v prvním poločase.

Začalo to 9. minutou, kdy dlouhý míč směřoval za obranu, v tomto momentě se dle mého názoru špatně zorientoval  Rádek, který míč měl zahrát hlavou z jedné na brankáře, místo toho míč nechal skočit, čehož využil hostující útočník, který šel do souboje, míč se odrazil k Pardymu, který zbytečně ztratil míč, následoval faul a proměněný pokutový kop 0:1. I přes obdrženou branku jsme pokračovali ve své hře s napadáním, agresivitou a hra na 3 útočníky přinášela efekt v podobě několika šancí a polo šancí. Bohužel ve 27. minutě hosté zvýšili střelou z levé strany asi z 20 metrů, kdy střelec  využil dle mého názoru nevhodného postavení  Michalčíka  a bylo 0:2.

Druhý poločas jsme začali ve stejném duchu, několikrát se Žídek dostal k průnikům, kdy vlastně jenom chyběla finální nahrávka, která by vedla k zakončení. V 56. minutě jsme nedodrželi základní určené postavení při standardní situaci ze strany hřiště a k odraženému míči se dostal hostující hráč, kdy Michalčík byl bezmocný. Je třeba říct, že mezi 58. – 75. minutou měli hosté několik šancí, které v několika případech náš brankář kryl a v jednom momentě Blahetka vykopával z prázdné brány.

Bylo velice sympatické, že jsme nadále pokračovali v naší hře a výsledkem byl nařízený pokutový kop proti Kravařím, který Pardy bezpečně proměnil. Ovšem v 71. minutě následovala zbytečná ztráta míče Štalmacha na půli hřiště, rychlé přečíslení a hosté upravili na konečných 1:4.

Slovo na závěr:

„Ačkoliv jsme opět odešli poraženi výrazným rozdílem a někomu se to bude možná zdát zvláštní, myslím, že nám toto utkání ukázalo směr, jakým by se současný kádr mohl ubírat. Hra na absolutních hranicích fyzických možností jednotlivých hráčů, napadání, agrese, neustálý pohyb, a když se tomu přidá větší zodpovědnost vůči kolektivu, poctivost na trénincích, které jsou k tomuto stylu směřovány, jsem přesvědčen, že naši nároční diváci budou rádi chodit na naše utkání.“

Jaroslav Samson

trenér

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook