Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Pohárové utkání v Hněvošicích

Další příspěvek z dílny trenéra J. Samsona, tentokrát k pohárovému utkání Hněvošice – Oldřišov 0:4 (0:2).

Datum: 31. červenec 2011

Typ utkání: pohárové

Místo: SK Moravan Oldřišov

Soupeř: TJ Sokol Hněvošice

Výsledek: 0:4

Poločas: 0:2

Střelci branek: Šubert 2 x, Jadrný M., Lokoč

Sestava:

——————-Kočí—————

——————Pardy—————

Villaschek —————— Rádek

Žídek- Ulička-Samson- Blahetka

—Šubert—-Lokoč—-Štalmach —

Střídání: 45 minuta: Hanke za  Lokoče

                 45 minuta: Jadrný M. za  Blahetku

                  66 minuta: Novák za  Rádka

Komentář:

Další v pořadí, už třetí přípravný zápas na sezonu 2011/2012 měl tentokráte pohárový charakter a nastoupili jsme k němu na půdě soupeře z okresního přeboru TJ Sokol Hněvošice, s kterým jsme se utkali na turnaji 10. července, a kde jsme zažili 5 minutový šok, během kterého jsme obdrželi 4 branky a ztratili vedení 3:1. Tentokráte jsme neponechali nic náhodě a od prvního hvizdu rozhodčího bylo zcela zřetelné, kdo ovládne utkání, což více méně bylo naší povinností vzhledem rozdílu, v jakých soutěžích hrajeme. Co mne ale těší, jakým způsobem jsme k tomu došli. Pokračovali jsme v herním projevu z přátelského utkání s Kravařemi, základní organizace hry byla opět stejná, to znamená 1-2-4-3. Hlavně prvních 45 minut jsme byli v neustálém pohybu se snahou jít do útočné kombinace a zakončení. Samozřejmě nám to bylo ulehčeno sportovní výkonností soupeře, ale neustálé napadání a pohyb určitě dělá problém každému mužstvu, a to je dle mého názoru v určitých utkáních směr. Nebudu zde rozepisovat veškeré momenty, protože jenom rohových kopů bylo na 3 desítky, ale krátce proč tomu tak bylo. Nedostali jsme rychlý a hloupý gól a Kačka snad kromě 2- 3 situací a tradičně horšímu čtení hry, což se však určitě zlepší postupem času a získanými zkušenostmi  tým podržel, neudělal zásadní chybu a to je i v takovémto jednoznačném utkání  podstatné.

Na místě stopera  se začíná zabydlovat T. Pardy, je vidět, že by zde mohl připadat v úvahu. Co určitě je potřeba zlepšit je mluvené, hlasité slovo, střídání rytmu hry a řízení celého družstva. Předstopeři, ať už to byl Villaschek s Rádkem nebo v průběhu druhého poločasu Hanke s Štalmachem také neudělali zásadní chybu a v tomto utkání splnili své povinnosti, jenom by to chtělo V PRAVOU CHVÍLI víc aktivity směrem dopředu. Záložní řada v tomto utkání jednoznačně byla motorem celého týmu. Neustálý pohyb, nabízení a snaha o doplnění útoku byla na místě. U Patrika Žídka jsme na aktivitu herní i gestikulační zvyklí, v tomto zápase už zde bylo u něho i zlepšení ve finální části, když i zde to zatím nebylo úplně v pořádku, no koncovka je zatím pro Patrika samostatná kapitola, kterou jsme ještě neotevřeli, ale věřím, že do začátku mistrovských utkání ji také najdeme. Střed zálohy v tomto utkání náš asi nejsilnější článek a motor všech akcí, samozřejmě i zde byly chyby, ale ty se také odvíjely od VĚTŠÍHO množství míčů, které Ulička a Samson měli. Pro Michala Uličku je tento herní systém jako stvořený a cítí se v něm jako ryba ve vodě, je třeba ale zlepšit rychlejší odevzdání míče a přidat víc koncovky. Marek Samson? Od jarního zápasu s Hradcem, kdy nastoupil ve druhém poločase a předvedl velmi dobrý výkon, šla výkonnost dolů, až ve druhém poločase s Kravařemi  byly už určité náznaky a v tomto utkání to bylo velmi dobré, pohyb, pokus o zakončení, obranná fáze, ale pozor, byl to soupeř z okresního přeboru, takže s rezervou ……..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V útoku chlapci plnili to, co jsme si řekli, okamžité napadání, atak, co nám chybělo, byla přesnější koncovka a proměňování gólových situací. Konečný výsledek měl být minimálně dvojnásobný a to by možná odpovídalo průběhu hry. Za zmínku určitě stojí znatelné zlepšení ze strany Michala Šuberta -střelce dvou branek – blahopřeji, ale znovu říkám, ještě je to velký kus cesty.

 Zápor:

Neskutečně špatné využití standardních situací – zejména rohových kopů, kterých bylo snad 25 a z toho vyplývající hra hlavou.

Jaroslav Samson

trenér


 

Tags:

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook