Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Přátelské utkání proti Kobeřicím

Komentář k poslednímu přípravnému utkání z díly trenéra Jaroslava Samsona.

Datum: 6. srpen 2011

Typ utkání: přátelské

Místo:  Kobeřice

Soupeř:  TJ Sokol Kobeřice (1. A třída)

Výsledek:  1 : 2

Poločas:  1 : 1

Střelci branek: Štalmach, Žídek  z pokutového kopu

Sestava:

————–Michalčík———

—————-Pardy————

—–Rádek——————-Hanke—–

Žídek – Ulička – Samson – Blahetka               

–Villaschek—Šubert—Štalmach–

Střídání:

45. minuta: Kočí za Michalčíka

45. minuta: Jadrný Michal za Pardyho

70. minuta: Šatka za Uličku

K poslednímu přátelskému utkání před zahájením nové sezony  2011/2012 jsme zajížděli na půdu  soupeře  z  I.A  třídy TJ Sokol Kobeřice. Utkání se hrálo na krásné hlavní travnaté  ploše, které jenom chyběl menší střih do úplné  spokojenosti. Nastoupili jsme ve stejném základním rozestavění jako v posledních přípravných utkáních – to znamená na tři útočné hroty s tím, že se do tohoto tria při neúčasti několika hráčů posunul  Libor Villaschek.

Začátek utkání, přibližně do 15. minuty, jednoznačně patřil nám, myslím, že jsme soupeře překvapili svou  hrou s častým napadáním a  i když to vzhledem k větším rozměrům  hrací plochy bylo  náročné, dokázali jsme v první čtvrthodince  soupeře často  atakovat a tím mít míč většinou  na našich kopačkách. Rychlou kombinací, zejména po naší pravé straně, jsme se pravidelně  dostávali  do útočných akcí a chyběla jenom přesnější  koncovka, kdy hlavně Michal Šubert měl na svých kopačkách nejméně 2x vyloženou šanci. Asi od 17. minuty jsme postupně hru přenechávali  domácím, odešla nám záložní řada, zejména  kraje  zálohy s Markem Samsonem začaly šlapat vodu, k tomu se přidalo několik zcela zbytečných zaváhání Tomáše Pardyho  při pomalé rozehrávce a rázem jsme byli v nesnázích. I přesto si domácí žádnou vyloženou šanci nevypracovali, kromě jedné střely z 18 metrů, která šla mírně do protipohybu našeho brankáře a skončila na tyči. Ale jak již bývá bohužel tradicí, branku jsme si pro jistotu  vstřelili téměř sami, kdy po rohovém kopu Aleš Michalčík neudržel v rukou míč a domácí  se dostali do vedení – to běžela přibližně  20. minuta utkání. V této fázi bylo utkání  celkem vyrovnané  a my jsme se dočkali vyrovnání, když Roman Štalmach křížnou střelou  vyrovnal na 1:1.

V poločase musel pro zranění odstoupit  T. Pardy, na jeho pozici se posunul Marek Samson a do útočné trojice přišel čerstvý Michal Jadrný. Své posty si také vyměnili Žídek  s Villaschkem.

Druhý poločas si myslím byl ze 70 % pod naší taktovkou, ale byl negativně ovlivněn oboustranně špatným posuzováním ze strany rozhodčího, které vedlo  ke zbytečným emocím. Spolehlivě začala pracovat obranná trojice, kdy kromě jediné střely domácí do ničeho nepustila, naopak  naší útočníci si vypracovali několik  1000 % šancí, kdy zejména po únicích P. Žídka jich měl na hlavě minimálně ve čtyřech případech  Michal Šubert a  TO SE MUSÍ  dávat.

Nedáš, dostaneš – odvěké fotbalové pravidlo mohlo platit  i v tomto utkání, kdy do této  chvíle velmi dobře hrající Hanke zcela zbytečně fauloval pronikajícího útočníka v pokutovém území  a byl z toho po právu pokutový kop, který naštěstí náš brankař Kočí ,který vystřídal v poločase Michalíka, kryl.

O několik minut se opakovala stejná situace na druhé straně ovšem s tím rozdílem, že P. Žídek  pokutový kop, který byl nařízen  za nedovolený zákrok na M. Jadrného, proměnil   a upravil na konečných 2:1  v náš prospěch.

Jaroslav Samson

trenér

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook