Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Mistrovské utkání proti Karviné “B”

Další pravidelný příspěvek trenéra J. Samsona do rubriky Názory a komentáře. Tentokrát k prvnímu mistrovskému utkání proti rezervě Karviné. 

Datum:  14. srpen 2011

Typ utkání: mistrovské

Místo:  Oldřišov

Soupeř:  Karviná B

Výsledek:  2 : 3

Poločas:   1 : 1

Střelci branek: Rádek, Žídek P.

Sestava:

———————Michalčík 6—————————

———————-Hartoš  6——————————

——–Rádek 6 —————- Lokoč 6——————-

Villaschek 5 – Ulička 6 –  Žídek M. 6 –  Blahetka 5

——Žídek P. 7 –—— Šubert  5 ——— Štalmach  5

Střídání:  62. minuta: Samson 5 za Štalmacha

                   78. minuta:  Šimon nehodnocen za Blahetku

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální, 2-mizerný, 3-slabý, 4-podprůměrný, 5-průměrný, 6-dobrý, 7-velmi dobrý, 8-výborný, 9-exceletní,10-mimořádně vynikající

K prvnímu mistrovskému utkání v sezóně 2011/2012, která je naší pátou v krajském přeboru, k nám zavítal nováček soutěže – mužstvo  MFK Karviná B. I když se jedná o  nováčka, vzhledem k tomu, že se jedná o rezervu druholigové Karviné, jsem přesvědčený, že to bude určitě tým, který se bude pohybovat v horních patrech tabulky. Což si myslím, že Karviná potvrdila i na hřišti, kde posílena o 4 hráče širšího druholigového kádru podala dle mého názoru dobrý výkon. Mě však těší, že k příjemnému fotbalovému odpoledni jsme přispěli i my a věřím, že jsme tímto utkáním dali zapomenout na nevydařené JARO a nyní začneme sbírat i body a to třeba už v sobotu 20. 8. 2011 na hřišti ambiciózního Hradce nad Moravicí, kam určitě nejedeme jako favorit, ale pokud předvedeme stejně bojovný výkon a přidáme k tomu víc sportovního umu, věřím, že i tam nejme bez šance.

Do utkání jsme nastoupili ve stejném duchu jako v  posledních přátelských utkáních a to se třemi útočníky a myslím, že tudy vede cesta, neboť jsme často dostávali do nesnází obranu soupeře, které to v určitých chvílích dělalo dost problémů hlavně při zakládání protiútoku. Už ve 2. minutě P. Žídek našel Štalmacha, který nastřelil pouze boční síť. Hra se přelívala z jedné strany na druhou a nic podstatného se nestalo až do 12. minuty, kdy jsme špatně přečetli na naší pravé straně hru, kdy jsme pozdě zareagovali na vývoj hry a navíc Pavel Lokoč v osobním souboji uvnitř pokutového zaostal a rázem to bylo 0:1. Ve 26. minutě dostal od Uličky pěkný míč za obranu Šubert, který postupoval z pravé strany, uvnitř pokutového území volil střelu, ta se mu bohužel nevyvedla a skončila mimo branku Karviné. Myslím, že v této fázi jsme měli míč více na svých kopačkách a hráli jsme do konce poločasu asi nejlepší část utkání, výsledkem toho byla pěkná střela Štalmacha z 32. minuty utkání. Nakonec jsme se dočkali vyrovnání ve 43. minutě, kdy P. Žídek zahrával z pravé strany, vlastně takový zkrácený roh a precizně posadil míč na hlavu Michala Rádka, který byl na zadní tyči, a bylo z toho vyrovnání. Do konce poločasu jsme si vypracovali ještě jednu velkou šanci, kdy po pěkné nahrávce Villaschka  přímo ze vzduchu pěkně trefil míč Šubert, ale bohužel brankář Hájek reflexivně kryl a byl z toho pouze rohový kop. Dle mého názoru jeden z velice důležitých momentů utkání, neboť branka do šatny by byla hodně povzbuzující a důležitá.

Druhá půle  začala stejně jako první, měli jsme celkem často míč na kopačkách, ale začali jsme dělat individuální chyby, které začaly být produktem  přibývající únavy, ale u některých jedinců opětovnou nedisciplinovaností . V 62. minutě  nastal velice důležitý moment, kdy se nám v osobním souboji zranil Štalmach a musel být střídán. Vzhledem k tomu, že k dispozici na lavičce kvůli zraněním, vyloučením a čerpaní dovolené některých našich hráčů byli pouze dva  18ti letí hráči dorosteneckého věku Marek Samson a Ondra Šimon, navíc oba hráči výhradně do obranné fáze a Číž z B mužstva, který vlastně po několika letech začal před pár týdny s pravidelným tréninkem, a z důvodu nezasahování do obranných řad musel jsem M. Samsona poslat do útočné trojice, kde to samozřejmě není jeho post a tím jsem ho vlastně zazdil. Mrzí mě ovšem, že někteří fanoušci tyto skutečnosti vůbec nevnímají a místo povzbuzení volí ironickou opačnou formu, což nepomůže žádnému fotbalistovi a už vůbec mladému, ať už se jmenuje Samson, Samek nebo Šimon. Hra se ale dál vyvíjela velice dobře a výsledkem byla útočná kombinace po ose  Samson-Šubert-P. Žídek, kdy posledně jmenovaný se výborně zorientoval uvnitř pokutového území a dostal nás do vedení 2:1. Přiznám se, že v této chvíli jsme začínal věřit, že bychom nemuseli z tohoto utkání odcházet s prázdnou, navíc běžela už 77. minuta utkání, bohužel ve stejném momentě si požádal o vystřídání pro vyčerpání Jirka Blahetka a do útoku musel naskočit Ondra Šimon a P. Žídek se musel stáhnout na levou stranu zálohy, což značně negativně ovlivnilo zbývající minuty, neboť jsme vpředu už nedokázali podržet míč, ale my jsme ho tam nedokázali ani předat, navíc řešení herní situace za stavu 2:1, 10 minut do konce utkání na vlastní polovině v tísni hrou patou ze strany Libora Villaschka určitě nepatří do daného časového období a vše souvisí se vším. Svou nezodpovědností jsme vlastně soupeři připravovali sami herní obrat a tlak na naši obranu. Výsledkem bylo vyrovnání v 83. minutě, kdy po standardní situaci hosté orazítkovali hlavou  tyč naší brány a bohužel  Michalčík společně s obránci  včas nereagoval  a odražený míč zamířil do naší brány 2:2. Neuběhlo ani pět minut a opět jsme podcenili obrannou situaci a hosté z pozice, která podle mne zaváněla postavením mimo hru (uvidíme, co bude na záznamu z utkání) se dostali do vedení.

Velká škoda, protože dle mého názoru to bylo remízové utkání, ale my jsme nedokázali hrát koncentrovaně až do závěrečného hvizdu. Bohužel nás rozhodí jedna situace a s tou se potom nedokážeme vyrovnat.

Sice jsme ztratili 3 body, což není určitě dobré, na druhou stranu nás může těšit, jakým směrem jsme se vydali, že to má smysl a když i po porážce ocení objektivní fandové náš výkon, je to určitá příjemná náplast.

Chlapci jsem přesvědčen, že to zvládneme.

Samson Jaroslav

trenér

Tags: ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook