Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Názory a komentáře: Jaroslav Samson – pohárové utkání ve Štěpánkovicích

Komentář trenéra J. Samsona k pohárovému utkání ve Štěpánkovicích.

Datum: 16. srpen 2011

Typ utkání: pohárové

Místo:  Štěpánkovice

Soupeř:  TJ Sokol Štěpánkovice

Výsledek:   1:1 (na pokutové kopy 4:3)

Poločas: 1:0

Střelci branek:  Šubert

Sestava:

———————————-Michalčík  6—————————

———————————–Samson  6—————————-

—————-Šimon 6—————————– Lokoč  5———

Villaschek nehodnocen – Ulička 5 – Žídek M. 5 – Blahetka 5

——-Žídek P.  5—————-Šubert 5 –———- Gračanin M. 5

Střídání: 26. Rádek 6 za  Villaschka

                 58. Číž 5 za  Gračanina

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální, 2-mizerný, 3-slabý, 4-podprůměrný, 5-průměrný, 6-dobrý, 7-velmi dobrý, 8-výborný, 9-exceletní, 10-mimořádně vynikající

 

Ve 2. kole poháru jsme zavítali na půdu soupeře ze Štěpánkovic, který hraje o soutěž níž a pro kterého to byla generálka na první mistrovské utkání, které má na pořadu v neděli 21. srpna, kdy doma hostí Bruntál. Zatímco my jsme měli v nohách velice těžké nedělní utkání s Karvinou, takže necelých 48 hodin po skončení  muselo  najít 8 našich borců v sobě síly na další boj, a můžu Vám z vlastní zkušenosti říct a nechci, aby to znělo jako výmluva, že to je docela ZÁHUL. Navíc kvůli zranění jsou mimo hru Pardy, Utěšený, Wicha-dlouhodobě, Hartoš, Štalmach, Jadrný Vojta, Jadrný Michal-dovolená, Hanke – takže pokud umím počítat, je to 8 hráčů, kteří by klidně mohli nastoupit v základní sestavě, navíc v tomto utkání se zranil Villaschek, který musel střídat po 26. minutě a Patrik Žídek po velice tvrdém zákroku domácího obránce utkání dohrál se sebezapřením. Je ovšem pravdou, že můj názor je takový, že kádr je vyrovnaný a je mi jedno, kdo právě nastoupí v základní sestavě, takže pryč s alibismem.

Utkání jsme začali aktivně a hned v prvních  10. minutách jsme měli několik vyložených šancí v podání Šuberta, Gračanina a Blahetky. Ovšem na naší záložní řadě a útočné řadě i přes veškerou snahu  bylo opravdu vidět, že jsou tam pozůstatky nedělní únavy, neboť míč chodil pomaličku  od nohy, chyběla tomu i přes  snahu  jiskra ,bylo to hodně malátné a postupem času v I. poločase domácí vystrkovali růžky, výsledkem toho bylo  vstřelení branky po menším zaváhání Michala Rádka, kdy mírně podcenil  centrovaný míč  a domácí útočník pohodlně umístil míč hlavou do protisměru Michalčíka a bylo to  1:0.

Druhý poločas jsme posunuli  unaveného Pavla Lokoče na levou stranu zálohu  na místo stopera se posunul Michal Radek, před kterým operovali  dva 18ti letí Samson se Šimonem, a nutno říct, že trio obránců v čele s Michalčíkem patřilo k těm světlým bodům  tohoto utkání a tím, že jsme domácí v útočné fázi k ničemu nepustili, rozehrála se i záloha, která začala mít  víc míč na svých kopačkách. Bohužel naše útočná snaha končila většinou  na hranici pokutového území, kde byli domácí pozorní, proto jsme si  ani nevypracovali vyložené šance kromě 2 situací, kdy na malém vápně měl branku na hlavě  mladíček Gračanin a  v jednom momentě se řítili 3 naši hráči  Rádek, Žídek, Samson na jediného obránce domácích v rychlém protiútoku, kdy si myslím, že po nahrávce od Rádka měl jít Samson přímočaře do brány, nebát se vzít odpovědnost na sebe místo toho volil nahrávku zpět na Rádka, který už nestačil  zakončit odpovídajícím způsobem.

Vyrovnání jsme se přece jenom dočkali, když v 53. minutě putoval dlouhý křížný míč diagonálně od Samsona na Lokoče, který se individuálně prosadil na brankové čáře a jeho polo  střelu  ještě stačil usměrnit Šubert.  Utkání skončilo nakonec nerozhodně a rozhodovaly pokutové kopy, kdy za nás proměnili Rádek, Blahetka, Ulička. Neproměnili Žídek M. a  Lokoč. Domácí byli úspěšní 4x, takže výsledkem je,že jsme z poháru vypadli. Soupeři gratuluji.

Slovo závěrem:

„Jsem přesvědčen, že nikdo z hráčů zápas nepodcenil, o tom svědčí také předvedená hra, hlavně v druhém poločase, bohužel opravdu nás dnes přemohla fyzická únava. Je škoda, že před druhým kolem krajského přeboru  máme na marodce  8 hráčů, čeká  nás těžký duel na Hradc, chci věřit a věřím ,že někteří borci se dají dohromady a i se sebezapřením mužstvu v sobotu pomůžou.“

Jaroslav Samson

trenér

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook