Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Názory a komentáře: Jaroslav Samson – Mistrovské utkání s Petřkovicemi

 Další z pozápasových komentářů trenéra Jaroslava Samsona.

Datum:  28. srpen 2011

Typ utkání: mistrovské

Místo:  Oldřišov

Soupeř:  Petřkovice

Výsledek:  2 : 4

Poločas:   1 : 1

Střelci branek: Ulička,Rádek

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální,2-mizerný,3-slabý,4-podprůměrný,5-průměrný,6-dobrý,7-velmi dobrý,8-výborný,9-exceletní,10-mimořádně vynikající

infografika (kliknutím se zvětší)

Průměrný věk našeho mužstva 23 roků

Průměrný věk hostujícího mužstva 24 roků

Třetí kolo, třetí ztráta bodů a navíc opět v domácím prostředí. U nezasvěceného by to mohlo budit dojem absolutní sportovní neschopnosti, ale v tomto případě musím říct, že pokud se takto budeme prezentovat dál, výsledky musí přijít, ale od začátku. Přijely k nám Petřkovice, které byly před nedělním zápasem na prvním místě v tabulce a jak nám ukázaly, nebyla to shoda náhod a okolností, ale výsledek jejich aktuální fotbalové formy. Zkušený trenér pan Štverka přes léto velice vhodně  doplnil mužstvo a na jeho síle to bylo vidět. Jsem rád, že k tomuto příjemnému sportovnímu zážitku přispělo do značné míry i domácí družstvo, alespoň dle mého názoru.

Do utkání jsme nastoupili se snahou prezentovat se  aktivní  hrou, kdy našim úkolem bylo soupeře atakovat už na jejich obranné polovině s tím rozdílem, že jsme v obraně hráli na 4 obránce  a  pozici třetího trošku staženého útočníka měl v tomto zápase plnit kapitán týmu Ulička a dle mého názoru se ji zhostil na výbornou. Bylo ho vidět, napadal, rozehrával a navíc v tomto zápase také ohrožoval branku soupeře, za což byl odměněn vstřelenou brankou.

První poločas byl z naší strany asi nejpovedenější pětačtyřicetiminutovka v tomto kalendářním roce, obranná čtveřice pracovala velice dobře, hostující útočníky téměř k ničemu nepustila, v záloze si velice dobře vedl Matěj Žídek, který dokázal míč podržet a rozehrát a zdárně mu sekundovali oba krajní záložníci Michal Jadrný s Jirkou Blahetkou .

Utkání mělo svižný průběh, nám se podařilo ve 14. minutě jít do vedení, kdy  Blahetka po atakování soupeřovy obrany vybojoval míč, přihrál Uličkovi, který pěknou střelou k tyči vsítil svou první branku v této sezóně a já jsem přesvědčený, že ne poslední. Ve 30. minutě měli velkou šanci Roman Wicha s Patrikem Žídkem, kdy na hranici před malým vápnem jim chyběly opravdu centimetry, aby zvýšili naše vedení, bohužel ani jeden na míč nedosáhl. Přišla 33. minuta, hosté zahráli dlouhý míč na hranici pokutového území, Daniel Hartoš odhlavičkoval  pouze několik metrů před sebe, a ke vší smůle na kopačku hostujícího Martinky, který udělal okamžitě 2 rychlé kroky a asi z 20 – 22 metrů zakončil střelou, která byla ještě mírně tečovaná a bohužel skončila v naší bráně 1:1. Od této chvíle jsme byli do konce poločasu lepším mužstvem, bohužel naše snaha skončila pouze na břevně, které orazítkoval ve 38. minutě opět Ulička. Ve 41. minutě po standardní situaci asi ze 40 metrů Marek Samson pěkně našel Michala Rádka, který jemně míč hlavou přizvedl a Otoupalík ho s velkou námahou zachytil. Před koncem poločasu měl ještě nadějnou šanci Michal Jadrný, ale nevyužil ji.

Musím přiznat, že jsem měl po prvním poločase velice příjemný pocit. Bohužel do druhého části utkání jsme nastoupili velice nekoncentrovaně a výsledkem bylo selhání těch nejzkušenějších, když Michal Rádek s Michalem Jadrným ve 46. minutě nepokryli svou stranu, dali spoustu prostoru hostujícímu Martinkovi, který se s míčem dostal až na naší brankovou čáru, kde téměř z nulového úhlu prostřelil Michalčíka. Nevzdali jsme se a hned v 53. minutě vypustil pěknou střelu Michal Ulička, která bohužel kousek minula pravou tyč Otoupalíkovy branky. V 58. minutě však bylo vyrovnáno, kdy si na náš roh naběhl na zadní tyč Michal Rádek a vyrovnal na 2:2. V 61. minutě opět Michal Ulička pěknou střelou ohrozil hostující svatyni, opět ale bez úspěchu. Trest přišel v 64. minutě, kdy po sérii nepodařených nebo blokovaných odkopů nešťastně Hanke posunul míč přímo na nohu Kadlčíka, který sám před Michalčíkem pohodlně zakončil 2:3. V tomto momentě jsem se okamžitě rozhodl stáhnout hru na 3 obránce, vystřídal jsem Marka Samsona a dopředu jsem poslal Pavla Lokoče, za účelem využít jeho fyzických předpokladů pro případné nakopávané míče, samozřejmě tím se naše hra více otevřela a hosté toho začali využívat k nebezpečným protiútokům, které naštěstí nedokázali zakončit.

Naše hra už ovšem nebyla tak přesvědčivá, jak v prvním poločase a vedla pouze k nadějné standardní situaci, kterou měl asi z 18 metrů Jiří Blahetka, kterou bohužel nevyužil a pouze trefil hostující zeď. V 88. minutě hostující Kadlčík využil nedorozumění  Blahetky s Gračaninem a bylo 2:4 a rozhodnuto.

Těžko něco nyní k tomu říct. To, že jsme podali nadstandardní výkon, je sice příjemné, ale za pár týdnů si na to nikdo nevzpomene, protože v tabulce v kolonce body je neustále nula. Jediným uspokojením snad může být, že i trenér hostů pan Štverka v po zápasovém rozhovoru přiznal, že vyhrál šťastnější. Věřím, že diváci, kteří opravdu sledovali toto utkání, nemohou vytknout našim chlapcům nasazení, bojovnost. Bohužel jsou ale mezi našimi fandy i takoví, kteří celé utkání sledují pouze z restaurace, na což samozřejmě mají právo, ale co si myslím, že není vhodné, že právě tito dokážou svými „odbornými fotbalovými názory“ našim hráčům spíš ublížit než pomoci. Budujeme postupně nový tým a to  se samozřejmě musí někde projevovat a je třeba si také uvědomit, že opravdu v této soutěži hraje většina mužstev úplně s jiným rozpočtem, to není  vymlouvání a svalování viny na NĚCO, ale pouze konstatování.

Já nemám obavy, protože hráče vidím 3x týdně na tréninku a vidím, jakým způsobem fotbalově rostou, ale to vše chce opravdu trpělivost a důvěru všech, kterým na našem SK Moravan opravdu záleží.

Jaroslav Samson

trenér

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook