Názory a komentáře: Jaroslav Samson – Mistrovské utkání s Č. Těšínem

Soupeř: FC IRP Český Těšín

Výsledek:  4 : 1

Poločas:   2 : 1

Střelci branek: vlastní

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální,2-mizerný,3-slabý,4-podprůměrný,5-průměrný,6-dobrý,7-velmi dobrý,8-výborný,9-exceletní,10-mimořádně vynikající

kliknutím se infografika zvětší

Průměrný věk našeho mužstva          26  roků

Průměrný věk hostujícího mužstva   24  roků

Dnes začnu trošku alibisticky – zranění hráči: Villaschek, Utěšený, Wicha, Štalmach, Žídek Matěj, Šimon. Tomáš Pardy na rodinné dovolené a Michal Jadrný si plnil pracovní povinnosti.

Když to vše sečtu, tak jsme neměli k dispozici pro toto utkání celkem 8 hráčů a to Vojta Jadrný nastoupil po roční pauze. Já si myslím, že tato skutečnost by otřásla s většinou družstev na naší úrovni. Bohužel asi si vybíráme tu nejkrutější sportovní daň a věřím, že hůře už být nemůže. A já nyní budu mluvit pouze za sebe. Udělám proto vše, abychom se ode dna odpoutali a nejlépe už v dalším zápase s ambiciózními a finančně zajištěnými Jakartovicemi.

V Těšíně jsme zatím nastoupili dle průběhu proti nejhratelnějšímu soupeři, který nás v této sezoně potkal a je špatně, že jsme se nedokázali sepnout a dát tomu mnohem víc než jsme dali. Jenže bohužel z našich úst po zápase zní, kdyby tam byl ten, a ne onen. Ale já bych chtěl zdůraznit, že na jaře tam byli skoro všichni a bilance byla hrozná a hlavně předvedená hra katastrofální, proto raději nehledejme chyby někde jinde a začněme všichni u sebe.

Už v 9. minutě se pěkně uvolnil Patrik Žídek a Pavel Lokoč z hranice malého vápna trefil hlavou pouze konstrukci Gradekovy svatyně. Od této chvíle jsme zcela odevzdali hru soupeři a pouze jeho nemohoucnost v koncovce vedla k tomu, že jsme neprohrávali dřív než ve 22. minutě, kdy se domácí ujali jednoduše vedení. Po pěkné nahrávce mezi Hankeho a Samsona se za obranu dostal domácí útočník a šel sám na Michalčíka, výsledkem bylo bezpečné proměnění. My jsme absolutně nedokázali podržet míč v záložní řadě, obránci se schovávali a nechtěli se zapojit do zakládání protiútoku a bohužel postupem času jsme i v útočné fázi byli zcela bezzubí. Ve 35. minutě Český Těšín zvýšil na 2:0, kdy jejich útočník se v pokutovém území zbavil Danka Hartoše, kterého nikdo z pravé strany nezajistil a z ostrého úhlu zakončil střelou do sítě. Ve 44. minutě nám svitla malá jiskřička naděje, když se téměř jako přes kopírák z 9. minuty uvolnil po pravé straně Patrik Žídek a po jeho centrovaném míči si domácí dopravili míč do vlastní sítě.

Ve druhém poločase byl ovšem náš výkon velmi slabý a oproti prvnímu poločasu jsme se vlastně už vůbec do ničeho nedostali.  Výsledkem toho bylo zvýšení vedení domácího družstva v 68. minutě na 3:1 a celkové skóre bylo upraveno v 88. minutě na konečných 4:1.