Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Mistrovské utkání s Jakartovicemi

Pozápasový komentář trenéra Samsona k utkání Oldřišov – Jakartovice.

Datum:  11. září 2011

Typ utkání: mistrovské

Místo:  Oldřišov

Soupeř:  Jakartovice

Výsledek:  4 : 2

Poločas:   3 : 1

Střelci branek: Žídek P., Lokoč, Jadrný M., Štalmach

Průměrný věk našeho mužstva          28  roků

Průměrný věk hostujícího mužstva   25  roků

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální,2-mizerný,3-slabý,4-podprůměrný,5-průměrný,6-dobrý,7-velmi dobrý,8-výborný,9-exceletní,10-mimořádně vynikající

 kliknutím se infografika zvětší

Třetí domácí utkání a SK Moravan se konečně dočkal a nutno říct, že zaslouženě. Navázali jsme na předchozí dva domácí zápasy, co se týká herního projevu s tím rozdílem, že jsme dle mého názoru zaslouženě vyhráli.

Na své půdě jsme přivítali ambiciózní a sebevědomý tým z Jakartovic. Je to jedno z těch mužstev, které se nebojí přiznat, že jejich ekonomické zázemí je na vyšší úrovni, což je logicky staví do pozice jednoho z aspirantů na přední umístění. Jakartovice určitě přijely s  myšlenkou prodloužit si svou úspěšnou třízápasovou sérii, ve které získaly 7 bodů. Moravan, který bodově zatím vyšel naprázdno, měl být pro ně lehkým soustem.

Jsem strašně rád, že naši hráči nepodlehli panice z prozatímních výsledkových neúspěchů a věřili ve své fotbalové schopnosti. Na utkání jsem měl k dispozici 17 hráčů do pole, takže vlastně dva hráči museli v tomto utkání usednout na tribunu (Gračanin a Šubert), ale i jim patří tyto tři body, protože očividně s mužstvem žili.

Po úvodním oťukání přišel blesk z čistého nebe, kdy z prvního útoku, který Jakartovice dovedly až před pokutové území, po centru z levé strany Pardy nedosáhl na míč, který prošel přes malé vápno až k Šupákovi a ten se nemýlil 0:1. Podle mě zde nastal zlom, neboť už jenom to, že hosté tuto vstřelenou branku nějak výrazně neprožívali, nastalo dle mého názoru u nich podcenění a mysleli si, že si odvezou z Oldřišova povinné 3 body.

Opak byl pravdou, naše mužstvo převzalo hru, bylo aktivnější a postupem času se začalo dostávat do šancí. V 10. minutě mohl skórovat Pavel Lokoč, který si naběhl na zadní tyč, kde hlavou bohužel minul hostující branku. Ve 12. minutě jsme se dočkali, Michal Ulička vyslal míč za obranu soupeře, kde šel do souboje s  obranou aktivní P. Žídek a odměnou mu byla vstřelená vyrovnávající branka.

 V 19. minutě Lokoč vyzkoušel pozornost brankáře Janecha, když vystřelil z levé strany asi z 20 metrů, ten se však nenechal překvapit. Ve 26. minutě byl odměněn za svou střeleckou aktivitu také Pavel Lokoč, který si neohroženě naběhl na centrovaný míč od Patrika Žídka a hlavou krásně zakončil. Naše nasazení mělo ale i stinný dopad, neboť jsme byli potrestáni v prvním poločase žlutými kartami. Náš herní tlak byl korunován ještě jednou brankou, kterou jsme vstřelili ve 37. minutě zásluhou průniku Patrika Žídka a jeho přiklepnutí na Michala Jadrného, který se nemýlil a pěknou střelou ke vzdálenější tyči upravil výsledek poločasu na 3 : 1.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s logickou snahou výsledek otočit, převzali iniciativu, ale ta byla pouze po pokutové území, do vyložených šancí se nedostali. Naopak domácí se mohli uklidnit v 55. minutě, kdy si opět pohrál s obranou Patrik Žídek a z levé strany našel na malém vápně volného Šamárka, který ve skluzu trefil pouze tyč jakartovické branky. Stejná situace nastala i na opačné straně, když hostující hráč v 58. minutě také trefil pouze konstrukci naší brány.

Trest přišel v 75. minutě, když Patrik Žídek ztratil míč u rohového praporku na soupeřově polovině, následoval rychlý protiútok a hostující Jakub Šrom utkání zdramatizoval 3 : 2. Naštěstí jsme na tuto situaci zareagovali poměrně rychle. V 79. minutě se z rychlého protiútoku po nahrávce P. Žídka dostal před hranicí pokutového území míč Roman Štalmach a bezpečně zakončil 4 : 2.

Závěrem bych rád pogratuloval všem hráčům k získaným 3 bodům, poděkoval bych jim za předvedenou hru. Nyní je důležité ukázat, že to nebyla náhoda a pokusit se to potvrdit hned o následujícím víkendu v Dětmarovicích.

Jaroslav Samson

trenér

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook