Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Mistrovské utkání v Polance

Pozápasový komentář trenéra Samsona k utkání Polanka– Oldřišov.

Datum: 9. října 2011

Typ utkání: mistrovské

Místo:  Polanka

Soupeř:  FK SK Polanka

Výsledek:  6 : 2

Poločas:   1 : 1

Branky: Blahetka, Žídek Patrik

Žluté karty: Blahetka, Ulička, Hartoš

Červená karta: 62. Ulička

Stupnice hodnocení hráčů:1-katostrofální,2-mizerný,3-slabý,4-podprůměrný,5-průměrný,6-dobrý,7-velmi dobrý,8-výborný,9-exceletní,10-mimořádně vynikající

Po katastrofálním výkonu, který jsme podali v Pusté Polomi jsem věřil, že se ponaučíme a nebudeme ze sebe chtít udělat takové obětní beránky bez víry sami v sebe. První poločas tomu více méně nasvědčoval. Velký problém oběma stranám dělal terén, který ač skrápěn trvalým deštěm byl tvrdý, proto nebylo jednoduché zvolit odpovídající obuv. SK Moravan  se s tím celkem dokázal vyrovnat, velice dobře pracoval uprostřed hracího pole Hartoš, který dokázal míč zastavit, přesně rozehrát, popřípadě zakončit, o což se v první polovině utkání několikrát pokoušel. Celkově naše kombinace měla určitý smysl a dle mého názoru jsme měli více míč na svých kopačkách.

Odměnou nám byla vedoucí branka Jirky Blahetky z přímého kopu, kdy pěkně našel volné místo u vzdálenější tyče domácího brankáře. Vedení bylo velice příjemné, ovšem ne poprvé jsme dokázali udržet koncentraci až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Přišla 45. minuta poločasu, kdy domácí zahrávali standardní situaci z pravé strany asi ze vzdálenosti 35 metrů. Míč z kopačky domácího kapitána Valenčina směřoval na zadní tyč, kde se opět, na podzim už po několikáté, nedomluvil náš brankář s obranou a bylo z toho zcela zbytečné vyrovnání do šatny.

Do druhého poločasu jsme nastupovali opět s odhodláním neodejít s Polanky s prázdnou, bohužel toto přesvědčení zůstalo opět jen v kabině, nastoupili jsme zcela nekoncentrovaně a umožnili jsme domácím absolutně ovládnout hru, všude jsme byli pozdě, nedokázali jsme podržet míč a byli jsme pod neustálým tlakem, čehož domácí využili a mezi 55. – 56. minutou, kdy nám Cirkl vstřelil dvě branky, které vlastně zápas ukončili. Navíc v 62. minutě přišlo vyloučení po druhé žluté kartě Michaela Uličky a my jsme již byli bez jakékoliv šance a snahy zápas otočit. Bohužel jsme do konce zápasu působili jako tým I. B třídy a ne mužstvo, které chce zachránit soutěž pro Oldřišov do dalšího ročníku.

Pro mě je to obrovské zklamání, neboť si myslím, že nejsme na tom tak špatně, jak o nás všude píší a jak nás už odsuzují. Bohužel i někteří naši domácí rádoby fanoušci, jen si vzpomeňme na naše první tři domácí utkání, kdy se na náš herní projev dalo dívat, bohužel musím přiznat, že poslední 2 zápasy je to pravý opak – náš herní projev  působí  v posledních 2 kolech katastrofálně a je to výsledkem přístupu ne jenom v zápase, ale i k tréninkům.

Musíme si uvědomit, že jedině poctivá sportovní příprava a přístup nám pomůže zachránit soutěž, bohužel v posledních 14 dnech tento faktor zcela postrádám, ale věřím, že jsme dostali lekce a v následujících 5 kolech získáme přinejmenším 9 bodů, které nás uchovají ve hře.

Jaroslav Samson, trenér

 

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 11. 6. 17:00

  Oldřišov – P. Polom

 • Minulý zápas

  0:4

  Brušperk – Oldřišov

  naše branky: Bořucký 2, Píšala, Klinger

 • Krajský přebor

 • Náš facebook