Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Mistrovské utkání s Frenštátem

Pozápasový komentář trenéra Samsona k utkání Frenštát p. R.  – Oldřišov.

Datum:  23. října 2011

Typ utkání: mistrovské

Místo:  Frenštát pod Radhoštěm

Soupeř:  SK BESKYD Frenštát p. R.

Výsledek:  3 : 2

Poločas:  3 : 1

Střelci branek: Žídek Patrik 2 x

Žlutá karta: Rádek, Utěšený, Samson

Červená karta: Rádek Michal

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální, 2-mizerný, 3-slabý, 4-podprůměrný, 5-průměrný, 6-dobrý, 7-velmi dobrý, 8-výborný, 9-exceletní, 10-mimořádně vynikající

 

V neděli 23. 10. 2011 nás čekal další soupeř, který nám měl ukázat, jak na tom opravdu jsme, zajížděli jsme totiž na půdu Frenštátu, který nám není vzdálen jak tabulkově a ani předváděnou hrou, navíc v loňském ročníku jsme ho 2 x porazili. I přes tyto všechny statistické údaje jsme zápas bohužel opět nezvládli a to hlavně vinou našeho přístupu, ledabylostí a možná už i trošku psychickou dekou, která na nás padá.

První poločas jsme začali doslova katastrofálně, v obraně jak při rozehrávce, tak při plnění obranných povinností dělali ti nejzkušenější velké množství chyb, když se k tomu přidala neschopnost v záložní řadě podržet míč, byl z toho velice slabý výkon v prvních 20 minutách.

První branku jsme obdrželi již ve 12. minutě, kdy po standardní situaci šel přetažený míč na zadní tyč, domácí útočník ho vrátil na malé vápno, kde bohužel nestál nikdo z našich hráčů a byla z toho vedoucí branka Frenštátu. Neuběhlo ani 5 minut, po naší ztrátě na útočné polovině nás domácí přečíslili, bohužel většina našich hráčů při návratu do obranné fáze pouze vyklusávala a Beskyd toho využil a po pěkné kombinaci zakončil střelou z hranice pokutového území, proti které byl Kočí bezradný 2 : 0. První čtvrtina utkání byla opravdu mizerná.

Do zápasu jsme se vrátili hned ve 21. minutě, kdy Utěšený pěknou nahrávkou našel Patrika Žídka, který se v pokutovém území zbavil domácího obránce a vstřelil naši první branku. Od této chvíle bylo zcela jasné a zřetelné, že domácí jsou hratelným soupeřem. V 29. minutě obdržel Utěšený žlutou kartu za nesportovní chování a musím přiznat, že to měla být zcela jasná červená karta vzhledem k tomu, jak Adam rozhodčího „pochválil,“ možná jen zásluhou pohledu na postavu našeho fotbalisty se rozhodčí k tomuto úkonu neodhodlal. V 34. minutě vyslal pěknou střelu Michal Jadrný asi z 35 metrů, domácí brankář míč efektivně vyrazil na rohový kop, který zahrával Jiří Blahetka na zadní tyč, kde byl osamocený Michal Rádek, kterému bohužel míč sjel a šanci neproměnil. Potom však přišla 37. minuta, kdy Michael Ulička vyvážel míč, který ztratil na obranné polovině Frenštátu, domácí podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany a pohodlně skórovali 3 : 1, tak také skončil poločas.

Do druhé části boje jsme opět nastoupili plní odhodlání a je nutno přiznat, že jsme byli i lepším týmem. Bohužel už v 57. minutě za nesportovní chování šel po druhé žluté kartě pod sprchy Michal Rádek, což nás samozřejmě značně oslabilo. I přes tento fakt jsme hned v 58. minutě snížili Patrikem Žídkem, který proměnil bezpečně samostatný nájezd na domácího brankáře, a bylo 3 : 2.

V 61. minutě zahrozili domácí, ale Aleš Kočí z bezprostřední blízkosti chytil míč a podržel náš tým. Rozhodujícím okamžikem byla asi 75. minuta, kdy se Adam Utěšený rozhodl uposlechnout volání P. Žídka a místo aby volil střelu z hranice malého vápna, ještě nahrával a bylo po akci. Měli jsme spoustu šancí – P. Žídek, V. Jadrný, A. Utěšený však své šance bohužel neproměnili. Jiskřička naděje mohla svitnout v 78. minutě, kdy byl evidentně v pokutovém území sražen M. Jadrný, ale hlavní rozhodčí i přes signalizaci pomezního, který se snažil naznačit odpískání pokutového kopu, mlčel. Utkání bohužel skončilo vítězstvím domácích.

Závěrem: Zápory – nedisciplinovanost, laxní přístup, červená karta

                 Klady – předvedený výkon ve druhé části utkání, individuální výkony P. Žídka,  Utěšeného a M. Samsona.

Jaroslav Samson

trenér

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  podzimní část sezóny skončila

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook