Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Máme za sebou první měsíc

Vážení sportovní přátelé fotbalového oddílu SK Moravan Oldřišov, dovolte, abych se ohlédnul za prvním měsícem  náročné zimní přípravy, který máme úspěšně za sebou.
.
Všichni víme, že nás čeká velice důležitá část fotbalového ročníku 2011/2012, ve které se rozhodne, zda-li se budeme moci těšit na příští ročník v krajském přeboru a nebo se vyplní přání určité části sportovní veřejnosti, která by raději na našem hřišti hostila týmy z blízkého okolí a byla svědkem tzv.” velkých” derby. Ať už to dopadne jakkoliv, chci říct, že se jedná pouze o sport, který v našich podmínkách opravdu děláme na zcela amatérské úrovni, které se nedají srovnat s podmínkami, které mají naši soupeři. Na druhou stranu já jsem přesvědčen, že na této úrovni se fotbal má dělat ještě na této bázi, neboť po našich fotbalových hřištích se pohybuje spousta rádoby fotbalistů, kteří se vlastně s fotbalem pouze seznamují, ale už by se tímto sportem chtěli živit. Ti pouze dokážou nastavit ruku a říct KOLIK ?
.
Do lednových tréninkových jednotek se zapojilo celkem 25 fotbalistů SK Moravan Oldřišov, už od začátku jsme museli oželet Romana Wichu, který vynechá pravděpodobně celou jarní část soutěže, neboť se opětovně podrobí lékařskému zákroku. Také Vojta Jadrný se do přípravy nezapojil z důvodu dlouhodobého pracovního pobytu v Holandsku. Daniel Hartoš pokračuje ještě v léčení svého vleklého zranění. Z podzimního kádru nám ještě chybí Matěj Žídek, který v těchto dnech řeší s kým spojí svou fotbalovou budoucnost. Naopak do přípravy se zapojil mladý talentovaný Tomáš Kaup z Olympie Bruntál.
.
Asi 80 % všech tréninkových jednotek proběhlo v Městských sadech v Opavě, kde jsme polykali nezbytné kilometry, které by měly vést ke zlepšení naší fyzické kondice, která v lonském roce nebyla na odpovídající úrovni. Musím říct, že i tréninková docházka je na celkem slušná a pohybuje se na 63 %.
.
Jak si určitě všichni všimli, náš tréninkový týden se skládá ze 4 jednotek, což je základní změna oproti předcházejícím létům. Byl to sice rizikový krok, ale musím říci, že hráči k němu zatím přistoupili velice zodpovědně a i přes své povinnosti v práci, v rodinách, je jejich účast na trénincích velice slušná.
.
O to víc mě překvapuje přístup naší místní fotbalové  střední a mladší generace, která byla před pár lety na určité úrovni chloubou a nadějí oldřišovské kopané a je v nich i budoucnost našeho sportu v Oldřišově. Ta přistupuje ke svému oddílu a obci zcela chladně a jejich účast je nulová.
.
Tabulka absolutní tréninkové účasti bez rozlišení A a B mužstva
Celkem mě to mrzí a dotýka se mě to i osobně, neboť vždy panoval v místní široké odborné fotbalové veřejnosti názor nadměrného prosazování starší generace a tím nedostatek prostoru pro jejich výkonostní růst, dokonce i trenér jim byl skoro vybrán dle jejich požadavku. Bohužel v této fázi je to dle mého názoru na Lumíra Kočího, který se funkce ujal, podraz, neboť zatím se tréninků zúčastňují pouze hráči té fotbalově starší generace, která je opakovaně napadána.
.
Detailní tabulka jednotlivých účastí s rozlišením A a B mužstva
.
Kde je tedy chyba ? Opět v nás ? Já ale pevně věřím, že na leden zapomeneme a od února se situace rapidně zlepší.
.
Chtěl bych Vás ještě všechny pozvat na naše přátelská utkání, která budou v měsíci únoru probíhat převážně na umělé trávě v Kravařích: Jenom bych chtěl podotknout, že jde o přípravné utkání, jejímž cílem je zkoušení různých organizací hry, hráčů na nezvyklých postech. Věřte tomu, že to nejdůležitější příjde až koncem března.
Samson Jaroslav
trenér

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

  • Příští zápas

    soutěže pozastaveny

  • Minulý zápas

    3:2

    D. Datyně – Oldřišov

  • Krajský přebor

  • Náš facebook