Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson: Mistrovské utkání s Karvinou B

Pozápasový komentář trenéra Jaroslava Samsona k mistrovskému utkání Karviná B – Oldřišov. 

Datum: 24. březen 2012

Typ utkání: mistrovské

Místo: Karviná – umělá tráva

Soupeř:  MFK OKD Karviná B

Výsledek: 3 : 0

Poločas: 0 : 0

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální, 2-mizerný, 3-slabý, 4-podprůměrný, 5-průměrný, 6-dobrý, 7-velmi dobrý, 8-výborný, 9-exceletní, 10-mimořádně vynikající

K prvnímu mistrovskému utkání jsme zavítali na umělou trávu Kovony Karviné, kde nás hostil 2. tým průběžné tabulky krajského přeboru, mužstvo s ambicemi na postup MFK OKD Karviná „B“. O tom, že to domácí s postupovými ambicemi myslí vážně, svědčí i zařazení tří hráčů širšího kádru druholigového A mužstva – brankáře Hájka a středopolařů  Puskáče  s Gondou. Ti se také nakonec velkou měrou podíleli na tom, že body zůstaly doma.

My jsme odjížděli na první jarní utkání značně oslabeni, neboť z různých důvodů chyběli Rádek, Ulička, Šubert, Hanke, Hartoš (ten pouze mezi náhradníky), ale i tak jsme byli odhodláni odehrát utkání se ctí a dokázat si, že do soutěže patříme a to se nám dle mého názoru podařilo. Utkání jsme začali velice dobře a již ve 3. minutě měl obrovskou šanci Patrik Žídek, který se na hranici 16 metrů dostal za obranu, bohužel se mu míč na umělé trávě zadrhl, přesto ještě stačil nebezpečně vystřelit, bohužel Hájek byl proti a výborným zákrokem stačil vyrazit na rohový kop. Ve 20. minutě jsme opět zahrozili, to jsme rychle rozehráli standardní situaci z prostoru levé pomezní čáry, kdy Jirka Blahetka  nahrál Patrikovi Žídkovi a ten pěknou  střelou  ohrozil domácí branku, zde byl ovšem jistý Hájek, který vytlačil míč na břevno a byl z toho pouze rohový kop. Domácí měli také 2 slibné šance, ale obě včasným dobrým vyběhnutím kryl brankář Rychlý. Největší nebezpečí na nás číhalo ve 44. minutě, kdy po standardní situaci zakončil domácí útočník hlavou, Rychlý s námahou vyrazil na břevno, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru, kde naštěstí stál Marek Samson a odkopl míč do bezpečí. Celkově první půle vyzněla velice vyrovnaně a sympaticky, kvalitně pracovala obranná čtveřice a velice dobře ji pomáhala celá záložní řada, navíc se nám dařilo držet míč na svých kopačkách a nepouštěli jsme domácí do nějakého trvalého tlaku.

To nám bohužel  vydrželo pouze do 55. minuty, od této chvíle jsme nedokázali podržet míč, přesně rozehrát a dostávali jsme se pod drtivý trvalý tlak. Zde se naplno projevila velikost našeho kádru, protože jsme vlastně měli na lavičce náhradníků pouze jednoho zdravého hráče v podobě Jana Mrázka, nemohli jsme vystřídat některé už zcela vyčerpané hráče a to byl zásadní zlom v utkání. Domácí toho využili v 74. minutě, kdy z levé strany zacentrovali a pěknou akci zakončili ještě vydařenější hlavičkou, která jim zajistila vedení a definitivní zlom v utkání, které ještě korunovali dvěma góly v 80. a 84. minutě utkání.

Samson Jaroslav, trenér

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook