Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Jaroslav Samson – Mistrovské utkání s Hradcem n. M.

 Pozápasový komentář trenéra Jaroslava Samsona k mistrovskému utkání Oldřišov – Hradec n. M.

Datum:  1. duben 2012

Typ utkání: mistrovské

Místo:  Oldřišov – tráva

Soupeř: TJ Hradec nad Moravicí

Výsledek:   0 : 6

Poločas:   0 : 2

Žlutá karta: Jadrný Michal

            

Stupnice hodnocení hráčů: 1-katostrofální,2-mizerný,3-slabý,4-podprůměrný,5-průměrný,6-dobrý,7-velmi dobrý,8-výborný,9-exceletní,10-mimořádně vynikající

Ve druhém jarním utkání jsme na svém hřišti přivítali dalšího kandidáta postupu, a asi nám nejméně příjemného soupeře z Hradce nad Moravicí, v jehož středu je několik hráčů s ligovými zkušenostmi. Bohužel od začátku zápasu tento rozdíl byl znát a byli jsme jednoznačně na nižší fotbalové úrovni než protivník. Už začátek utkání byl katastrofální, kdy jsme již v první minutě inkasovali z kopačky Půdy, kterému střeleckou pozici ideálně připravil Prohászka. Pro hráče takových kvalit a zkušeností, jaké Půda má, nebylo problémem trefit naši opuštěnou branku. Já osobně jsem se domníval, že tomu při pohledu z mé pozice předcházel faul na Michaela Uličku, ale podle pozápasových konzultací k faulu nedošlo, šlo pouze o podcenění ze strany našeho hráče a rozhodčí celou situaci posoudil správně, za což se mu také touto cestou omlouvám. Rychlý gól samozřejmě udal směr utkání a navíc v 16. minutě po vyšachování naší levé strany, Prohászka po ukázkovém centru zprava zakončil z bezprostřední blízkosti hlavou na 0:2. Od této chvíle jsme se mírně zlepšili a měli jsme častěji míč na svých kopačkách, výsledkem toho byla šance Adama Utěšeného po pěkném centru Marka Samsona, kdy náš hráč z prostoru přední tyče a asi z 8 metrů míč usměrnil zcela mimo branku soupeře.

Největší nadějí na znovu vrácení se do zápasu byla 24. minuta, kdy po dlouhém autu Samsona Michal Rádek se dostal k míči a z otočky pohotově zakončil, bohužel hostující brankář Kovalík vytáhl vynikající zákrok a pohotově vyrazil na rohový kop. Ve 38. minutě jsme měli ještě velké štěstí, kdy po vyšachování naší obrany Marek Samson vykopával z brankové čáry. Do poločasu se již nic nestalo.

O osudu utkání rozhodla definitivně 51. minuta, kdy po standardní situaci Adam Utěšený neuhlídal Štýbara a ten zakončil z prostoru malého vápna. Od této chvíle jsme se úplně vytratili, zápas jsme dle mého názoru zcela odevzdali a vůbec jsme si nic nevypracovali. Byli jsme jednoznačně horší a na soupeře jsme neměli. Nakonec jsme na to doplatili ještě třemi brankami.

Závěrem – samozřejmě, pokud chceme sehrát důstojnou roli ve zbytku sezony musíme se rapidně zlepšit, vím, že máme těžké vylosování a v prvních 4 kolech máme aspiranty postupu, neboť nyní nás čekají Petřkovice, které bohužel na jaře ještě nevyhráli – tím to bude obtížnější a pak doma přivítáme ambiciózní Český Těšín, ale pokud chceme myslet na záchranu, nemůžeme se vymlouvat na rozlosování a jednoznačně je potřeba bodovat a já pořád věřím, že to zvládneme.

Samson Jaroslav, trenér

 

 

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  podzimní část sezóny skončila

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook