Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Deník: Oldřišov doma schytal další debakl

20. 4. doplněno o vyjádření trenéra Č. Těšína Článek z úterního vydání modrého Deníku k utkání Oldřišov – Český Těšín.

Zatím to zcela jednoznačně vypadá na to, že cesta Oldřišova a krajského přeboru se po této sezoně rozpojí. Svěřenci trenéra Jaroslava Samsona vysokým rozdílem prohráli další zápas s Českým Těšínem a mužstvo zůstává stále poslední. Jaroslav Samson nedělní střetnutí shrnul krátce a hlavně výstižně.

„Prakticky ani není co hodnotit. Soupeř nás o třídu převyšoval a náš celek na něj neměl,“ usuzoval. Pravda, Český Těšín s tak nabušeným mužstvem není snadné sousto. Posuďte sami. V jeho sestavě se objevila například bývalá opora Třince Patrik Siegl nebo dřívější kanonýr Karviné Martin Opic. A právě tato dvojice zařídila tři ze šesti gólů svého celku.

Úvodní branka se urodila již po čtyřech minutách hry, kdy Ulička trestuhodně přišel o balon a Patrik Siegl dostal hosty do vedení. Pak už to šlo ráz naráz a oldřišovští fotbalisté si před skóre povážlivě narůstajícím radši zakrývali oči. V poločase to bylo o čtyři branky a Oldřišov mohl hrát tak akorát o čest. „Dostali jsme se snad do jedné větší šance. Český Těšín v první půli šestkrát vystřelil a vzešly z toho čtyři góly,“ pokročil dále Jaroslav Samson.

V závěrečné pětačtyřicetiminutovce jeho výběr ještě dvakrát inkasoval a prohrál stejným rozdílem jako minulý týden v Petřkovicích – 0:6. Oldřišov se tedy dál topí v herní krizi a v dosavadním průběhu krajského přeboru nasbíral jen osm bodů. „V problémech se nacházíme asi půl roku. Snad se ve zbytku sezony zvedneme,“ doufal oldřišovský trenér.

„Po předchozích bezbrankových remízách jsme už potřebovali naplno zabrat, protože je třeba udržet kontakt se špicí tabulky. Povedlo se,“ oddechl si trenér mužstva Dalibor Damek, který zapojil do hry další novou tvář sestavy – Slováka Kadaše z Čadce. „Ten tady s námi už nějakou dobu byl, akorát jsme pořád neměli vyřízenou jeho registračku,“ vysvětloval Damek.

Těšíňané na těžkém terénu, který tvořilo bahno a promočená tráva, slušně kombinovali a přehrávali domácí ve všech směrech. „Prvotním cílem bylo vyhrát, ale také se nezranit. Terén k tomu přímo sváděl,“ poznamenal Damek, jehož tým vyhrál s přehledem.

Oldřišov – Český Těšín 0:6 (0:4)
Branky: Siegl 2, Kantor, Sporysz, Groš, Opic, 70 diváků

Oldřišov: Sciskala – M. Samson (68. Gračanin), Hartoš, Rádek, Šimon (55. Lokoč) – Blahetka, Jadrný, Pardy (46. Kaup), Ulička, Samek – Utěšený. Trenér: Jaroslav Samson

Č. Těšín: Klepek – Buzek, Šlavka (56. Lachowicz), Rac, Sporysz – Groš, Kantor (85. Kadaš), Siegl, Hradečný – Zabelka, Mendrok (56. Opic). Trenér: Dalibor Damek

Zdroj: opavsky.denik.cz, karvinsky.denik.cz

Tags: , ,

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  podzimní část sezóny skončila

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook