Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

René Černohorský: Současný model považuji za vraždu fotbalu

Předseda komise mládeže opavského fotbalového svazu René Černohorský už dlouho nebyl tak pořádně rozladěný. Z jindy pozitivního člověka byla cítit beznaděj a bezmoc. Co se vlastně stalo? V minulém týdnu proběhl ve Smilovicích fotbalový turnaj meziokresních výběrů ročníku narození 2000 a mladších (tohoto turnaje se zúčastnili i dva hráči Oldřišova Tomáš Bolacký a Jiří Fusek). Hrálo se o hodně, vítěz postupoval do krajského kola Danone Cupu, který bude hostit Hluk.

Opava si počínala skvěle. Z pěti zápasů čtyři vyhrála a v jednom uhrála remízu. Při skóre 16:3 by z toho bylo první místo, jenomže opak byl pravda. „V poslední době zkouší krajský fotbalový svaz v Ostravě na mládeži úplně jiný systém, kdy vítězem meziokresních turnajů v rámci kraje se stává ten, kdo nastřílí nejvíce branek, a to byť třeba všechno prohraje,” kroutí nechápavě hlavou René Černohorský.

Tento způsob zaráží nejen mě, ale i rodiče. Neustále čelíme palbě otázek, proč tomu tak je,” dodává předseda komise mládeže OFS Opava. „Tohle nemá s fotbalem nic společného. Co obrana? Co kolektivní hra? Co technika, co přihrávky? Já současný model považuji za vraždu fotbalu,” nebral si servítky Černohorský.

Nehorší na celé věci je, že podle podivného kritéria krajského svazu postupuje do další fáze Bruntál, přitom tam se bude hrát podle klasického systému. „Kluci mají z tohoto experimentu akorát popletené hlavy. Ani se jim nedivím. Vyhráli čtyři zápasy z pěti a jeden remizovali. Přitom nejlepším týmem byl vyhlášen Bruntál, který dvakrát prohrál, dokonce jednou s námi, ale dal 22 branek a my jen 16. Holt tady se podle celosvětových a celorepublikových pravidel nehraje. Pro mě je strašně smutný příběh,” uzavřel René Černohorský.

Výsledky Opavy: OFS Opava – Ostrava 2:1, OFS Opava – Karviná 4:0, OFS Opava – Frýdek-Místek 6:0, OFS Opava – Bruntál 3:1, OFS Opava – Nový Jičín 1:1.

Výběr OFS Opava: Realizační tým: Roman Řeháček, Rudolf Rataj, Miloš Bek, Leo Černohorský, Vladimír Novák, René Černohorský. Horní řada (zelení): Štěpán Čirž (Hněvošice), Lukáš Veřmiřovský (Hradec n. M.), Tomáš Bolacký (Oldřišov), Vojtěch Harazim (Kravaře), Filip Kotzur (Kravaře), Jiří Fusek (Oldřišov), Martin Gebauer (Hradec n. M.), Ondřej Bitomský (Hněvošice), Jaroslav Kokošek (Hradec n. M.), Tomáš Manderla (Hradec n. M.). Dolní řada (modro-červení): Petr Schlischka (Kobeřice), Adam Blažej (Háj ve Sl.), Andreas Kolarčík (Kobeřice), Šimon Ševčík (Bolatice), Zbyněk Celta (M. Hoštice), Adam Koch (Bolatice), Adam Hartmann (Kobeřice), Vojtěch Šimeček (Háj ve Sl.), Marek Rozsypal (Slávia Opava), Jakub Elbel (Slávia Opava), Petr Kundla (Háj ve Sl.), Tomáš Barteska (Hradec n. M.).

zdroj: opavsky.denik.cz

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 26. 3. 15:00

  Oldřišov – Bolatice

 • Minulý zápas

  3:0

  Oldřišov – Heřmanice

  naše branky: Manderla, Kurka, Mezera

 • Krajský přebor

 • Náš facebook