Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

PETR SAMEC K UTKÁNÍ S OLDŘIŠOVEM

Komentář trenéra Poruby Petra Samce k utkání Poruba – Oldřišov. Před zápasem bylo jasné, že pokud chce Oldřišov ještě nějakým způsobem uvažovat o záchraně v soutěži, má k tomu jednu z posledních příležitostí, protože po zápasech se soupeři z horní poloviny tabulky měl před sebou zápasy s mužstvy, nacházejícími se poblíž opačného konce tabulky.

Taktika soupeře byla jasně daná, vycházet se zabezpečené obrany, zahustit střed hřiště a rychlým posunem a napadáním v těžišti hry zkomplikovat naši rozehrávku.

Přestože jsem hráče před zápasem nabádal k tomu, aby hru co nejvíce roztáhli a byli při dobývání branky soupeře trpěliví, opak byl pravdou. Ze stran jsme se stahovali do středu a tím to ještě více zahustili.  Málo a pomalu jsme otáčeli hru a vzadu jsme byli nedůslední v pokrytí útočících hráčů soupeře. To mělo za následek inkasování branky, což ještě více posílilo defenzivní snahy Oldřišova. Přesto jsme si vypracovali několik šancí, ale jejich řešení bylo buď, uspěchané nebo nepřesné.

Po trochu hlučnější a emotivnější poločasové přestávce jsme sice ještě chvilku tápali, ale postupně jsme se dostali do zápasu a dokázali během dvou minut výsledek otočit. Ale jako by nás to trošku zaskočilo, na naše kopačky sedla nervozita, kazili jsme spoustu jednoduchých přihrávek a místo abychom využili už trošku “vabank” hry soupeře, tak jsme ve velice slibných situacích, jako byly přečíslení nebo průniky do šestnáctky soupeře totálně vyhořeli a přišel zákonitě trest v podobě vyrovnávacího gólu, a to opět po nedůsledné hře a nepokrytí hráče, tentokrát na hranici pokutového území.

Utkání tak jasně ukázalo, proč se náš tým pohybuje ve druhé polovině tabulky, přestože jsem přesvědčen, že ať toto mužstvo je velice mladé, má svoji kvalitu. Ale již zmíněná nedůslednost a často i taktické chyby v obranné fázi a na druhé straně nízká střelecká potence spojená s malým důrazem, agresivitou a snahou po vstřelení branky výsledkově degraduje naši práci.

Pravdou je, že ze sedmi jarních utkání jsme sice prohráli jen jednou, ale v tříbodovém systému jsou remízy velice ošidné a vytěžit ze čtyř domácích utkání pouhé tři body je velice málo. Malou omluvou může být fakt, že nehrajeme nějakou nakopávanou, ale snažíme se o kombinační fotbal a k tomu je třeba kvalitní povrch, tak jako mají na rozdíl od nás třeba v Petřkovicích nebo v Pusté Polomi, kdy jsme v obou případech naplno bodovali.

Zdroj: fotbalporuba.cz

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  podzimní část sezóny skončila

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook