Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Tomáš Lavický: Na příští rok plánujeme rozsáhlou rekonstrukci zázemí klubu

V dnešním rozhovoru se role obrátí. Tomáš Lavický, který obvykle otázky pokládá, se dnes dostane do role zpovídaného. Otázky mu klade gólman A týmu a příležitostný střelec B týmu Petr Hlaváček. 

1/ Myslím, že v prvé řadě by všechny čtenáře zajímalo, jak ses vůbec dostal k Oldřišovskému fotbalu a k funkci, kterou zastáváš?

Za Oldřišov jsem hrál jen za žáky a dorost, potom už ne. Hold každý nemůže být dobrý jako Zlatan 🙂 Na fotbal jsem chodil celkem pravidelně, kromě pár sezón, kdy jsem upřednostňoval Opavu a když se zápasy kryly, jel jsem tam. Takže jsem nezažil postupovou sezónu 2007/08 do Krajského přeboru. To je věc, která mě dodnes dost mrzí, ale věřím, že se toho někdy dočkám. Pak jsem ale zase začal chodit na fotbal k nám, s tebou jsem vlastně rozjížděl internetové stránky klubu a začal se o místní fotbal víc zajímat. V roce 2010 skončili ve výkonném výboru dva lidé a pan Jadrný mě spolu s Lubošem Strouhalem do výboru přizval. Od letošní valné hromady jsem vlastně právoplatným členem a nový výbor mě zvolil ekonomem klubu.

2/ Co ty a fotbal obecně?

Docela sleduju amatérský fotbal v okolí, pak Opavu a AC Milán. Bohužel oba kluby mi v letošní sezóně příliš radosti nepřinášejí.

3/ Všichni víme že jsi student, co děláš krom toho? Co bys rád dělal v budoucnosti?

V létě mě čekají inženýrské státnice, po nich bych rád pokračoval v doktorském studiu hospodářské politiky. Umím si představit, že i potom bych ve vysokém školství zůstal. Jinak ale pracuji už druhým rokem v pehl.cz business center.

4/ Teď k tvému osobnímu životu. Co prozatím bereš jako svůj největší úspěch?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel, věřím, že velké úspěchy teprve přijdou. Nenapadá mě nic konkrétního.

5/ Nějaké další koníčky máš?

Fotbal je zdaleka největším koníčkem, tomu rozhodně věnuju nejvíc času. V poslední době ale čím dál víc přicházím na chuť cestování. Klidně i za fotbalem, vloni jsem byl na novém stadioně pro Euro mistra polské ligy Wroclawi nebo jsme byli s Michalem Uličkou v Miláně na zápas AC Milán – AS Řím.

24. 3. 2012 AC Milán – AS Řím, San Siro, Milán

6/ Jaká je vlastně tvá náplň práce v klubu?

Zpočátku to byla tvorba klubových stránek, později se k tomu přidal bulletin k domácím zápasům. Když je potřeba, jedu s týmem jako vedoucí mužstva. Od nového roku se k tomu přidá ještě ekonom klubu. Jsme tak domluveni s předsedou klubu Tondou Schwachou, že začínat budu od kalendářního roku 2013.

7/ Všichni víme, že tvá fotbalová kariéra nebyla nijak závratná a tvé fotbalové umění nedosahuje závratných výšin. Jaký je vůbec tvůj největší fotbalový úspěch?

Matně si pamatuju na nějaké postupy do vyšší soutěže v žácích, ale kdy to bylo přesně, to už nevím. Rád ale vzpomínám na Vánoční utkání 2010, které pořádá SFC Opava na umělce v Kylešovicích. Zahrál jsem si tam proti známým fotbalistům. To se nepoštěstí úplně každému.

8/ Co říkáš na změny v kádru A mužstva před letošní sezónou? 

Dle mého názoru je letošní mužstvo silnější než to, které hrálo loni v Krajském přeboru. Akorát nás v letošní sezóně sráží výkyvy formy. Tým vysoko prohraje v Píšti, aby o tři dny předvedl výborný výkon v Rýmařově. A pak zase přijde domácí porážka se Suchými Lazcemi po festivalu zahozených šancí.

9/ Dokážeš si představit, že by se Oldřišov vrátil do Krajského přeboru? Myslíš si, že by tam se současným kádrem nehrál už druhé housle?

Představit si to určitě dokážu. Myslím si, že současný kádr by hrál na vyšších pozicích než v minulé sezóně. Problém je však v tom, že v mužstvu stárne silná generace hráčů, která nebude hrát věčně. Od toho, jak by je ostatní dokázali nahradit by záleželo,  jakou roli by tým v dalších sezónách v kraji hrál.

10/ Jak bys zhodnotil současnou situaci klubu? Jak co se týče ekonomiky tak co se týče sportovních výsledků všech mužstev.

Začnu tou sportovní stránkou, A tým je silnější než v minulé sezóně a určitě má na víc, než se pohybovat kolem sedmého místa tabulky. S B týmem to vypadalo před sezónou všelijak, nakonec se kolem trenéra Milana Pardyho utvořilo mužstvo, které funguje. Dorostu se velmi daří, tým je v horních patrech tabulky, limituje ho však úzký kádr. Nejúspěšnějším naším týmem jsou momentálně starší žáci, kteří po podzimu vedou svoji soutěž a navazují tak na své úspěchy z minulých let. Chtěli jsme mít i tým mini žáků, bohužel neměli jsme dostatek hráčů. Z ekonomického pohledu je situace klubu stabilní, ale nejen fotbalu, i ostatním sportům současná hospodářská situace příliš nepřeje.

Vánoční utkání SFC Opava, prosinec 2010

11/ Je něco, co se do současné doby vedení klubu nepovedlo?

Není to problém jen našeho klubu, ale i dalších nejen v okolí. Delší dobu se nedaří přivádět k fotbalu ty nejmenší děti. Přednost u jich mají jiné aktivity. Od toho se odvíjí i jednotlivé soutěže, kde dochází k redukci hráčů na systém 1+7 nebo 1+5. Myslím si, že do budoucna se tyto redukce dotknou i dorosteneckých soutěží. Nejde tak ani o nedostatek dětí, jako o jejich nezájem o fotbal a sport obecně.

12/ Co říkáš na počet diváků, kteří si do této doby našli cestu na hřiště? Osobně jsem čekal, že bude počet diváků daleko vyšší.

Zklamání sdílím s tebou. Nečekal jsem, že se změna termínu domácích zápasů A týmu tak razantně projeví na návštěvnosti. Na druhou stranu se zvedla návštěvnost nedělních zápasů B týmu, který v utkáních, co jsem viděl, předváděl dobrý fotbal a fanoušci museli být spokojeni.

13/ Má vedení SKMO nějaké cíle pro tuto sezónu? Můžeš prozradit jaké?

Co se týče sportovní stránky, cílem vedení je zajistit co nejlepší podmínky pro všechny naše týmy. Zásadním cílem je i mimosportovní stránka, v příštím roce je v plánu rozsáhlá rekonstrukce zázemí klubu, která bude spočívat ve výměně již nevyhovujících oken, bude zhotovena nová střecha a provedeno kompletní zateplení objektu a zhotovena nová fasáda. Rekonstrukce je nyní ve fázi zhotovování projektové dokumentace.

22. 8. 2010 Grand Canyon, Arizona

14/ Můžeš čtenářům prozradit vizi, kterou má klub z Oldřišova?

Vizí klubu je vybudovat ve spolupráci s našimi partnery stabilní zázemí pro neustálý rozvoj a dobré fungování klubu. Zmíním se ještě o oblasti mládeže, ve které chceme i nadále vychovávat nejen kvalitní sportovce, ale také silné osobnosti, kteří by v budoucnu reprezentovali náš klub, obec a region.

15/ Jaká akce má klub v plánu na další rok?

Jelikož jsme největší společenskou organizací v obci, budeme se i dále podílet na kulturním vyžití. Na leden chystáme tradiční Sportovní ples, v minulém roce jsme organizovali Setkání bez hranic s partnerskou obcí Pilszcz a Tradiční odpust. Obě akce se setkaly s velmi kladným ohlasem a jsou v plánu i pro letošní rok. Na červen se chystá 3. ročník mládežnického turnaje O pohár Alfréda Bořuckého, který se také těší dobré pověsti a vysoké kvalitě zúčastněných týmů. Příští rok bude navíc výjimečný tím, že klub slaví 85 let od svého založení, takže v létě proběhne k této významné události Sportovní slavnost. Nesmím ani zapomenout na již 3. ročník Zimní šipkové ligy, která začne hned po novém roce.

16/ Pár otázek na závěr – jak to vidíš s umístěním klubu po podzimní části?

Máme před sebou ještě dva těžké zápasy, ale věřím, že skončíme v horní polovině tabulky.

17/ Kolik hodin měsíčně trávíš na hřišti? Prosím o rozdělení na aktivity, které klubu přináší užitek a na aktivity, které trávíš v hospůdce.

Nikdy jsem to nepočítal. Pokud to jde, vidím všechny zápasy A i B mužstva, někdy tam jsem i přes týden, když jsou tréninky. Když vezmu jen zápasy a cestování k nim, určitě půjde o desítky hodin. Čas trávený v hospůdce vždy souvisí s fotbalem, navíc se tam určitě nezdržuju 😀

Léto 1992

18/ Jsi hlavní osoba, která se stará o stránky www.skmo.cz a o facebook klubu. Myslím, že spousta lidí si nedokáže představit, kolik to zabere času. Kolik času ti této aktivitě věnuješ?

V průběhu sezóny jde o pár hodin týdně, kdy přidávám nové články. Náročnější to je v případě, když vymýšlím nebo přidávám něco úplně nového, to trvá delší dobu. Sledovat aktuality z jednotlivých svazů a klubů se ale snažím denně, aby měl čtenář co nejčerstvější informace.

19/  Co vůbec ty a fanoušci, fanynky?

S fanoušky vycházím velmi dobře. Co se týče fanynek, rád bych se rozepsal víc, ale mám strach z pana Laryše :-D.

20/ Máš mezi lidmi, kteří se točí okolo Oldřišovského fotbalu, nějaké blízké přátele?

Myslím si, že my dva si docela rozumíme i mimo fotbal a práci. Z dalších fotbalistů to pak jsou asi Michalové Jadrný a Ulička.

21/ Co bys rád vzkázal čtenářům?

Návštěvníkům našich stránek bych chtěl vzkázat, aby se pravidelně vraceli, pokaždé zde najdou nové články a informace. Budeme se snažit být ještě lepší než jsme. A všem fanouškům klubu pak přeji, aby jim oldřišovský fotbal bavil a přinášel jim co nejvíce radosti.

Děkuji za rozhovor

Petr Hlaváček

Tags: ,

4 komentáře k “Tomáš Lavický: Na příští rok plánujeme rozsáhlou rekonstrukci zázemí klubu”

 1. Čehůň napsal:

  Mekos mě by zajímalo proč máš strach z Machača.Vždyť je členem výboru jako ty? Nebo že by v tom byla nějaká ženská??

 2. Petříček Hlaváček napsal:

  Já myslím, že Meky pořád myslí na tu nohu od stolu…

 3. Bořucký Jan napsal:

  Pravidelně navštěvuju tvoje stránky, klobouk dolů, vedeš to moc dobře. Jen tak dál 🙂

 4. Tomáš Lavický napsal:

  Díky 🙂

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  soutěže pozastaveny

 • Minulý zápas

  3:2

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook