Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Deník: Co se událo během zimy v nižších fotbalových soutěžích?

Většina týmů v I.A a I.B třídě je teprve na začátku zimní přípravy a první přípravná utkání je teprve čekají. I tak se v některých klubech během přestávky udály poměrně zajímavé změny.

I.A třída, skupina A

Oldřišov

V Oldřišově se potýkají hlavně s úbytkem hráčů. Útočníka Jana Šamárka zkoušejí Kravaře. „Chtěli jsme mu dát možnost porvat se o místo v kádru. Pokud to nedopadne, je šance, že by za nás na jaře znovu nastoupil,” přiznal trenér Oldřišova Daniel Hartoš a jedním dechem dodal: „Do Komárova se z hostování vrací i Michal Rádek, jenž je po těžkém zranění kolena.”

V prvním přípravném utkání se Oldřišov střetne s Dolním Benešově v pátek 15. února. Začátek tohoto utkání na umělé trávě v Kravařích je předběžně stanoven na 16.30 hodin.

Bolatice

Druhý tým tabulky z Bolatic už nepovede hrající kouč Aleš Březovský, který zaskakoval za zraněného Romana Kubiše. Ten se po promaroděném podzimu vrátí na trenérskou stolici, přičemž Aleš Březovský se posune zpět na pozici jeho asistenta. Bolatice žádné posily neshánějí a naopak se budou muset obejít bez útočníka Michala Jaška.

„Zkusí štestí v některé z nižších rakouských soutěží. Do hry by se po zranění mohl vrátit Zdeněk Staněk. V přípravě vyzkoušíme i trojici dorostenců,” poznamenal Aleš Březovský.

Kobeřice

Družina trenéra Tomáše Kamráda vstoupila do přípravy duelem s dorostem Slavie Opava. Zvítězila vysoko 7:1. Kouč zkoušel několik dorostenců. Žádné větší změny se v kobeřickém kádru neočekávají. Vedení ovšem touží po novém stoperovi. „Pavlu Harazimovi je třiačtyřicet let a po sezoně by chtěl s aktivní kariérou skončit. Máme vyhlédnutého jednoho kluka, který se může chlubit divizními zkušenostmi. Chceme ho zapracovat do týmu, aby nahradil právě Pavla. Konkrétní ovšem ještě nebudu,” mínil trenér Tomáš Kamrád.

V dalším utkání narazí Kobeřice na Háj ve Slezsku. Zápas se uskuteční v sobotu 2. února na umělce v Kravařích. Výkop je ve 14 hodin.

Markvartovice

Chtějí pomoci mateřskému klubu, a proto se vrací. Takový je případ útočníka Petra Turanského a obránce Dana Strachoty. S největší pravděpodobností na ně v Markvartovicích spoléhat nemohou, protože by v jarní části rádi pomohli Darkovičkám, které jsou v béčkové skupině I.B třídy namočeny v sestupových vodách. „Samozřejmě řešíme některé posily, ale jejich jména říkat ještě nebudu. Hlavně v případě Turanského mě to mrzí. Je to hráč, který má na daleko vyšší soutěže,” konstatoval trenér Markvartovic Ivo Müller.

První přípravák markvartovický výběr absolvuje v sobotu 2. února na umělce v Hlučíně proti Kozmicím. Začíná se ve 14 hodin.

Suché Lazce

Dvojice klíčových útočníků – Ondřej Vlha a Michal Kapeš – je na zkoušce v Hlučíně, což přidělává vrásky klubovému předsedovi Miroslavu Satkemu. „Pokud za ně nebudu mít náhradu, nemůžu je uvolnit. Něco je rozjednané, ale zatím bych to nerad komentoval,” vysvětloval právě Miroslav Satke. Žádné další změny se v tuto chvíli v Suchých Lazcích neplánují.

Úvodní duel zimní přípravy tým odehraje v sobotu na umělé trávě v Kylešovicích. Ve 14 hodin změří síly se Štítinou.

Štítina

Velká rána v průběhu zimní přípravy postihla štítinskou sestavu. Při florbalu si zpřetrhala vazy v koleni jedna z klíčových postav týmu – Tomáš Hebelka mladší – a na jaře si už nezahraje. I z toho důvodu vedení do středu zálohy přivedlo z Hradce nad Moravicí Lukáše Petříka. „Vypadá to, že u nás zůstane také Jindřich Dankovič z Horního Benešova. Na post útočníka zkoušíme i Radana Grigarčíka, který předtím hrál v Rakousku. Přípravu v našem týmu začal brankář Jan Šebesta, jenž naposledy hrál za Stěbořice, a záložník Ladislav Kožušník,” popisoval trenér Štítiny Tomáš Hebelka starší. Štítinské mužstvo naopak opustil Radim Ujfaluši.

Ludgeřovice

Ludgeřovice první přípravné utkání už absolvovaly. Na hlučínské umělé trávě se utkaly s dorostem Hlučína a vyhrály 4:2. V útoku mužstvo trenéra Aleše Smolky přijde o zkušeného Michala Pientku, jenž se vrací do Hati. Na dobré cestě je ovšem příchod Jakuba Tkáče z Hranic. „Uvidíme, jak se vše vyvrbí v Heřmanicích. S klubem mám dobré vztahy. Kdyby u nich nastal přetlak, možná by k nám mohli zamířit někteří hráči,” usuzoval kouč Ludgeřovic Aleš Smolka.

Štěpánkovice

Štěpánkovičtí fotbalisté odehrají první utkání o tomto víkendu. Jinak se v aktuálně předposledním týmu tabulky nic zásadního neděje. „Žádné posily přivádět nehodláme. Nikdo od nás ani neodchází. Soutěž chceme udržet se stávajícím kádrem,” vzkázal asistent štěpánkovického trenéra Tomáš Kurka.

Velké Hoštice

Aleš Rozsypal už není trenérem Velkých Hoštic. Vedení se s bývalým hráčem Opavy dohodlo na ukončení spolupráce. Ve funkci ho nahradí Jaroslav Samson. „Jednání probíhalo velice korektně. Zvažoval jsem vícero nabídek, ale i z hlediska mého povolání jsem se rozhodl pro Velké Hoštice,” přiznal Jaroslav Samson. S týmem se podle svých vlastních slov teprve seznamuje. „Kádr je úzký, takže ho určitě budeme muset vhodně doplnit. Z Hněvošic k nám zatím přišel Roman Konečný. Věřím, že se nám povede soutěž zachránit.”

Aleš Rozsypal momentálně zvažuje, že by ve Velkých Hošticích setrval alespoň jako hráč. Do prvního přípraváku Hoštice naskočí proti Kylešovicím. Utkání je naplánovánona sobotu 16. února. O začátku se teprve rozhodne.

Píšť

První přípravný duel měla Píšť sehrát s Petřkovicemi. Kvůli velké marodce však byl nakonec zápas zrušen. Eskadra hrajícího trenéra Marcela Meleckého tak v neděli 3. února vyzve v Kravařích Darkovičky. Utkání začíná v 10 hodin. Kromě toho už je jasno i o soustředění, které se v únoru uskuteční v Bystřici u Třince. Na odchodu je levý obránce či záložník Libor Villaschek.

„Vypadá to, že bude nastupovat za rezervu Slezského FC. Je to velká ztráta, jelikož jde o velmi talentovaného fotbalistu,” mínil jednatel Píště Karel Moric.

Zdroj: opavsky.denik.cz

Tags:

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 28. 5. 17:00

  Oldřišov – Vřesina

 • Minulý zápas

  3:0

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook