Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Deník: I.A třída: Největším favoritem je Rýmařov

Článek z Opavského a Hlučínského Deníku ke startu 1. A třídy sk. A. V I.A třídě není před jarní částí sezony zdaleka nic rozhodnuto. Rýmařov vede o bod před Bolaticemi. Mokré Lazce, Kobeřice a také Oldřišov jsou v těsném závěsu za nimi. Druhá polovina sezony bude ještě zajímavá. I když…

… jsou zde určitá ale. Pokud totiž Rýmařov nakonec předběhnou Bolatice, je nad slunce jasné, že se bude opakovat situace z minulé sezony. Bolatický tým tehdy sice vyhrál, ale postupu se vzdal.Soutěž se mu opouštět nechtělo. Něco podobného by klidně mohlo nastat i u dalších týmů.

Kádr průběžně druhého celku tabulky doznal přes zimu výrazných změn. Angažmá v Rakousku si vyzkouší Michal Jašek a do Vítkovic má pro změnu namířeno Tomáš Jašek. Na trenérskou stolici opět usedne již uzdravený kouč Roman Kubiš, který musel léčit přetrhnutou achilovku.

„Jarní část chceme odehrát s kluky z Bolatic. Budeme čerpat z vlastních zdrojů,” uvedl právě Roman Kubiš. Největší chuť po krajském přeboru má rozhodně už zmíněný Rýmařov. Pád do I.A třídy byl pro něj velkou ranou. Hráči jako Jakub Šrom nebo Michal Schreier by mu v návratu do vyšší soutěže měli vydatně pomoct.

Petr Hlaváček jde do Mikulovic

Třetí Mokré Lazce jsou momentálně na příčkách, kde jsme zvyklí je pravidelně vídat. Je však pravdou, že tak blízko prvnímu místu dlouho nebyli. Daleko nejsou ani Kobeřice, které chtěly využít nadcházející jaro k tomu, aby do týmu zapracovaly nového stopera za odcházející legendu Pavla Harazima.

Podle kobeřického trenéra Tomáše Kamráda je ovšem všechno jinak. „Nikoho jsme nepřiváděli. S Pavlem jsem se bavil. Je to strašný nezmar a vypadá to, že bude pokračovat. Jaro stoprocentně odehraje,” mínil Tomáš Kamrád.

Poměrně dost změn se událo také v Oldřišově. Mužstvo opustil brankář Petr Hlaváček, jenž zkusí štestí v divizních Mikulovicích. Dost se spekuluje i o Lokočovi, jehož láká do svých řad Dolní Benešov. Na druhé straně to však vypadá, že v oldřišovském celku setrvá útočník Jan Šamárek. „Byl na zkoušce v Kravařích, ale neprosadil se. Zůstane u nás,” potvrdil trenér Oldřišova Daniel Hartoš.

Velkohoštické déjà vu

Teď trochu z jiného soudku. K sestupu mají solidně „nakročeno” hned dva týmy z Prajzské. Štěpánkovice a také Velké Hoštice. V obou týmech došlo ke změnám. Zatímco ve Štěpánkovicích se stal Vlastimil Harazim trenérem ještě před koncem podzimní části, během zimy se rozloučil s funkcí hlavního kouče ve Velkých Hošticích Aleš Rozsypal. Na lavičku usedl bývalý trenér Oldřišova Jaroslav Samson.

Velké Hoštice jsou tak téměř v navlas stejné situaci, v jaké se nacházely cirka před čtyřmi lety. Na jaře se tehdy zvedly a setrvaly v I.A třídě. Bude se historie opakovat? Hodně naznačí už první jarní kolo.

Názor Petra DuškaKdo půjde na postup?
Nechci se pasovat do role proroka, ale nevím, co by se muselo stát, aby Rýmařov nepostoupil. I kdyby třeba I.A třídu nevyhrál, je jasné, že mužstva z Prajzské se do měnění ligové příslušnosti moc hrnout nebudou. Do krajského přeboru nikdo nechce. Jestli si Rýmařov udrží dobrou výkonnost, má postup v kapse.

Který zápas si nenechat ujít?
Zmíním rovnou dva zápasy. V obou případech jde o derby. Podle mého se bude na co koukat při utkáních Štěpánkovice – Kobeřice (31. března 15.00) a Bolatice – Štěpánkovice (5. května 16.30). Tyto zápasy sousedících obcí jsou vždycky zajímavé samy o sobě. Teď bude kořením to, že Štěpánkovicím půjde o všechno. Dá se očekávat maximální vyhecovanost. Důrazný a bojovný fotbal by mohly podpořit i dobré návštěvy fanoušků.

Na koho se zaměřit?
Na podzim nastřílel René Wirth za Kobeřice úctyhodných patnáct branek. Bratr slavnějšího Robina, který hájí barvy Slezského FC, se stal jednou z kobeřických opor. Rozhodně bude zajímavé, zda se mu střelecký účet podaří rozšířit i ve druhé polovině sezony.

 

autor a zdroj:  Petr Dušek, opavsky.denik.cz

Tags:

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

  • Příští zápas

    soutěže pozastaveny

  • Minulý zápas

    3:2

    D. Datyně – Oldřišov

  • Krajský přebor

  • Náš facebook