ŠtítinaFotbal.cz: Vydřená výhra…

Komentář z oficiálních stránek  ŠtítinaFotbal.cz k sobotnímu utkání Štítina – Oldřišov naleznete dále v textu.

V I.A třídě není slabých soupeřů. O celcích z horních pater tabulky to platí dvojnásob. Přijel celek z Oldřišova se zkušenostmi z župního přeboru. A bylo to dost znát. Úvodní pětiminutovku ovládli, dobře kombinovali a nebezpečně centrovali před naši branku, kde nás držel jistý Šebesta. Postupem času se naše zpočátku zakřiknuté mužstvo osmělilo a ukázalo, že umí fotbal hrát taky. První střeleckou vizitku vyslal na branku soupeře v 10. minutě Grigarčík, ale s jeho blokovanou střelou si brankář hostí poradil. Hodně jsme si oddechli o dvě minutě později, kdy náš gólman Šebesta nešťastně odkopl míč a to tak, že přímo na nohu soupeře, který naštěstí z dobré pozice minul naši svatyni. Ani dnes nehrála naše obrana v pohodě a po špatné hlavičce našeho obránce jsme namazali soupeři na tutovku, ale Šebesta tuto 100 % šanci odvrátil. V této fázi utkání jsme už trošku hru vyrovnali a podnikali nebezpečné protiútoky. V 32. minutě se hezky uvolnil Thomas a poslal krásným pasem dopředu vpravo sprintujícího Maisela. Ten přebral míč a rychlostí blesku utíká obráncům soupeře a s přehledem mazáka uklízí míč k tyči bezmocného brankáře hostí – 1:0. O čtyři minuty později jsme mohli potvrdit hlavičkou Thomase, ale branková konstrukce byla proti. Míč bezprizorně poskakoval metr před brankovou čárou, ale bohužel nebyl kolem nikdo z našich. Ještě jednu hezkou příležitost měl Kuba Dankovič, kdy se prodral přes obránce a z hranice pokutového území jen těsně míjí roh branky. Píšu jen o našich akcích, ale soupeř pořád hrál, aktivně a zle nás proháněl. Kopal sérii rohových kopů, které realizoval velmi zdařile a s podporou větru vždy zaváněly brankou. Bohužel těsně před koncem 1. poločasu, v 44. minutě, si nejvýše vyskočil na rohový kop hostující Samek a hlavou srovnal na 1:1. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Naštěstí po změně stran jsme začali aktivně my a zahrávali jsme rovněž sérii rohových kopů. První dorážku po rohu soupeř odvrátil se štěstím, druhou již s přehledem uklidil do brány ve 47. minutě Kuba Dankovič. Korunoval tím svůj zlepšený výkon především v druhém poločasu. O tři minuty se řítí sám na brankáře hostí jako tank David Thomas a řeší situaci tvrdou střelou. Míč mu trošku na hrbolatém terénu nadskočil a míč končí vysoko nad brankou soupeře.

Soupeř se nechtěl s prohrou smířit a zle do nás bušil. V 54. minutě utekl útočník soupeře vlevo, dal pod sebe a útočník hostů měl Šebestu na talíři, ale ten čaroval a nepustil míč za svá záda. Opět nás podržel. V 58. minutě jsme měli další slibnou šanci, kdy po centru zleva byl skoro sám na zadní tyči Grigarčík, ale dal jen těsně vedle. Nedáš dostaneš – v 70. minutě přišel trest, kdy vpravo utekl Utěšený a prostřelil vše co mu stálo v cestě a srovnal na 2:2. Naši nesložili zbraně a v 77. minutě se ocitá sám před gólmanem hostí Grigarčík a uklízí s přehledem míč k tyči. Tímto upravuje skóre utkání na konečných 3:2 pro domácí. Zlaté tři body s velmi kvalitním soupeřem. Zpočátku se našim moc nedařilo, naštěstí jsme neinkasovali, podržel nás gólman. V okamžiku, kdy jsme začali hrát agresivněji jsme už byli vyrovnaným soupeřem a vytvářeli si i šance. Vše se jistě nepromění. Ale kluci dřeli až do konce a vydolovali tři body s kvalitním soupeřem. Díky.

Zdroj: stitinafotbal.cz