Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

MF DNES: Série Frýdku-Místku skončila, ale obránce Žídek už myslí na další

Šest zápasů fotbalisté Frýdku-Místku drželi v národní lize neporazitelnost. Série skončila v domácím duelu s Třincem (0:1). “Nechtěli jsme dopustit, aby série skončila zrovna s Třincem, protože s ním máme špatnou bilanci,” připomněl obránce Jan Žídek už třetí letošní prohru s okresním rivalem. Osmadvacetiletý Žídek začínal v Opavě. Postupně prošel rodným Oldřišovem, Dolním Benešovem a divizním Lískovcem. Z toho minulou zimu zamířil do Frýdku-Místku.

“V týmu jsem se už zabydlel,” prohlásil. “Snažím se trénovat naplno. Na jaře jsem se okopal ve třetí lize, takže ta druhá není takový rozdíl. Je to jen víc o běhání a taktice.”

Proč jste v derby s Třincem neuspěli?
Třinečtí se zatáhli a vyšlo jim to. My jsme měli pět šest šancí, ale gól jsme nedali. Bohužel. Asi i kdybychom hráli ještě poločas, tak jsme branku nedali. Přitom jsme nehráli špatně. Hodně zápasů jsme měli štěstí, tentokrát už ne. Těžkou hlavu si z toho ale neděláme. Jedeme dál.

I nadále jste ale v čele druhé ligy. Čím to je, že tak šlapete?
Pomohl nám nováčkovský elán. Ani jsme pořádně neznali soupeře, s kterými hrajeme, a do každého zápasu dáváme všechno, jezdíme po zadku. Chceme si každé utkání užít. Jedna naše série teď sice skončila, ale třeba rozjedeme hned zase další.

Do sezony jste šli hlavně s cílem zachránit se. Nemyslíte už na vyšší příčky?
Pořád se chceme zachránit. Nemáme proč náš cíl měnit. Hrajeme si svoje a snažíme se nahrát co nejvíce bodů.

Zdroj: www.fotbal.idnes.cz

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 28. 5. 17:00

  Oldřišov – Vřesina

 • Minulý zápas

  3:0

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook