Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Zimní šipkařská liga: Deváté kolo pro Miroslava Kriebela, novým lídrem soutěže Jiří Laryš

 Předposlední kolo Zimní šipkařské ligy patřilo Miroslavu Kriebelovi, který si výkonem 451 bodů zajistil vítězství v tomto kole. O dvacet jedna bodů za ním zaostal Jiří Laryš, kterého však výborné náhozy z poslední doby katapultovaly do čela soutěže. Třetí místo pak patřilo Tomášovi Pardymu, který hodil 397 bodů. Deváté kolo se neslo ve znamení taktického boje, velká část hráčů z první desítky si nechala toto kolo na dohazování na příští týden, kdy se rozhodne o konečném pořadí. 

Zásadní změna nastala v čele soutěže, Jiří Laryš (2348 bodů) předstihl Michaela Uličku (2332 bodů), ten má však k dispozici ještě dvě kola. Třetí místo patří Janu Mrázkovi, který se opět přiblížil špičce soutěže. Do bojů o stupně vítězů může ještě zasáhnout trojice Pardy, Šafarčík, Kubela, další hráči už nemají příliš velkou šanci tuto šestici dohnat.

Pojďme si představit situaci, kdyby Jiří Laryš (nejhorší počítaný nához 336 bodů) své skóre již nevylepšil. Kolik v tomto případě chybí na něj hráčům na dalších místech, aby jej přeskočili alespoň o jeden bod? (Pro lepší zobrazení ztráty vycházíme u všech hráčů z toho, že by měli k dispozici jen jedno kolo, přestože hned tři hráči budou hrát dvě kola a mohou tedy své vylepšení skóre “rozložit” do dvou hodů. )

Druhý Michael Ulička má k dispozici dvě soutěžní kola, do čela ho posune zlepšení o 53 bodů. Jeho nejhorší počítané náhozy mají hodnotu 365. Do čela ho tak posune nához 418 bodů.

Třetí Jan Mrázek potřebuje k posunu do čela soutěže vylepšit své skóre o 141 bodů, jeho nejhorší počítaný nához má hodnotu 309 bodů. V posledním kole ho do čela posune nához 450 bodů.

Čtvrtý Tomáš Pardy by musel své skóre vylepšit o 239 bodů, aby se dostal na první místo. To znamená umazat nejhorší výkon 293 bodů a v posledním kole hodit 532 bodů.

Pátý Pavel Šafarčík bude upisovat 278 bodů, k dispozici má ještě dvě soutěžní kola a do čela by jej posunulo vylepšení o 246 bodů. To se rovná náhozu 524 bodů.

Šestý David Kubela má k dispozici také dvě herní kola a na první místo by jej posunulo zlepšení o 267 bodů. Jeho nejhorší počítané kolo má hodnotu 337 bodů, musel by tedy zaznamenat hod 604 bodů.

Upozorňujeme všechny hráče, ze poslední soutěžní hody lze hodit příští pátek 7. 3. 

Na slavnostním ukončení, které proběhne v pátek 14. 3. od 19:00 hodin již soutěžní hody nelze házet. Proběhne samostatná soutěž Liga mistrů, kdy si všichni zúčastnění hráči hodí jedno kolo, osm nejlepších z nich postoupí a budou soutěžit o Vítěze Ligy mistrů. Na tomto slavnostním ukončení bude zajištěno občerstvení, které je hrazeno ze startovného a z příspěvků, které se dávají do kasičky před každým startem hráče v daném kole.

Průběžné celkové pořadí

Kompletní tabulka se všemi náhozy je k vidění pod tímto odkazem.

Tomáš Lavický

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 28. 5. 17:00

  Oldřišov – Vřesina

 • Minulý zápas

  3:0

  D. Datyně – Oldřišov

 • Krajský přebor

 • Náš facebook