Jindřich Pardy oslavil 60 let

obsahuje fotogalerii Dne 7. srpna oslavil 60. narozeniny Oldřišovský virtuos, opavský fotbalista století, hráč opavského Ostroje, SK Moravan Oldřišov a Viktorie Chlebičov pan Jindřich Pardy. 

Fotbalovému řemeslu se naučil v rodném Oldřišově, v 16 letech došlo k fotbalovému stěhování do Opavy, kam ho objevil legendární opavský trenér pan Alois Sommer. V Opavě strávil celou svou kariéru kromě vojenských let, které prožil v Dukle Kroměříž a v Dukle Uherské Hradiště .

Po vojenských létech se vrátil do Opavy, kde mu dal šanci, kterou již nepustil, dal pan Evžen Hadamczik. V Opavě trávil celý svůj bohatý fotbalový život. Pamětníci z Oldřišova jistě vzpomínají na dobu, kdy na domácí zápasy jezdil celý autobus a oldřišovští fanoušci měli své vyhrazené místo na stadionu  Ostroje v prostoru dnešního sektoru pro hosty.

Jindra byl mistrem standardních situací a dával spoustu důležitých gólů. Z pozice středového hráče jich dal za svou kariéru v opavském dresu 66. Určitě jedno z nejpovedenějších utkání odehrál s Neratovicemi, když se mu narodil syn Tomáš a on vstřelil 4 branky. Po skončení bohaté kariéry pokračoval v rodném Oldřišově, kde působil také 4 roky jako trenér a v Chlebičově, odkud pochází jeho žena Helena. Definitivně pověsil kopačky  na hřebík ve 45 letech.

Vše nejlepší přejí všichni fandové a přátelé oldřišovského fotbalu.

Invalid Displayed Gallery

 

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  so 10. 11. 13:30

  Brušperk – Oldřišov

 • Minulý zápas

  0:3

  Oldřišov – Frenštát p. R.

   

 • Krajský přebor

 • Náš facebook