Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Patrik Dřizgevič: Oldřišovu chci pomoci do krajského přeboru

Rozhovor s vítězem sestavy kola na portále fotbalunas.cz
 
Jak si považujete tohoto prvenství?
Jsem za to rád, v sestavě kola jsem snad poprvé, takže to potěší.
 

Oldřišov bývá v této anketě hodně úspěšný. Předpokládám, že podpora přišla hlavně od spoluhráčů…
Abych řekl pravdu, o nominaci vůbec nevěděl. To až spoluhráč Denis Bořucký, který tuto anketu sleduje pravidelně, mi o tom řekl. Já osobně jsem hlasy vůbec nesháněl, z největší části je to taky jeho práce.
 
V kabině to určitě bude mít velký ohlas. Navíc jste hrál za Oldřišov první zápas, vstřelil jste hattrick… Už víte, čím budete muset přispět do týmové pokladničky?
Ano vím, náš pokladník už mě velice přesně informoval, kolik mě to bude stát. Konkrétní částku ale neprozradím.
 
Pokuste se krátce ohlédnout za zápasem proti Chlebičovu. Jak se vám utkání líbilo?
Diváci se rozhodně nenudili. Padlo šest branek, byla tam spoustu emocí, to každého fanouška určitě muselo bavit. Začátek nám vůbec nevyšel, kdy jsme po dvou chybách rychle prohrávali 0:2, naštěstí se nám ještě do poločasu podařilo vyrovnat. Bohužel druhý poločas začal úplně stejně jako první, kdy jsme zase nezvládli začátek. Na tom budeme muset v příštích kolech zapracovat, protože nás pak stojí zbytečně moc sil zápas otáčet. Po naší vyrovnávací brance na 3:3 měly šance oba týmy, takže si myslím, že remíza je zasloužená. Vzhledem k průběhu utkání asi byli všichni s dělbou bodů spokojeni.
 
Vám osobně se střelecky dařilo, když jste zaznamenal tři branky. Kdy naposledy jste se radoval z hattricku?
Tak to budu muset hodně zapátrat v paměti. Naposledy snad někdy v mladších žácích v dresu SFC Opava, kdy jsme zápasy vyhrávali 10:0.
 
Dva góly jste dal z penalt. Byl jste při nich nervózní anebo jste si věřil?
Nervózní jsem nebyl, na penalty chodím rád. Miluju tu chvíli, kdy stojím tváří v tvář brankáři a pak kopnu do balonu.
 
Jaké vůbec máte v Oldřišově ambice? Mnozí vás považují za hlavního postupového kandidáta…
Já osobně bych se krajskému přeboru nebránil, ale je hodně předčasné na to vůbec pomýšlet. V soutěži je navíc hodně velká konkurence. Myslím si, že aspirantů na postup bude více jako třeba Chlebičov anebo Kobeřice.
 
Oldřišov přes léto mohutně posiloval. Včetně vás přišla do týmu zhruba desítka nových tváří. Proč jste se odhodlal ke změně dresu?
Byl jsem skoro tři měsíce zraněný a do Dolního Benešova, kde jsem měl původně hrát, přišla spousta nových kluků, a tak bych zřejmě pravidelně nenastupoval. Právě proto jsem nakonec skončil v Oldřišově.
 
S převážnou většinou spoluhráčů jste nastupoval v mládežnických kategoriích Opavy. Jak moc jste se těšil, že si s nimi zase zahrajete?
Hodně jsem se těšil. Rozhodně to byl nejdůležitější faktor, proč jsem se rozhodl pro Oldřišov.
 
Patříte k odchovancům Slezského FC, kde jste se však nikdy nepodíval do druholigového áčka. Nemrzí zpětně, že jste si nikdy nezakopal na profesionální úrovni?
Samozřejmě to zamrzí. Chyběl kousek, ale to už je minulost. V Opavě jsem prožil krásné časy, naučili mě tam vše, co ve fotbale umím, takže na ni budu vždycky vzpomínat jen v dobrém.
 
Několik sezon jste strávil alespoň v dresu divizního opavského béčka a rovněž Dolním Benešově. Jak vzpomínáte na tato angažmá?
V opavském béčku to bylo super. Tréninky měly vysokou úroveň. Dalo by se říct, že všechno probíhalo na profesionální úrovni. V Dolním Benešově to bylo také fajn, ovšem s výsledky to už bylo horší. Přišel jsem až na jarní část, kdy se nám nedařilo tak, jak bychom chtěli. Naštěstí bylo po parádním podzimu nahráno dost bodů, takže jsme se záchranou neměli problém.
 
Z divize jste teď zamířil do I. A třídy, kterou jste si jako mladíček vyzkoušel už ve Štítině. Neberete to jako krok zpátky?
To si nemyslím. I. A třída je velice vyrovnaná soutěž a hrají v ní kvalitní fotbalisté. Některá utkání mají parametry, které přesahují I. A třídu, takže jako krok zpět to rozhodně neberu. A kdo ví, třeba se do divize někdy vrátím.
 
Jste znám jako velký univerzál. Na jakém postu se cítíte nejlépe a proč?
Nejlépe se cítím na střední záloze, protože z tohoto postu asi můžete nejvíc ovlivňovat dění na hřišti. Ze stopera to jde mnohem hůře.
 
Během kariéry vás často limitovala zranění. S čím jste většinou laboroval?
Nejčastěji s koleny, i když poslední dobou mě trápil kotník. Teď už jsem naštěstí stoprocentně v pořádku.
 
Čeho ještě chcete ve fotbale docílit? Máte nějaký fotbalový sen?
Žádný konkrétní cíl nemám. Momentálně chci pomoci Oldřišovu k co nejlepšímu umístění, tedy k postupu do krajského přeboru.
 
Co rád děláte ve volném čase?
Vyloženě nějaký koníček kromě fotbalu nemám. Mám rád snad všechny sporty, mezi mé nejoblíbenější patří tenis, badminton a v zimě jízda na snowboardu. Dále rád čtu a cestuji.
 
Kde pracujete? Jaké je vaše profese?
Pracuji v rodinné firmě. Otec má strojírenskou firmu, kde se starám o výrobní proces.
 
zdroj: fotbalunas.cz

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  podzimní část sezóny skončila

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook