Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

Lukáš Pavlíček: V Oldřišově jsem si našel přítelkyni

Rozhovor s hráčem kola na portále fotbalunas.cz Lukášem Pavlíčkem.

Kdy jste se o své nominaci dozvěděl a zasahoval jste nějak do hlasování?
Dozvěděl jsem se to už v neděli, že nejspíše budu v sestavě kola a v pondělí jsem to viděl i na internetu, takže bylo jasné, že vyhraju. (smích)
 
Jak velkou z vítězství máte radost a co jste spoluhráčům slíbil do kabiny?
Z vítězství mám samozřejmě velkou radost, i když se mi nechce odpovídat na tolik otázek. (smích) Slibovat nic nemusím, u nás je to už taková tradice, že láhev určitě padne.
 
Neuvažovali jste v Oldřišově, že byste už konečně nechali vyhrát i jiný mančaft?
Určitě ne. (smích)
 
Mezi nejlepšími hráči kola jste se ocitl za spolehlivý výkon proti Krásným Loučkám. Můžete ještě trošku zavzpomínat na sobotní utkání?
Proti Krásným Loučkám jsme měli dva rozdílné poločasy. V první půli jsme domácí přehrávali a zaslouženě vedli 2:0, i když trochu se štěstím. Druhý poločas byl od nás špatný, mysleli jsme si, že to půjde samo a přestali jsme hrát. Nakonec jsme byli rádi, že jsme to udrželi. Hlavně nás podržel náš gólman, který chytil penaltu i jasnou tutovku.
 
V prvním poločase jste dominovali, ale po přestávce jste polevili. Čím si to vysvětlujete?
Jak už jsem říkal, druhý poločas si asi každý z nás myslel, že jim dáme ještě tři góly a půjde to samo. Krásné Loučky ale začaly hrát s více fotbalisty vepředu, na které nakopávaly míče a tím nás zatlačily. My už pak naopak nic nevymysleli.
 
V samém závěru jste nejprve přežili penaltu soupeře, abyste následně inkasovali. Neobával jste se trošku o vítězství?
Obával jsem se hodně, ale v bráně jsme měli jistotu, která nás podržela. (smích)
 
V Krásných Loučkách jste přišli o dosavadní jarní neprůstřelnost. Přesto se zdá, že na defenzivě jste pořádně zapracovali. Byl to hlavní cíl zimní přípravy?
To ani ne, v zimě se spíše běhalo. Teď se nám prostě daří a máme trochu i štěstí, to je možná důvod, že nedostáváme tolik gólů. Navíc teď v obraně nastupuju já, takže se to zlepšilo. (smích)
 
Znovu jste nastoupil na pozici stopera. Jak vám tento post vyhovuje?
Tento post mi nevadí, i když si myslím, že nejsem vyloženě stoper. Přiznávám, že se tam trochu nudím, ale hraju tam, protože teď nemáme jiného druhého stopera.
 
V minulosti jste hrál na kraji obrany i ve středu zálohy. Kde se cítíte nejlépe?
Za celou dobu, co hraju fotbal, jsem hrál asi už všude. (smích) Nejvíce mi však vyhovuje střed zálohy.
 
V předchozím soutěžním kole zaváhali vaši hlavní rivalové z Kobeřic a Hlubiny. Jak výrazně jste se přiblížili postupu?
Tabulku samozřejmě sledujeme, zatím se to pro nás vyvíjí dobře. Hlavně se snažíme soustředit na sebe, ale když je možnost, tak se jdeme podívat na ostatní týmy. O postup to bude velká bitva.
 
Nyní se v domácím prostředí střetnete s Bolaticemi, které si posledně poradily s Kravařemi. Co o soupeři víte a co od tohoto utkání očekáváte?
Na tomto zápase jsem se byl osobně podívat. Myslím si, že Bolatice mají dobrý útok a dobré standardky, na to si musíme dát pozor. Nejspíše to bude vyrovnané utkání, ale my hrajeme doma, takže musíme zvítězit.
 
Stejně jako spousta vašich současných spoluhráčů jste fotbalově vyrostl v Opavě. Jak vzpomínáte na roky strávené v barvách Slezského FC? Dá se najít nějaký moment či úspěch, který byste vypíchl?
Určitě to beru kladně, protože to v Opavě jsem toho zažil opravdu hodně. Nejvíc vzpomínám na dorosty, jak U17 tak U19. Největším úspěchem byla asi dorostenecká liga a v mužích MSFL. Přestože jsme spadli, tak to beru jako dobrou zkušenost.
 
Nejste smutný z toho, že jste se tehdy neprosadil až do profesionálního A-týmu?
Trochu mě to mrzí. V béčku jsem byl asi dva roky a s áčkem jsem měl pár tréninků a přáteláků, ale dál jsem neprosadil. Už to ovšem neřeším a soustředím se na to, co je teď.
 
V minulé sezoně jste oblékal dres Kobeřic, s nimiž jste zažil pád z krajského přeboru. Co říct k tomuto angažmá? Převládají pozitivní dojmy anebo zklamání?
V béčku jsem už moc nehrál kvůli práci, takže do Kobeřic jsem šel rád. Podzimní část sezony jsem se rozehrával, ani týmu se moc nedařilo. Druhá půlka byla o hodně lepší, i když se nepodařilo soutěž zachránit.
 
Proč jste se rozhodl k přestupu do Oldřišova a jak se vám v novém působišti líbí?
Do Oldřišova mě dotáhl manažer Denis Bořucký. (smích) Přestoupil jsem tam, protože jsem věděl o pár hráčích, s nimiž jsem nastupoval v Opavě, že by taky měli přijít. Navíc to nemám ani tak daleko z domova. V Oldově se mi líbí, našel jsem si tady přítelkyni. Týmově jsme si také sedli.
 
Pocházíte ze Zlatník…Neuvažoval jste o tom, že byste vypomohl tomuto klubu?
Zatím jsem o tom moc neuvažoval, nicméně Zlatníkám fandím a jednou bych si tam určitě rád zahrál.
 
Máte ještě nějaké fotbalové sny? Kam byste se chtěl ve sportovní oblasti posunout?
Fotbalové sny už nemám. Hraju fotbal, protože mě baví. I když třeba postup do krajského přeboru by nebyl špatný. (smích)
 
Co patří k vašim koníčkům a kde pracujete?
Jako hlavní koníček beru fotbal, jinak mám rád skoro všechny sporty. Rád jezdím s přítelkyní na výlety. Pracuju jako strojař.
 
zdroj: fotbalunas.cz

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

 • Příští zápas

  ne 19. 3. 15:00

  Oldřišov – Heřmanice

 • Minulý zápas

  2:3

  Háj ve Sl. – Oldřišov

  naše branky: Bořucký, Rubý, Strakoš

 • Krajský přebor

 • Náš facebook