Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

REGION OPAVSKO: Oldřišov potvrdil úlohu favorita I. A třídy

Fotbalisté Oldřišova v loňském roce zcela překopali hráčský kádr, což se jim měrou vrchovatou vyplatilo. Trenér Bořucký v kabině přivítal několik borců se zkušenostmi z vyšších soutěží, kteří jednoznačně prokázali kvalitu. Po slabším podzimu totiž během jara ostatní týmy doslova převálcovali. 

“Do týmu jsme museli zabudovat sedm nových lidí, takže jsme vlastně skládali mančaft od píky. Nejprve jsme si dávali skromné cíle, když jsme se chtěli hlavně zachránit, ale postupem času jsme  začali myslet na vyšší příčky. S jídlem prostě rostla chuť. Bylo velmi důležité, že se vytvořil výborný kolektiv. Noví kluci zúročili zkušenosti z vyšších soutěží, když se nám navíc na jaře vyhýbala zranění. Sezóna asi ani nemohla dopadnout lépe,” usmíval se oldřišovský kouč Roman Bořucký. 

Po podzimní části se jeho svěřenci nacházeli na druhé příčce a zkušený stratég zůstal dlouho obezřetný i na jaře. “V postup jsem začal věřit až po zápase v Hlubině. Najednou jsme se soupeři vzdálili na pět bodů a ani poté jsme nezabrzdili. Jsem samozřejmě rád, že jsme soutěž vyhráli, ale upřímně bych raději nadále setrval v 1. A třídě. Mladí kluci jsou ovšem hladoví po krajském přeboru, kam jsme tedy podali přihlášku,” prozradil Bořucký. 

Oldřišovští fotbalisté během jarní části sezóny slavili úspěchy nejen v 1. A třídě, ale tituly získali i v okresním a krajském poháru. “Tyto trofeje byly příjemným bonusem, i když jsme si museli poradit s nahuštěnějším programem. Hlavně jsme si užili okresní finále, které se hrálo na stadionu SFC Opava. Přišlo se podívat docela dost lidí, takže to byl perfektní zážitek. Na krajské úrovni jsme pouze plnili roli favorita. Teď se samozřejmě těšíme na předkolo MOL Cupu, v němž se střetneme s Bruntálem. Bude to pro nás zajímavá konfrontace,” zdůrazňuje Bořucký. 

Na mimořádně úspěšném roce se přesto dala najít velká černá kaňka, protože v předposledním kole Oldřišov schytal sedmigólový příděl od Kobeřic. “Porážku  tomto derby jsem těžce vydýchával. Přišla se podívat spousta lidí a my jsme naprosto vybouchli. Soupeř sedmkrát kopl na branku a pokaždé to skončilo gólem. Bylo poznat, že už nám scházela motivace. Dodnes mě to ale štve,” přiznal Bořucký, který nechtěl chválit jednotlivce. “O postup se zasloužil celý mančaft, takže nikoho nebudu vyzdvihovat. Pevně doufám, že teď mužstvo udržíme pohromadě. Končí pouze Jirka Blahetka, kterému se narodilo druhé dítě, takže už by to nestíhal. Jinak bychom určitě potřebovali minimálně dvě posily,” dodal Bořucký.  

Zdroj: REGION OPAVSKO

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

  • Příští zápas

    soutěže pozastaveny

  • Minulý zápas

    3:2

    D. Datyně – Oldřišov

  • Krajský přebor

  • Náš facebook