REGION OPAVSKO: Oldřišov vteřiny od postupu

V nedělním parném odpoledni byl v Oldřišově k vidění pravý fotbalový svátek. Domácí mužstvo si totiž přes okresní a krajskou kvalifikaci zajistilo účast v předkole MOL CUPu, kde změřilo síly s ambiciózním Bruntálem.

Svěřenci trenéra Bořuckého přišli o postup až v samotném závěru, kdy se cítili být poškozeni spornými výroky sudího Kuličky. Domácí nastoupili v dost oslabené sestavě, ale diviznímu soupeři srdnatě vzdorovali. Favorit přesto zahrozil po rohovém kopu, kdy Krajčovič pohladil boční síťku. V 17. minutě vyslal Dřizgevič kupředu Bořuckého, který ovšem z výhodné pozice zamířil vedle tyče. O pár minut pozděi vzplály na trávníku emoce. Po hlavičkovém souboji zůstal na zemi ležet Droppa, ale sudí Kulička nechal pokračovat ve hře a Bruntál si z nefér výhody vykoledoval penaltu. Při pokutovém kopu vzal zodpovědnost na svá bedra Kyselý a nezaváhal – 0:1.

Postupové naděje Oldřišova se významně ztenčily ve 31. minutě, kdy Kyselý rychle rozehrál standardku a Kučera s přispěním tyče zvýšil na 0:2. O okamžitou odpověď usiloval Fišer, ale o chloupek minul šibenici. Poté zaujal trestňák bruntálského Lavroviče, který perfektně vyškrábl zkušený gólman Anděl. Domácím se poštěstilo deset minut před přestávkou. Fišer nejprve obelstil Češka, aby poté Bořucký posunul balon na Dřizgeviče a dílo nakonec dovedl k dokonalosti Michal Jadrný – 1:2. Další facku hosté schytali ve 41. minutě. Bolacký vyhrál důležitý hlavičkový souboj, Bořucký krásně uvolnil Fišera, který tentokrát zachoval ledový klid – 2:2.

Druhý poločas střelecky zahájil Kučera, ale Anděla nepřekvapil. Mnohem nebezpečněji vypadala rána Kyselého, kdy se Anděl za míčem pouze ohlédl, ale balon se nevešel mezi tři tyče. V 58. minutě se Bořucký prohnal kolem Zrníka, ale Dřizgevič s Bolackým v koncovce selhali. V hostujícím dresu se drbal za ušima Orság, protože při sólovém nájezdu ztroskotal na Andělovi. Na časomíře pak naskočila 65. minuta, kdy Dřizgevič báječně vysunul Fišera, ale ani teď se skóre neměnilo.

O necelou čtvrthodinku později si Fišer spravil náladu, kdy si naběhl na skvělý pas Bolackého a završil heroický obrat Oldřišova – 3:2. Favorit ale neházel flintu do žita a navíc mu pomohl velmi slabý rozhodčí Kulička. Z vymyšleného přímého kopu nejprve hosté zásluhou Kyselého vyrovnali na 3:3, aby stejný borec v 90. minutě dokonale zmrazil domácí lavičku – 3:4. V infarktovém závěru ještě odmítl prodloužení Michal Jadrný. “Klukům nemám co vytknout, protože dřeli až do konce. Bruntál byl sice silnější na míči, ale my jsme měli spoustu nebezpečných brejků. S výkonem mužstva jsem určitě spokojený. Co se týká závěru zápasu, tak nás šíleně zařízl rozhodčí,” postěžoval si oldřišovský kouč Roman Bořucký.

Zdroj: REGION OPAVSKO