REGION OPAVSKO: Úspěšná premiéra Oldřišova

Oldřišov – Brušperk. Oldřišov se po delším působení v 1. A třídě znou vrátil do Krajského přeboru a proti Brušperku potvrdil oprávněnost svého postupu. Svěřenci trenéra Bořuckého se v prvním poločase na hřišti rozkoukávali, aby po přestávce dvakrát udeřili.

V oldřišovském dresu sice hned po pár vteřinách zazlobil Michal Jadrný, ale tímto momentem se domácí v úvodním dějství střelecky odmlčeli. Brušperk na tom nebyl o moc lépe, když vystrašil soupeře pouze hlavičkou Petra Cigánka a dělovou ranou Krejčoka. Druhá půle přinesla více vzruchu.

Nejprve se fotbalisté Oldřišova řítili do slibného přečíslení, jenže Michal Jadrný ho pokazil špatným zpracováním míče. Na druhé straně vyzkoušel pozornost gólmana Anděla exopavský Petr Cigánek, ale skóre se znovu neměnilo. Domácí reagovali rohem Pflegera, po němž Bořucký o chloupek minul víko. Vzápětí si Bořucký naběhl na krásný diagonální pas Fuska a pálil pár čísel vedle vzdálenější tyčky.

Do třetice se Oldřišovu už poštěstilo. Vojtěch Jadrný s Janíkem skvěle zapracovali na vlastní půlce, Bořucký pak utekl Neumannovi a čerstvý Bolacký zamířil do protipohybu brankáře Pacanovského – 1:0. Podruhé hostě zpytovali svědomí v 69. minutě. Dalekonosnou střelu Fuska ještě stačil Pacanovský vyškrábnout na břevno, ale dorážející Dřizgevič už se nemýlil – 2:0. Brušpek se snažil alespoň korigovat, jenže Petr Cigánek s Krejčokem spolehlivého Anděla nepřekonali. “V prvním poločase měli více ze hry hosté. Brušperk dobře kombinoval, zatímco my jsme se nemohli dostat do tempa. Po přestávce jsme se zlepšili. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli, zatímco sami jsme po dvou krásných akcích vstřelili dva pěkné góly. Musíme být spokojeni,” usmíval se oldřišovský vedoucí Adam Michalčík.

Zdroj: REGION OPAVSKO