Oficiální stránky SK Moravan Oldřišov

SK Moravan Oldřišov

REGION OPAVSKO: Oldřišov lepil sestavu

Nováček Krajského přeboru z Oldřišova se v silnější konkurenci rozhodně neztratil, když ve většině zápasů kladl velmi houževnatý odpor. Trenér Roman Bořucký se sice během podzimu musel prát nejen se soupeři, ale také s absencí spousty opor, přesto dotáhl mužstvo na solidní dvanáctou pozici. 

“Myslím si, že jsme v kraji neudělali ostudu. Ve vyšší soutěži jsme zanechali dobrý dojem, když jsme vyloženě nepropadli. Ve spoustě zápasů jsme prohráli pouze o gól, mnohdy nám scházela troška štěstí. Mrzí mě zbytečné porážky se Starou Bělou a Šenovem. Kdybychom tahle utkání zvládli, tak máme o šest bodů více a jsme maximálně spokojeni,” pravil oldřišovský kouč Bořucký. Týmové cíle přitom zůstávají neměnné. Prioritou se stále jeví záchrana v soutěži. “Kluci si chtěli krajský přebor vyzkoušet a byla by škoda ho hned opustit. Jsem rád, že jsme herně nepropadli, takže snad se nám podaří udržet. Jinak oproti 1. A třídě je tady fotbal mnohem rychlejší. V kraji hrají hodně kvalitní a zkušení fotbalisté. Kluci tomu moc nevěřili, ale rychle zjistili, že jde o úplně něco jiného než předtím. Zatímco my jsme mnohem složitěji dávali góly, soupeři trestali každou naši chybu,” poznamenal Bořucký. 

Oldřišov vkročil do nové sezóny velice sympaticky, když v úvodních pěti kolech nastřádal sedm bodů. “S vydařeným začátkem jsme byli samozřejmě spokojeni, přestože jsme si mohli počínat lépe. Třeba v Polance jsme prohráli až gólem ze samotného závěru. Pak se nám to však začalo trošku rozpadat. Hlavně jsme počítali s tím, že se po zlomenině kotníku uzdraví Pavlíček, ale nakonec se vůbec nezapojil. V pohárovém utkání proti Bruntálu jsme přišli o Pusche, který měl protrhnutou plíci, a aby toho nebylo málo, tak nám potom Fišer oznámil, že končí s fotbalem. Navíc přišla i další zranění a disciplinární tresty. Tahali jsme to ve dvanácti lidech, když musím poděkovat hráčům béčka, že nám pomohli, abychom měli alespoň někoho dát na lavičku,” rozhovořil se Bořucký. 

Sestava se konsolidovala až v poslední třetině podzimu a výsledky se okamžitě dostavily. “Jsem rád, že jsme vyhrávali doma a potěšili jsme fanoušky. Zápasy s Pustou Polomí, Dolní Datyní a Českým Těšínem se mně opravdu líbily. Na Frenštát jsme naopak nestačili, protože ten byl úplně někde jinde. Radost mi rovněž udělaly výkony v Krnově a Brušperku, kde jsme mohli klidně zvítězit. V mnohem horším světle jsme se ukázali proti Bílovci a Šenovu. Dále mě štve domácí porážka se Starou Bělou, kterou jsme celý zápas mačkali, ale ona nám pak ze dvou brejků dala dva góly,” povzdech si Bořucký. 

Legendární oldřišovský fotbalista s báječnou kopací technikou se příliš nechtěl pouštět do rozboru jednotlivců, přesto udělal výjimku. “Chtěl bych pochválit tři mladé kluky z Oldřišova. Konkrétně jde o Fuska, Bolackého a Kubného. Tihle hoši jsou vlastně ještě dorostenci, ale přitom se stali důležitou součástí našeho kádru. Mají výbornou tréninkovou morálku, tak snad u fotbalu zůstanou i nadále. Ostatní hráče nechci hodnotit, protože fotbal je kolektivní sport,” podotkl Bořucký, který nevylučuje zimní doplnění dost úzkého kádru. “Když jsme se sešli kompletní, tak jsme byli konkurenceschopní. Pokud nám ale někdo vypadl třeba z obrany, hned se to projevilo. Určitě bychom potřebovali posílit. Pevně věříme tomu, že se zapojí Pavlíček a dále sháníme záložníka s útočníkem,” prozradil Bořucký. 

Reagovat

SK Moravan Oldřišov

  • Příští zápas

    soutěže pozastaveny

  • Minulý zápas

    3:2

    D. Datyně – Oldřišov

  • Krajský přebor

  • Náš facebook